Hasiči bežali v Kvašove do kopca

Na netradičnej súťaži bolo jedenásť tímov.

V Kvašove čakal hasičov výbeh do kopca.V Kvašove čakal hasičov výbeh do kopca. (Zdroj: KATARÍNA KOŠÚTOVÁ)

text a foto: KATARÍNA KOŠÚTOVÁ

Posledný víkend pred začiatkom Slovensko-Moravskej hasičskej ligy, ktorej sa zúčastňuje väčšina dobrovoľných hasičských družstiev z okolia Púchova a Považskej Bystrice, sa konala netradičná súťaž do kopca v Kvašove. Súťaž bola spojená s ďalšou udalosťou a to súťažou vo varení fazuľovice.

Ako aj minulý rok si domáci hasiči z Kvašova postavili na štart v ženskej kategórií hneď dve družstvá. Prvému tímu Kvašov ženy „A“ sa oproti minulému roku zadarilo lepšie a s časom 25:03 s (25:00 s Ľp) vyhrali nad domácimi súperkami, ale aj minuloročnými víťazkami ženami z Dulova. Tie si ako aj Kvašovčanky odbehli druhý pokus lepšie ako prvý a s časom 25:79 s (24:05 s Ľp) skončili na druhom mieste. Tretia priečka ostala doma u žien Kvašov B, ktoré prvý útok odbehli s časom 29:53 s (26:82 s Pp) a druhý pokus odbehli už iba nesúťažne. Súťaže sa zúčastnili aj ženy z Dohnin, tie však za svoj útok dostali diskvalifikáciu.

Prečítajte si tiež: V Hornej Breznici bojovali hasiči o postup do kraja Čítajte

V mužskej kategórií bolo viacej odvážlivcov, ktorí sa neboja vybehnúť aj do tak prudkého kopca. Najrýchlejšie sa to podarilo družstvu mužov z moravského Nedašova s lepším druhým pokusom v čase 19:78 s (19:45 s Ľp). Druhé miesto obsadili muži z Predmiera, ktorí síce za svoj prvý pokus dostali N, avšak druhýkrát sa im podarilo zabehnúť v čase 21:69 s (21:01 s Ľp). Tretie miesto obsadili šikovní muži z Lednice s časom 22:07 s (23:06 s Pp). Štvrté miesto obsadili muži z Hornej Poruby s časom 23:41 s (23:06 s Pp). Domáci muži z Kvašova obsadili piate miesto s časom 25:19 s (20:88 s Pp). Skúsiť si vybehnúť prudký kopec a bojovať o prvé priečky prišli aj muži z ďalekých Bojníc. Za svoj prvý pokus dostali diskvalifikáciu, ale druhý sa im už podarilo dokončiť v čase 25:89 (25:38 s Ľp). Posledné miesto si odniesli muži z Lednických Rovní za nie veľmi vydarený pokus s časom 33:23 s (17:65 s Pp).