Futbal 5. liga: Plevníku stačil polčas, v Brvništi rozhodla penalta

H. Poruba (v modrom) sa stretla v derby s Pruským.H. Poruba (v modrom) sa stretla v derby s Pruským.(Zdroj: ONDREJ MIŠECH)

Podmanínu sa podaril obrat, derby v nováčikov v Hornej Porube nemalo víťaza

1. KOLO

Brvnište – Chocholná-Velčice 1:0 (0:0)

Domáci boli lepší na lopte, vypracovali si niekoľko šancí, no tri pokusy Jamečného a priamy kop Hrbeka gólom neskončili. Hostia neprišli iba brániť, hrozili protiútokmi, no nedotiahli ich do úspešného konca. V 58. min po tlaku domácich a faule na Mária Hároníka premenil Jamečný jedenástku – 1:0. Brvnišťania bez niektorých opôr – Oforiho či Kolembusa mali viac z hry, ale druhý gól nepridali. Snaživý súper skúšal šťastie, no tutovku si nevypracoval a domáci zaslúžene zvíťazili.

Gól: 58. Jamečný (11 m).

BRVNIŠTE: Šustek – A. Slámka, Mário Zelenák, Decký, Jamečný, Hrbek (90. Pšurík), Mário Hároník (85. Matúš Hároník), Lončík, K. Hároník, P. Chovančík (67. Ľ. Hároník), Klabník.

CHOCHOLNÁ: Köszeghy – Suchánek, J. Cingel, Lukša, Adamčí, Tuhársky, Tulpík (73. Lobík), Kováčik, Sabadka, Gvizd (62. Brlej), Liška (80. Michalec).

Prečítajte si Košečania sa poučili, po rokoch sú v piatej lige Čítajte

Ladce – Dežerice 1:1 (1:0)

V 23. min mali domáci prvú šancu, ale gól dal až v 30. min Kováčik po dlhom pase M. Štrbáka. O päť minút Kováčikov priamy kop skončil tesne vedľa. Hostia mohli vyrovnať, no Mášik nebol úspešný. Po prestávke Ladčania poľavili, čo hostia využili a v 75. min striedajúci Ďurček vyrovnal na 1:1, keď tesne predtým domáci v útoku pokazili sľubnú šancu

Góly: 30. Kováčik – 75. Ďurček.

LADCE: Machala – J. Váň (84. J. Haluska), J. Pagáč, Kučerka, L. Rosina, M. Štrbák, M. Mojto, Bokor, Brezina (67. E. Mrážik), Paulec, Kováčik (86. Baláž).

DEŽERICE: Grman – Poštrk, Čavoj, Černoš, Benca (89. Bujna), Raffay, Bodocký, Mrocek, Kmeťo, Koreň (59. Ďurček), Mášik. Ferdinand Gach

Podmanín – Uhrovec 2:1 (0:0)

V úvode mohli hostia vyhrávať, ale strely Zajaca a R. Škultétyho skončili iba na brvne. Malinovu tvrdú strelu pod brvno vyrazil T. Kostelanský. V 42. min Otradovcovu hlavičku chytil Kolárik, ktorý zneškodnil aj pruskú strelu P. Gardiana. V 49. min T. Kostelanský vyrazil strelu hostí, no na dorážku Kováčika bol krátky – 0:1. Po tlaku v 54. min vyrovnal po rohu J. Škultéty – 1:1. Blažek v dobrej šanci minul loptu a na druhej strane Zajac hlavičkoval nad. V 65. min spálil šancu P. Gardian a v 68. min nemieril presne J. Sovík. V 71. min J. Sovík z ťažkého uhla dal druhý gól Podmanína a v 89. min bol blízko k hetriku, no trafil iba žrď.

Góly: 54. J. Škultéty, 71. J. Sovík - 49. Kováčik.

PODMANÍN: T. Kostelanský – J. Škultéty, Martin Gardian, Otradovec, Blažek, Michal Gardian (46. P. Ciki Kostelanský), Král (46. P. Kostelanský – 71. Žilinský), M. Hrnčík, R. Sovík, J. Sovík, P. Gardian.

UHROVEC: Kolárik – Čabrák, J. Škultéty, Zajac, Stuparič, Borcha, Baniat, Cibula (80. Botka), Hanko (70. Lebid), Kováčik (88. Kušnier), Malina (75. Škarba).

Horná Poruba – Pruské 1:1 (0:0)

mali dobrú prvú štvrťhodinu, už v 1. min vyskúšal Býčeka A. Staňo a ten istý hráč v 5. min z dobrej šanci prestrelil. Podobne skončil aj pokus Čurika v 15. min. V 20. min Lukáš s Jáňom previedli peknú akciu, ktorej chýbalo gólové zakončenie. V 28. min Habšudovi skvelým zákrokom zmaril radosť z gólu Kis. V závere polčasu domáci pridali, no gólové strely Ranušu a R. Staňa minuli cieľ. Po prestávke začali lepšie domáci a v 47. min Kojtalovu strelu chytil Býček, ktorý chytil aj pokus Hetflajša v 49. min Majeríkov priamy kop v 54. min tesne minul cieľ. V 57. min Jáňa tesne minul a v 63. min poslal loptu z priameho kopu nad. V 72. min po Ranušovom úniku R. Staňo otvoril skóre – 1:0. O tri minúty Jáňa z 30 metrov vyrovnal. V závere mali obe mužstvá niekoľko šancí, no skóre sa nezmenilo. V 86. min bol za faul vylúčený hosťujúci R. Tomanica.

Góly: 72. R. Staňo – 75. Jáňa.

H. PORUBA: Kis – Papp, Michal Galko, Majerík, Čurik, R. Staňo, A. Staňo, Ranuša, Hetflajš (82. T. Dražkovec), Kojtal, Prekop.

PRUSKÉ: Býček – Šedo, R. Tomanica, P. Suchánek, Šagát, Branický (83. Palkech), Kuric, Flak (51. Bér), Habšuda, Lukáč, Jáňa (85. M. Vlasatý). Ondrej Mišech

Plevník – Podolie 5:0 (5:0)

Už v 12. min unikajúceho Lukáča fauloval Mašán a dostal červenú kartu. Presilovku domáci využili, keď už v 22. min Lukáč šťastne zmenil smer strely do siete – 1:0. O dve minúty Lukáč vraátil do siete loptu vyrazenú brankárom a po rohu v 26. min Martin zelenák hlavou zvýšil na 3:0. Plevník hral s chuťou a v 31. min Michal Buday po úniku obstrelil Fabiána – 4:0. V 45. min ho napodobnil Lukáč, ktorý dosiahol hetrik – 5:0. Po prestávke domáci dali šancu ďalším hráčom, no tempo upadlo a Plevník už vysoké víťazstvo ďalším gólom neprikrášlil.

Góly: 22., 24. a 45. Lukáč, 26. Martin Zelenák, 31. Michal Buday.

PLEVNÍK: Bednár – T. Ďurkech (82. Marejka), Butko, J. Kremeň (46. Čižmárik), P. Ďurkech (46. Brigant), Lukáč (76. Nemčík), Kušnier, Michal Buday, A. Buday (64. Dodek), Martin Zelenák, S. Buday.

PODOLIE: Fabián – Mašán, Ohrablo, Uhlík, R. Červeňanský, Pyšný (15. Čavojský), Drexler, Pagáč, M. Gajdošík (67. Bobocký), Behúl (69. Čechvala), Hirjak.

Košeca - Handlová 0:4 (0:2)

Domáci inkasovali nešťastný gól v 10. min od Turančíka. Potom pridali, no Madarász zmaril dobré šance Kameništiaka a Mihalika. V 35. min pekne trafil Martin Smidka a bolo 0:2. Aj po prestávke začala Košeca aktívnejšie, no gólovú strelu Štepanoviča vytiahol brankár zo šibenice. Domáci sa nedarilo skórovať a v 71. min Bilčík zvýšil na 0:3. Smolu mal v 75. min provzaník, ktorý minul prázdnu bránu a z protiútoku potvrdil výhru kvalitného súpera štvrtým gólom Bača.

Góly: 10. Turančík, 35. Martin Smidka, 71. Bilčík, 76. Bača.

KOŠECA: Kostka – Országh, Štepanovič, Dúžek, Provazník, O. Vraník (63. T. Bortel), Homola, Mihalik, Kameništiak (67. Karlík), Kučo, J. Tomanica (55. Malovec).

HANDLOVÁ: Madarász – Bublák, Toma (77. Valach), Bača, Martin Smidka (82. Haneš), Izák (69. Mário Smidka), Turančík, Bilčík (79. Rosival), Bugár (85. Hirka), Rendek, Drozd.

Kanianka - Tr. Turná 0:2 (0:2)

V Kanianke sa predstavila Trenčianska Turná, ktorá prišla presne s jedenástimi hráčmi. Prvú strelu v 10. min. vyslali hostia. V 13. min. vyšiel hosťom brejk a Hrubý dal na 0:1. V 20. min. hostia opäť z pravej strany zaútočili, prišla prihrávka pred prázdnu bránu a Hasenovič dal na 0:2. Domáci si v prvom polčase nevypracovali žiadnu šancu a zaujala až 39. min., keď strieľal tesne nad Strečanský. V druhom polčase sa domáci pustili do súpera, no hostia odolávali. Domácim nemožno uprieť snahu, ale svoje ani vyložené šance nepremenili. Hosťom výborne zachytal brankár Belák, a tak si z Kanianky prekvapujúco odviezli všetky body.

Góly: 13. Hrubý, 23. Konečný.

KANIANKA: Pipíška – L. Baláž, Hianik (81. Šnirc), M. Hvolka, Kôstka, Mokrý (46. Vážan), Strečanský, A. Hvolka, Svitek, Marko, Ľ. Baláž (46. Šagát).
TR. TURNÁ: Belák - Fabo, Marek Kováč, Bečka, Orčo, Hrubý, Matúš Kováč, Stronček, Konečný, Mikolášek, Hasenovič.

V. Uherce – Z. Kostoľany 3:1 (1:0)

Domáce Veľké Uherce v stretnutí zaslúžene vyhrali. Domácich do vedenia poslal Kováč, ktorý zúžitkoval presnú prihrávku od Cígera – 1:0. Domáci aj naďalej tlačili, Kundala hlavičkuje do tyče. Druhý gól domáci pridali až po zmene strán. Skvele sa uvoľnil Šorec, ktorý sa zbavil hosťujúceho obrancu a povedľa brankára zvýšil na 2:0. Na 3:0 zvyšoval utešenou strelou z dobrých 30 metrov M. Cíger. Hostia v závere už len skorigovali výsledok Zaťka, ktorý dorazil loptu do siete, keď pred gólom skvele zasiahol brankár Kováč, ale loptu v rukách neudržal. V samom závere ešte mohol víťazstvo domácich prikrášliť Kováč, ale jeho pokus zastavilo brvno hosťujúcej bránky.

Góly: 13. R. Kováč, 59. Šorec, 75. Cíger - 75. Zaťko.

TJ: P. Kováč - Jankula, Súlovský (78. Valter), Preťo, Košík, Cíger, Greguška (87. Petrík), R. Kováč, Beliansky (90. Maťašeje), Kundala, Šorec (61. Škoda).

SLOVAN: Blažek - Orság, Pavkeje, Hulini (90. Školna), Bátora, Daubner, Zaťko, Mišeje, Čičmanec (85. Výškrabka), Málik (56. Martinusík), Liptaj.

1. Last minute tipy: Top ponuky na koniec leta