Futbal 4. liga: Nevídaný debakel v derby + foto

V 4. futbalovej lige sa hralo posledné 30. kolo.

Dlhoročný hráč, kapitán a tréner Domaniže Milan Svoboda (vpravo) ukončil hráčsku kariéru.Dlhoročný hráč, kapitán a tréner Domaniže Milan Svoboda (vpravo) ukončil hráčsku kariéru. (Zdroj: JOZEF ŠPROCHA)

Dlhoročný kapitán Domaniže sa lúčil s hráčskou kariérou, spoluhráči mu gratulovali množstvom gólov

Domaniža – Prečín 11:1 (5:1)

Pred zápasom sa lúčil s aktívnou kariérou hrajúci tréner Milan Svoboda a od spoluhráčov a zverencov dostal okrem darčekového koša aj desaťgólovú výhru. V 10. min po preiniku Sádeckého nekrytý T. Lednický otvoril skóre. Sádeckého strelu vyrazil Opat, no v 20. min jeho strelu z priameho kopu cez múr k žrdi neudržal – 2:0. V 26. min Augustín zblízka pridal tretí gól, no o dve minútu pomalú rozohrávku domácich vystihol Hybben a rutinérsky znížil na 3:1. Sádecký si naďalej robil čo chcel a v 32. min opäť prihral T. Lednickému pred odkrytú bránu – 4:1. V 41. min nastrelil brvno a v 45. min geniálnou prihrávkou vysunul do brejku T. Lednického, a ten po hokejovom blafáku do prázdnej brány dosiahol hetrik – 5:1. V 49. min L. Čelko pridal šiesty gól, no hostia o desať minút mohli znížiť, ale A. Valient v tutovke neuspel. V 72. min po Augustínovej hlavičke do brvna dorazil loptu do siete Mačina – 7:1 a o minútu už Augustín mieril presne - 8:1. Augustín v 79. min dosiahol hetrik a desiatku dosiahol z jedenástky striedajúci Michal Petrík v 87. min. V poslednej minúte uzavrel debakel hostí svojím štvrtým gólom Augustín – 11:1.

Prečítajte si tiež: V Novej Dubnici oceňovali víťaza 8. ligy + Foto Čítajte

Góly: 26., 73., 79. a 90. Augustín, 10., 32. a 45. T. Lednický, 20. Sádecký, 49. L. Čelko, 72. Mačina, 87. Michal Petrík (11 m) - 28. Hybben.

DOMANIŽA: Kubiš – Haviar (46. M. Lednický), Braciník, Svoboda (13. Miroslav Kvaššay), Floriš (80. Michal Petrík), Augustín, M. Košút, Socha (46. Seko), L. Čelko, K. Sádecký, T. Lednický (59. Mačina).

PREČÍN: Opat – Vrábel (46. A. Valient), Sádecký, Hedera, Ľ. Gajdošík, Pauer, Herco, K. Masaryk, P. Gajdošík, Hybben, J. Košút (61. Fraštík). JOZEF ŠPROCHA

Vrbové - Lehota p/Vt. 3:0 kontumačne - hostia na zápas nepricestovali

Bánovce – Prievidza 2:1 (0:1)

Domáce Bánovce po víťazstve v Prečíne nastúpili akoby mali zviazané nohy. Hostia v prvom polčase pôsobili lepším dojmom a vypracovali si aj niekoľko šancí, ale dvakrát Bánovce podržal brankár. Na druhej strane Kráľ namieril len do brankára a o pár minút Rusnákov pokus brankár hostí vyráža. Prievidzi patril prvý polčas a hostia sa aj zaslúžene dostali do vedenia v závere polčasu. Po zmene strán vyšli domácemu trénerovi striedania a Bánovce nastúpili do druhej polovici zápasu ako vymenení. Kochan ihneď po peknej strele vyrovnal na 1:1. Potom dve tutovky spálil Rusnák, keď najskôr tesne minul bránku a následne triafa len do brankára hostí. Domácich mohol poslať do vedenia Kyselica, ale v dobrej šanci triafa opäť len brankára hostí. Bánovce mali v závere drvivý tlak, o výhre domácich rozhodol Láska až v 89. minúte – 2:1. Pre hostí je prehra krutá najmä za výkon v prvom polčase, ale Bánovce svojou výhrou potvrdili vynikajúcu jarnú časť.

Góly: 59. Kochan, 89. Láska - 41. M. Šlabjar.

SPARTAK: Korček - Sipos, Rusinko, Tabak, Nazar (69. Mikloš), Kyselica, Masarovič, Morávek (78. Žatko), Kráľ (46. Láska), Rusnák, Kochan.

FC: Mífek - Gunda, Spevár, Zimmer, Krčík, Viktory, Svitok, M. Šlabjar, D. Šlabjar, Lenhard, Filkorn. (MK)

Myjava – Jasl. Bohunice 2:0 (1:0)

V 8. min. mali Myjavčania výhodu zahrávania štandardnej situácie. Tréner Hudec udelil pokyny Lopušanovi, ten ich následne tlmočil Flamíkovi a výsledkom bol jeho presný center na hlavu Joríka – 1:0. Chvíľu nato pálil spoza šestnástky tesne vedľa Marček. V 13. min. predviedli hráči Bohuníc rýchlu kontru, na jej konci bol Buchanec, ktorý z uhla mieril k žrdi a reflexívnym zákrokom sa blysol Solnička. Zvýšiť vedenie mohli kopaničari v 22. min., kedy si prihrávka z pravej strany našla Siváka, ktorý zblízka trafil brankára hostí.Po zmene strán pokračovali oba tímy v rovnakom zložení a v 52. min. mohli Myjavčania pridať druhý gól, v sľubnej streleckej pozícií bol Vávra, ale Matejkoviča sa mu prekonať nepodarilo. Spečatiť výhru sa Myjavčanom podarilo v 80. min. Opäť sa do listiny strelcov zapísal Jorík a rovnako ako pri prvom góle to bolo hlavou, tento raz po centri Kariku – 2:0.

Góly: 8. a 80. M. Jorík, R: Juraj Soboňa, 250 divákov
MYJAVA: Solnička - Flamik, Sivák, Vávra, Copko, Vlado, Toman, Lopušan, Horeš, Marček, Jorík.
JASL. BOHUNICE: Matejkovič - Poláček, Juriš, Zemko, Kaniščák, Hlavatovič, Kadlečík (77. Kocan), Buchanec, Zolvík, Machovič, Zita.

Častkovce – Hlohovec 4:1 (1:1)

Pokiaľ si chceli Častkovce postrážiť istotu druhého miesta, potrebovali proti Hlohovcu bodovať naplno. Hostia nemajú vydarenú jarnú časť, čo potvrdili, hoci sa v 18. min dostali do vedenia Dávidekom. V horúcom počasí sa domácim podarilo vyrovnať v 45. min, keď loptu za Horváthov chrbát dostal Onder. Po prestávke domáci búšili do súpera a boli odmenení gólmi. V 67. min poslal Častkovce do vedenia Mizerák. V závere sa domácim podarilo streliť ešte dva góly. V 81. min pridal na 3:1 Kováčik a skóre sezóny uzavrel v 89. min Madro.

Góly: 45. Onder, 67. Mizerák, 81. Kováčik, 89. Madro - 18. Dávidek.
ČASTKOVCE: Kišac - Mizerák, Mišura (56. Kolarovič), Onder, Mišák (46. Takáč), Kurín, Halás, Kvasnička (63. Kováčik), Adamec (55. Husár), Madro, Šiko.
HLOHOVEC: Horváth - Cholp, Mesároš, Čulák, Blaško, Zelenka, Cabadaj, Veľký, Barborík (34. Kubica), Dávidek, Liso.

Tr. Stankovce – Boleráz 5:1 (2:0)

Do prvej šance sa dostal v 9. min. domáci Repa, ale jeho strela z priameho kopu išla tesne vedľa pravej tyče. Domáci hráči si postupne vypracovali miernu územnú prevahu a ohrozovali bránu hostí. V 13. min. potiahol akciu po pravom krídle Ďuráči, ideálne prihral Vaškovi a ten zblízka doťukol loptu do siete – 1:0. V 35. min. po kombinačnej akcii celého mužstva sa dostal k lopte Ďuráči a prízemnou strelou rozvlnil sieť – 2:0.

Domáci mali raketový nástup do druhého polčasu a už po pár sekundách sa mohol do listiny strelcov zapísať Svatík, ale nedočiahol na Repov center. Svatík bol v akcii aj v 48. min., keď unikol po pravom krídle, naservíroval loptu Vaškovi a ten sa nemýlil – 3:0. V 67. min. vnikol z ľavej strany do šestnástky Repa a z ostrého, takmer nemožného uhla prekonal Vahalíka v bráne hostí – 4:0. V 76. min. išiel do sólo úniku z pravej strany Vaško a po kľučke brankárovi zavŕšil hetrik – 5:0. Posledné slovo v zápase mal v 85. min. Lošonský, keď upravil na 5:1.

Góly: 13., 48. a 76. Vaško, 35. Ďuráčik, 67. Repa – 85. Lošonský.

TR. STANKOVCE: Horváth – Stano, Držík, Čibík, Marušinec (60. Marcinát, Nosek, T. Svatík (71. Žiška), Ďanovský, Repa, Ďuráči, Vaško.

BOLERÁZ: Vahalík – Mackovčín, Daniš, Mikinič, Dubec, Líška, Loskot, Milinkovič, Kitta, Lošonský, Daniš