Štvrtok, 21. január, 2021 | Meniny má VincentKrížovkyKrížovky

Futbal Slovnaft cup: Ďalej idú iba Domaniža a Púchov + bohaté foto

V 2. kole sa lúčili Plevník, Dubnica aj Beluša.

Domaniža (v bielom) vyradila vlaňajšieho víťaza 3. ligy Belušu.Domaniža (v bielom) vyradila vlaňajšieho víťaza 3. ligy Belušu. (Zdroj: JOZEF ŠPROCHA)

Domaniža – Beluša 4:0 (1:0)

V 8. min Holíček na dvakrát nedokázal prestreliť domáci obranný val a v 10. min Bičan zdiaľky skúsil obstreliť debutanta Filípka, no ten loptu stihol vyraziť. V 12. min sa do brejku rútil Sádecký, ale sľubnú akciu nezvládol. O dve minúty v skrumáži pred domácou bránou nepretlačil lotpu do siete Bičan, ale o tri minútu sa už skóre menilo. Po strieľanom centri z uhla Vangel neudržal loptu a pohotový M. Kvaššay ju dokopol do brány – 1:0. Ten istý hráč mohol v 26. min zvýšiť, ale Vangel loptu vytlačil nad brvno. Filípek si poradil v 29. min s Bičanovou strelou a v 36. min domáci obetavo zblokovali strelu Cisára. O tri minúty Vangel vyrazil Čelkovu strelu na roh a Augustínov volej v 41. min bol nepresný. Hostia po prestávke posilnili ofenzívu, ale v 51. min po trestnom kope Vangelovi lopta vypadla a dôrazný Krčmárik zvýšil na 2:0. Po Gorelkovej hlavičke vykopával jeden z domácich loptu z bránkovej čiary a veľkú šancu nevyužil Mišutka. V 61. min zakrútil loptu spoza šestnástky k žrdi Sádecký a o päť minút striedajúci Michal Petrík dotlačil loptu do siete – 4:0. Domáci odhodlaným a obetavým výkonom nedovolili hosťom dať ani čestný gól, aj keď Čačkovej ďalekonosnej strele v 82. min chýbalo zopár centimetrov. Domaniža sa v 3. kole strete doma s Malženicami.

Góly: 17. M. Kvaššay, 51. Krčmárik, 61. Sádecký, 66. Michal Petrík.

Súvisiaci článok V pohári idú ďalej Domaniža a Plevník + bohaté foto Čítajte

DOMANIŽA: Filípek – Seko, Krčmárik, Braciník, Haviar, Augustín, M. Košút, M. Kvaššay (69. Socha), L. Čelko (80. Lehotský), Sádecký (61. Michal Petrík), T. Lednický.

BELUŠA: Vangel – Bielik, Jánošík, Čačko, Schiszler, Cisár, Holíček, Ďuriš, Meliš (46. P. Mišutka), Bičan (46. Oravec), Klemens (46. M. Gorelka).

Plevník – Malženice 1:6 (1:1)

Lepšie začali hostia, ktorí však z niekoľkýh rohových kopov nič nevyťažili. V 16. min po Kušnierovej pätičke Michal Buday medzi troma obrancami poslal loptu ponad gólmana do siete – 1:0. Zvýšiť mohol v 18. min Kušnier, no po úniku zakončil nepresne. V 30. min spálil vyloženú šancu P. Ďurkech a v 37. min Székely chytil nepríjemnú Butkovu strelu. Hostia sa nevedeli presadiť cez domácu obranu až do 42. min, kedy po závare pred bránou prekonal Motúza Juriš – 1:1. Plevníčania v úvode druhého polčasu odolali tlaku súpera, keď Motúz zneškodnil postupne strely Orolína, Sekeru a Jakubičku. Po hodine hry bol v šanci Michal Buday, no Székely jeho tvrdú strelu vyrazil. V 69. min sa uvoľnil Sekera a dostal Malženice do vedenia – 1:2. O päť minút pridal tretí gól Krajčovič, no domáci sa snažili o zmenu stavu, ale v 86. min Magdolen zvýšil na 1:4. V 90. min ešte skórovali Rehák s Balážikom a Malženice si po dvoch rokoch, kedy v Plevníku vyhrali 4:0, pripísali ďalšiu vysokú výhru, ktorá je vzhľadom na priebeh zápasu pre domácich krutá.

Góly: 16. Michal Buday – 42. Juriš, 69. Sekera, 74. Krajčovič, 86. Magdolen, 90. Rehák, 90. Balážik.

PLEVNÍK: Motúz – Slaninka (58. Dodek), Butko, T. Ďurkech, Martin Zelenák, Marejka (83. Brigant), Kušnier, Michal Buday, A. Buday, S. Buday (75. Lukáč).

MALŽENICE: Székely – Juriš, Lančarič, Jakubička, Beseda, Železník (21. Dvorák), Magdolen, Balážik, Halmo (58. Rehák), Orolín, Sekera (72. Krajčovič).

Makov – Púchov 0:1 (0:0)

Proti štvrtoligistovi mal Púchov v prvom polčase viac z hry a v 28. min sa ujal vedenia po góle D. Pilného – 0:1. V druhom polčase prevzali iniciatívu domáci, ale Strelčík si udržal čisté konto a Púchov si vybojoval postup do 3. kola, kde sa predstaví opäť na Kysuciach vo Vysokej.

Gól: 28. D. Pilný.

MAKOV: Kňazovič – Ometák, Kohút, Hubočan, Šmehíl, Hözl (80. Mikula), Tlacháč, Lojdl, Martinka (70. J. Ševčík), Filo, Masnica (67. M. Ševčík).

PÚCHOV: Strelčík – Pavlovič, Haviar, Lacko (67. Ozimý), Kopiš (70. Krčula), J. Pilát, Martinko (62. Martinček), Pišoja, D. Pilný, Marman, Kvaššay.

NOVÉ MESTO – DUBNICA 2:1 (0:0)

nastúpili väčšinou s hráčmi z lavičky. V prvom polčase veľa šancí nebolo, hralo sa medzi šestnástkami. Z domácich sa nepresadil Buček, domáceho Vavrúša donútil minútu pred prestávkou k zákroku Párkaň. Buček v 60. min netrafil z dobrej pozícii, v 62. min Janco po minúte na ihrisku z 20 metrov nastrelil brvno, ale o päť minút hlavičkou premenil pekný center na úvodný gól – 0:1. Domácim vyšla o jedenásť minút rýchla akcia, prihrávka z krídla prešla cez dvoch obrancov k Rapavému, a ten zblízka vyrovnal. Keď sa zdalo, že príde rad na rozstrel, v nadstavenom čase sa uvoľnil na šestnástke L. Šebek, ktorého nie príliš prudká strela prekĺzla Kolenovi do siete – 2:1.

Góly: 78. Rapavý, 90. L. Šebek - 67. Janco.

NOVÉ MESTO: Vavrúš – Bošanský, Kubrický, Šupka, Jurica, Držík (68. Rapavý), Živčic, Buček (90. Miklovič), M. Šebek, Zula (46. Sekerka), L. Šebek.

DUBNICA: Kolena – Laco, Hegyi, Čurik (61. Janco), Gašpar, Matúš, Levai (76. Vrábel), Hundák, Knižka (65. Vaculík), Petro, Párkaň.

1. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?