Streda, 27. január, 2021 | Meniny má BohušKrížovkyKrížovky

Dubničania sa postarali o futbalovú raritu + FOTO

V 2. futbalovej lige sa hralo 1. kolo.

Dubničan Vaculík (vpravo v modrom) tesne pred gólovou strelou.Dubničan Vaculík (vpravo v modrom) tesne pred gólovou strelou. (Zdroj: JOZEF ŠPROCHA)

Púchovský nováčik bol blízko k prvému bodu.

Dubnica – Bardejov 1:0 (0:0)

Domáci sa postarali o málo vídanú situáciu, pretože v základnej zostave vybehli na trávnik výlučne vlastní odchovanci, ktorí prešli mládežníckymi družstvami Dubnice. V úvode sa hralo medzi šestnástkami, po dlhých nakopnutých loptách mali malé problémy obaja gólmani. V 9. min po akcii Somova Človečkovu strelu zblokovala domáca obrana. Dubničania sa nevedeli presadiť, centrované lopty neviedli k úspechu. V 25. min hosťom vyšla rýchla akcia, no po bombe Micherdu skvele zakročil Digaňa a Somov poslal odrazenú loptu nad. O minútu dôrazný Kuzma vypichol loptu otáľajúcemu brankárovi, no dostal sa do uhla a bolo po šanci. V 29. min Kuzma hlavou pridvihol loptu po dlhom aute, no Čurikov pokus Pillár bez problémov chytil.

Súvisiaci článok Dubničania veria vo vlastných odchovancov Čítajte

Gólman hostí v 33. min s námahou vyrazil Nosickým tečovanú strelu do protipohybu. V 37. min Pillár išiel na hranicu šestnástky do vzdušného súboja s Kuzmom, odrazenú loptu poslal Čurik oblúčikom do siete, no tesne predtým rozhodca hru prerušil. V 45. min po rohu Kuzma rybičkou v páde rozvlnil iba bočnú sieť. Do druhého polčasu hsotia nastúpili s novým brankárom, pretože Pillár neustále krvácal z nosa aj úst. V 50. min si medzi obrancov nabehol Milunovič, no jeho strelu zblízka Digaňa kryl. Rozhodujúci moment prišiel v 58. min, kedy sa k odrazenej lopte dostal Vaculík a prudkou prízemnou strelou z 20 metrov trafil presne k žrdi – 1:0. Václavom priamy kop z ideálnej pozície v 65. min sa od múru odrazil na roh a Čurikovu strelu zneškodnil Dlugoš. Vaculík bol pri chuti aj v 74. min, ale jeho oblúčik ponad vpredu stojaceho brankára skončil vedľa. V závere sa často ošetrovalo a v rozkúskovanej hre šance neprichádzali. V 86. min Človečkov pokus letel vedľa domácej brány. V nadstavenom čase mohol domácu výhru prikrášliť Janco, ale po nebojácnom prieniku trafil iba bočnú sieť.

Gól: 58. Dlugoš.

DUBNICA: Digaňa – Václav, Beňo (85. Knižka), R. Štefánek, Švec, Janco, Čurik (88. Hundák), Nosický (70. Levai), Kuzma, Pleva, Vaculík.

BARDEJOV: Pillár (46. Dlugoš) – M. Keresteš, Rocheu (85. Stachura), Bartek, Kica, Micherda, Človečko, A. Leško (61. Berežný), Somov, Milunovič, Maník.

Skalica – Púchov 1:0 (0:0)

Hostia proti favoritovi podali zodpovedný výkon. V prvom polčase domáci z prevahy vyťažili viacero rohov, najväčšiu šancu mal hosťujúci Krčula, ale zblízka Junasa neprekonal. Po prestávke domáci pridali, ale pozorne brániaci Púchovčania odolávali. V nadstavenom čase rozhodol o výhre Skalice z priameho kopu Haša.

Gól: 90. Haša.

SKALICA: Junas – Hlavatovič, Milota, Karlík, Pospíšil, Opiela, Nagy, Popovič (86. Hollý), Tomovič, Haša, Mášik (79. Šebesta).

PÚCHOV: P. Pilný – Vanák (69. Lacko), Brezničan, Pišoja, Riška, Ozimý, J. Pilát (90. Kvaššay), Martinko, Michlík, Krčula (90. Vlček), D. Pilný.

1. kolo: Podbrezová - FC Košice 2:1 (0:0), 81. Chvátal, 90. Galčík – 83. Karaš, Poprad - Slovan B 1:0 (1:0), 25. Jančo, L. Mikuláš – Ružomberok B 0:2 (0:2), 12. Kružliak, 30. Dopater, Komárno – Šamorín 2:0 (1:0), 22. Končal, 76. Bayemi, B. Bystrica – Žilina B 3:4 (0:3), 50. Laksík, 51. Starší, 86. vlastný M. Gamboš (84. Polievka nepremenil 11 – tku) - 11. a 19. Gerebenits, 16. Kurminowski, 80. Bičachčjan, Petržalka – Trebišov 5:3 (2:2), 15., 56. a 79. Almási, 45. a 67. Piroska – 34. Cicman, 42. Zsigmond, 83. Silva.

1. Petržalka 1 1 0 0 5:3 3

2. Ružomberok B 1 1 0 0 2:0 3

3. Komárno 1 1 0 0 2:0 3

4. Žilina B 1 1 0 0 4:3 3

5. Podbrezová 1 1 0 0 2:1 3

6. Dubnica 1 1 0 0 1:0 3

7. Skalica 1 1 0 0 1:0 3

8. Poprad 1 1 0 0 1:0 3