Futbal 5. liga: Plevníku stačil polčas, v Brvništi rozhodla penalta

H. Poruba (v modrom) sa stretla v derby s Pruským.H. Poruba (v modrom) sa stretla v derby s Pruským. (Zdroj: ONDREJ MIŠECH)

Podmanínu sa podaril obrat, derby v nováčikov v Hornej Porube nemalo víťaza

1. KOLO

Brvnište – Chocholná-Velčice 1:0 (0:0)

Domáci boli lepší na lopte, vypracovali si niekoľko šancí, no tri pokusy Jamečného a priamy kop Hrbeka gólom neskončili. Hostia neprišli iba brániť, hrozili protiútokmi, no nedotiahli ich do úspešného konca. V 58. min po tlaku domácich a faule na Mária Hároníka premenil Jamečný jedenástku – 1:0. Brvnišťania bez niektorých opôr – Oforiho či Kolembusa mali viac z hry, ale druhý gól nepridali. Snaživý súper skúšal šťastie, no tutovku si nevypracoval a domáci zaslúžene zvíťazili.

Gól: 58. Jamečný (11 m).

BRVNIŠTE: Šustek – A. Slámka, Mário Zelenák, Decký, Jamečný, Hrbek (90. Pšurík), Mário Hároník (85. Matúš Hároník), Lončík, K. Hároník, P. Chovančík (67. Ľ. Hároník), Klabník.

CHOCHOLNÁ: Köszeghy – Suchánek, J. Cingel, Lukša, Adamčí, Tuhársky, Tulpík (73. Lobík), Kováčik, Sabadka, Gvizd (62. Brlej), Liška (80. Michalec).

Prečítajte si Košečania sa poučili, po rokoch sú v piatej lige Čítajte

Ladce – Dežerice 1:1 (1:0)

V 23. min mali domáci prvú šancu, ale gól dal až v 30. min Kováčik po dlhom pase M. Štrbáka. O päť minút Kováčikov priamy kop skončil tesne vedľa. Hostia mohli vyrovnať, no Mášik nebol úspešný. Po prestávke Ladčania poľavili, čo hostia využili a v 75. min striedajúci Ďurček vyrovnal na 1:1, keď tesne predtým domáci v útoku pokazili sľubnú šancu

Góly: 30. Kováčik – 75. Ďurček.

LADCE: Machala – J. Váň (84. J. Haluska), J. Pagáč, Kučerka, L. Rosina, M. Štrbák, M. Mojto, Bokor, Brezina (67. E. Mrážik), Paulec, Kováčik (86. Baláž).

DEŽERICE: Grman – Poštrk, Čavoj, Černoš, Benca (89. Bujna), Raffay, Bodocký, Mrocek, Kmeťo, Koreň (59. Ďurček), Mášik. Ferdinand Gach

Podmanín – Uhrovec 2:1 (0:0)

V úvode mohli hostia vyhrávať, ale strely Zajaca a R. Škultétyho skončili iba na brvne. Malinovu tvrdú strelu pod brvno vyrazil T. Kostelanský. V 42. min Otradovcovu hlavičku chytil Kolárik, ktorý zneškodnil aj pruskú strelu P. Gardiana. V 49. min T. Kostelanský vyrazil strelu hostí, no na dorážku Kováčika bol krátky – 0:1. Po tlaku v 54. min vyrovnal po rohu J. Škultéty – 1:1. Blažek v dobrej šanci minul loptu a na druhej strane Zajac hlavičkoval nad. V 65. min spálil šancu P. Gardian a v 68. min nemieril presne J. Sovík. V 71. min J. Sovík z ťažkého uhla dal druhý gól Podmanína a v 89. min bol blízko k hetriku, no trafil iba žrď.

Góly: 54. J. Škultéty, 71. J. Sovík - 49. Kováčik.

PODMANÍN: T. Kostelanský – J. Škultéty, Martin Gardian, Otradovec, Blažek, Michal Gardian (46. P. Ciki Kostelanský), Král (46. P. Kostelanský – 71. Žilinský), M. Hrnčík, R. Sovík, J. Sovík, P. Gardian.

UHROVEC: Kolárik – Čabrák, J. Škultéty, Zajac, Stuparič, Borcha, Baniat, Cibula (80. Botka), Hanko (70. Lebid), Kováčik (88. Kušnier), Malina (75. Škarba).

Horná Poruba – Pruské 1:1 (0:0)

mali dobrú prvú štvrťhodinu, už v 1. min vyskúšal Býčeka A. Staňo a ten istý hráč v 5. min z dobrej šanci prestrelil. Podobne skončil aj pokus Čurika v 15. min. V 20. min Lukáš s Jáňom previedli peknú akciu, ktorej chýbalo gólové zakončenie. V 28. min Habšudovi skvelým zákrokom zmaril radosť z gólu Kis. V závere polčasu domáci pridali, no gólové strely Ranušu a R. Staňa minuli cieľ. Po prestávke začali lepšie domáci a v 47. min Kojtalovu strelu chytil Býček, ktorý chytil aj pokus Hetflajša v 49. min Majeríkov priamy kop v 54. min tesne minul cieľ. V 57. min Jáňa tesne minul a v 63. min poslal loptu z priameho kopu nad. V 72. min po Ranušovom úniku R. Staňo otvoril skóre – 1:0. O tri minúty Jáňa z 30 metrov vyrovnal. V závere mali obe mužstvá niekoľko šancí, no skóre sa nezmenilo. V 86. min bol za faul vylúčený hosťujúci R. Tomanica.

Góly: 72. R. Staňo – 75. Jáňa.

H. PORUBA: Kis – Papp, Michal Galko, Majerík, Čurik, R. Staňo, A. Staňo, Ranuša, Hetflajš (82. T. Dražkovec), Kojtal, Prekop.

PRUSKÉ: Býček – Šedo, R. Tomanica, P. Suchánek, Šagát, Branický (83. Palkech), Kuric, Flak (51. Bér), Habšuda, Lukáč, Jáňa (85. M. Vlasatý). Ondrej Mišech

Plevník – Podolie 5:0 (5:0)

Už v 12. min unikajúceho Lukáča fauloval Mašán a dostal červenú kartu. Presilovku domáci využili, keď už v 22. min Lukáč šťastne zmenil smer strely do siete – 1:0. O dve minúty Lukáč vraátil do siete loptu vyrazenú brankárom a po rohu v 26. min Martin zelenák hlavou zvýšil na 3:0. Plevník hral s chuťou a v 31. min Michal Buday po úniku obstrelil Fabiána – 4:0. V 45. min ho napodobnil Lukáč, ktorý dosiahol hetrik – 5:0. Po prestávke domáci dali šancu ďalším hráčom, no tempo upadlo a Plevník už vysoké víťazstvo ďalším gólom neprikrášlil.

Góly: 22., 24. a 45. Lukáč, 26. Martin Zelenák, 31. Michal Buday.

PLEVNÍK: Bednár – T. Ďurkech (82. Marejka), Butko, J. Kremeň (46. Čižmárik), P. Ďurkech (46. Brigant), Lukáč (76. Nemčík), Kušnier, Michal Buday, A. Buday (64. Dodek), Martin Zelenák, S. Buday.

PODOLIE: Fabián – Mašán, Ohrablo, Uhlík, R. Červeňanský, Pyšný (15. Čavojský), Drexler, Pagáč, M. Gajdošík (67. Bobocký), Behúl (69. Čechvala), Hirjak.

Košeca - Handlová 0:4 (0:2)

Domáci inkasovali nešťastný gól v 10. min od Turančíka. Potom pridali, no Madarász zmaril dobré šance Kameništiaka a Mihalika. V 35. min pekne trafil Martin Smidka a bolo 0:2. Aj po prestávke začala Košeca aktívnejšie, no gólovú strelu Štepanoviča vytiahol brankár zo šibenice. Domáci sa nedarilo skórovať a v 71. min Bilčík zvýšil na 0:3. Smolu mal v 75. min provzaník, ktorý minul prázdnu bránu a z protiútoku potvrdil výhru kvalitného súpera štvrtým gólom Bača.

Góly: 10. Turančík, 35. Martin Smidka, 71. Bilčík, 76. Bača.

KOŠECA: Kostka – Országh, Štepanovič, Dúžek, Provazník, O. Vraník (63. T. Bortel), Homola, Mihalik, Kameništiak (67. Karlík), Kučo, J. Tomanica (55. Malovec).

HANDLOVÁ: Madarász – Bublák, Toma (77. Valach), Bača, Martin Smidka (82. Haneš), Izák (69. Mário Smidka), Turančík, Bilčík (79. Rosival), Bugár (85. Hirka), Rendek, Drozd.

Kanianka - Tr. Turná 0:2 (0:2)

V Kanianke sa predstavila Trenčianska Turná, ktorá prišla presne s jedenástimi hráčmi. Prvú strelu v 10. min. vyslali hostia. V 13. min. vyšiel hosťom brejk a Hrubý dal na 0:1. V 20. min. hostia opäť z pravej strany zaútočili, prišla prihrávka pred prázdnu bránu a Hasenovič dal na 0:2. Domáci si v prvom polčase nevypracovali žiadnu šancu a zaujala až 39. min., keď strieľal tesne nad Strečanský. V druhom polčase sa domáci pustili do súpera, no hostia odolávali. Domácim nemožno uprieť snahu, ale svoje ani vyložené šance nepremenili. Hosťom výborne zachytal brankár Belák, a tak si z Kanianky prekvapujúco odviezli všetky body.

Góly: 13. Hrubý, 23. Konečný.

KANIANKA: Pipíška – L. Baláž, Hianik (81. Šnirc), M. Hvolka, Kôstka, Mokrý (46. Vážan), Strečanský, A. Hvolka, Svitek, Marko, Ľ. Baláž (46. Šagát).
TR. TURNÁ: Belák - Fabo, Marek Kováč, Bečka, Orčo, Hrubý, Matúš Kováč, Stronček, Konečný, Mikolášek, Hasenovič.

V. Uherce – Z. Kostoľany 3:1 (1:0)

Domáce Veľké Uherce v stretnutí zaslúžene vyhrali. Domácich do vedenia poslal Kováč, ktorý zúžitkoval presnú prihrávku od Cígera – 1:0. Domáci aj naďalej tlačili, Kundala hlavičkuje do tyče. Druhý gól domáci pridali až po zmene strán. Skvele sa uvoľnil Šorec, ktorý sa zbavil hosťujúceho obrancu a povedľa brankára zvýšil na 2:0. Na 3:0 zvyšoval utešenou strelou z dobrých 30 metrov M. Cíger. Hostia v závere už len skorigovali výsledok Zaťka, ktorý dorazil loptu do siete, keď pred gólom skvele zasiahol brankár Kováč, ale loptu v rukách neudržal. V samom závere ešte mohol víťazstvo domácich prikrášliť Kováč, ale jeho pokus zastavilo brvno hosťujúcej bránky.

Góly: 13. R. Kováč, 59. Šorec, 75. Cíger - 75. Zaťko.

TJ: P. Kováč - Jankula, Súlovský (78. Valter), Preťo, Košík, Cíger, Greguška (87. Petrík), R. Kováč, Beliansky (90. Maťašeje), Kundala, Šorec (61. Škoda).

SLOVAN: Blažek - Orság, Pavkeje, Hulini (90. Školna), Bátora, Daubner, Zaťko, Mišeje, Čičmanec (85. Výškrabka), Málik (56. Martinusík), Liptaj.

1. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
  2. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  3. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  4. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  5. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  2. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  3. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  4. O prenájom auta majú čoraz väčší záujem aj malé firmy. Ušetria
  5. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  6. Magazín SME Ženy už v predaji
  7. SPS ukončí rok miliónovými investíciami
  8. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?

Podcast je náhrada miestneho rozhlasu

Správy z miestneho rozhlasu patria roky ku koloritu slovenských miesta obcí.

Jednou z hlavných výhod podcastov je, že ich môžete počúvať, keď vám to vyhovuje,“ povedal Jaroslav Kizek z agentúry M KREO.

Obce v okrese Považská Bystrica si pomohli sami

Prípravy na testovanie finišujú. Armáda má v rukách koordináciu, no mnoho vecí si obce museli zaobstarať sami.

Andrej Torda, prednosta Okresného úradu v Považskej Bystrici
Duša Behu okolo Dulova Anton Dobrodenka behá celý život

Bežecký figliar z Dulova. Tváril sa, že nevládze, potom pridal

V malej obci Dulov býva väčšinu roka pokoj a ticho. Tretiu októbrovú nedeľu to tu ale žije, ide sa tradičný Beh okolo Dulova. Ten tohtoročný, slávnostný, sa však neuskutočnil. Dušou tohto podujatia je človek, ktorý vždy behával, beháva a behať bude, dokedy to pôjde, Anton Dobrodenka.

Dulovčania postavili pamätník Behu okolo Dulova. Druhý sprava Anton Dobrodenka.

Celoplošné testovanie: Fakty, pokyny, odporúčania, najčastejšie otázky

V sobotu a nedeľu sa na celom Slovensku uskutoční prvé kolo celoplošného testovania, ktoré má za cieľ pomôcť zachytiť skryté ohniská nákazy a spomaliť šírenie koronavírusu. Odberné miesta budú otvorené 31. októbra a 1. novembra 2020 od 7. - 22. h.