Futbalový Slovnaft cup začal v sobotu 27. júla úvodným kolom.

Brvnište (v bielom) sa proti Beluši nepresadilo.Brvnište (v bielom) sa proti Beluši nepresadilo. (Zdroj: JOZEF ŠPROCHA)

Beluša potvrdila úlohu favorita, Kvašov sa na novej domácej pôde nepresadil.

Brvnište – Beluša 0:2 (0:1)

začali nebojácne a už v 9. min Vangel s námahou vyrazil strelu P. Chovančíka na roh. Holíčkov center z priameho kopu vrátil pred bránu Schiszler a M. Gorelka zblízka otvoril skóre 0:1. O desať minút prudká strela Schiszlera tesne minula domácu bránu a z protiútoku Vangel kryl strelu P. Chovančíka. Jamečného tečovaná strela v 35. min skončila tesne vedľa. Priamy kop Ďuriša z 30 metrov takmer prekvapil Šustelka, ktorý nepríjemný center vytlačil na roh a po ňom Holíčkovu strelu vykopol do bezpečia Ofori. V 55. min Kolembusom tečovanú loptu chytil Vangel.

Pamätáte si? Futbal Slovnaft cup Borčice - Šamorín Čítajte

V 68. min po rýchlej akcii pálil M. Gorelka bez prípravy nad. Brvnišťania zvýšili aktivitu, no o chvíľu vo veľkej skrumáži pred bránou neodkázal nik zo štvorice hráčov dopraviť loptu do siete. Aktívny M. Gorelka sa rútil na bránu, no Šustek včas vybehol. V dobrej pozícii bol v 80. min Ľ. Hároník, no vysoko prestrelil a o štyri minúty neprekonal obranu hostí ani Mário Hároník. Dve minúty pred koncom dlhý center vrátil hlavou Schiszler ponad vybiehajúceho brankára pred prázdnu bránu, kde z dvojice hráčov hostí bol skôr pri lopte striedajúci Bičan a hlavičkou poistil výhru hostí, ktorí sa v 2. kole predstavia u lepšieho z dvojice Pruské – Beluša.

Góly: 20. M. Gorelka, 88. Bičan.

BRVNIŠTE: Šusek – A. Slámka, Mário Zelenák, Kolembus, Jamečný, Mário Hároník, Lončík, P. Chovančík (82. Pšurík), Ofori, Klabník, E. Slámka (23. Urdák – 60. Ľ. Hároník).

BELUŠA: Vangel – Bielik, Jánošík, Čačko, Schiszler, Cisár, Ďuriš, Holíček, Meliš (60. Klemens), M. Gorelka (82. Bičan), Oravec (60. K. Bartoš).

Kvašov – Tr. Stankovce 0:2 (0:0)

Štvrtoligový nováčik sa predstavil opäť na novej domácej pôde, tentoraz v Nemšovej, kde bude hrávať jesennú časť 4. ligy. V zaujímavom zápase mali príležitosti oba tímy, no do prestávky sa bezgólový stav nemenil. V 54. min po nedorozumení v domácej obrany dal Breznický vedúci gól hostí. Kvašov sa snažil, ale v 65. min Repa zvýšil na 0:2. Domáci dali gól, ale ten pre ofsajd neplatil, a tak sa z postupu tešili Trenčianske Stankovce.

Góly: 54. Breznický, 65. Repa.

KVAŠOV: T. Kováč – Kresánek, Mikuška (86. Ľ. Suchánek), F. Kováč, Amrich, Kadlec, A. Gorelka, Strapko, Beňo, P. Revák (59. Novotný), Valašík.

TR. STANKOVCE: Horváth – Antošík, Žiška (89. P. Poruban), Kvasnica, Marušinec, Nosek, Svatík, Škultéty (46. Poruban), Repa, Ďuráči, Breznický (78. Vaško).

1. Študuj na univerzite s viac ako 60 ročnou tracíciou!