Sobota, 28. marec, 2020 | Meniny má Soňa

Bystričania skončili v Česku tretí, no mali najlepšieho kanoniera

V Jičíne sa konal medzinárodný hádzanársky turnaj mužov.

Ivanytsia (vľavo) bol najlepším strelcom turnaja v Jičíne. Vpravo spoluhráč s MŠK Vallo.Ivanytsia (vľavo) bol najlepším strelcom turnaja v Jičíne. Vpravo spoluhráč s MŠK Vallo. (Zdroj: BARBORA TALAČOVÁ)

Považskobystričania nastrieľali spolu s víťazným Zubří najviac gólov a zdolali súperov z Česka a Poľska.

V Jičíne sa 14. – 17. augusta uskutočnil medzinárodný turnaj mužov. Tri české extraligové tímy a účastníka poľskej superligy doplnili hráči MŠK Považská Bystrica.

Ronal Jičín – Pov. Bystrica 27:31 (16:18)

Bystričania od začiatku vyhrávali až do 12. min - 7:9. Domáci otočili na 10:9, lenže MŠK po troch góloch viedli 10:12 a polčas vyhrali 16:18. V 36. min Jičín znížil na 19:21, no hostia v 44. min zvýšili na 20:25 a zápas s prehľadom doviedli do víťazného konca.

JIČÍN: Veverka, Rychna, Krahulec 6, Dolejší 2, Barec, Hlava, Machalický, Kovařík 6, Šulc 1, J. Drbohlav 3, Sedlák 4, Š. Drbohlav, Kostelecký, Pich 4, Knittl 1.

POV. BYSTRICA: Dobroň, Buday - Sloboda 1, Bystrický 3, Ivanytsia 2, Burnazovič 5, Petričenko 7, Jurák 1, M. Briatka 4, M. Štefina, Zábavčík, Urík, Vallo 7, E. Valášek, Gardian 1.

Pov. Bystrica – Zubří 25:35 (16:16)

Bystričania v úvode doťahovali neustále náskok súpera, ale v 22. min viedli 13:11 a v 26. min 15:13. Zubří tesne pred prestávkou vyrovnalo na 16:16. Pov. Bystrica začala druhý polčas vedúcim gólom na 17:16, ale to už boli na palubovke mladíci. Súper otočil v 38. min na 18:22 a MŠK proti skúsenému súperovi držali krok ešte v 47. min – 23:27. Záver Zubří zvládlo a pripísalo si na konto už tretiu výhru.

POV. BYSTRICA: Dobroň, Buday - Sloboda 2, Bystrický, Ivanytsia 4, Burnazovič 1, Petričenko 4, Jurák, M. Briatka 7, M. Štefina 2, Zábavčík, Urík, Vallo 2, E. Valášek 1, Gardian 2, Kašuba.

Prečítajte si Považskobystrickí hádzanári majú za sebou úspešnú sezónu Čítajte

ZUBŘÍ: Mizera, Malina, Krupa, Přikryl 2, Jurka 5, Vlk, Korbel 3, Řezníček 2, Šustáček 4, Hlinka 7, Souček, Hrstka 4, Válek 1, Dořičák 1, Dokoupil 5, Hýbner 1, Novák, Říha.

Pov. Bystrica – Chrobry Glogów 32:30 (17:16)

V predpoludňajšom sobotňajšom dueli proti Poľskému superligistovi Bystričania po vyhratom polčase dokázali zápas dotiahnúť do víťaznej koncovky a pred posledným duelom boli v hre o druhú priečku.

POV. BYSTRICA: Dobroň, Buday - Sloboda 1, Bystrický 3, Ivanytsia 9, Maliar, Burnazovič, Petričenko 4, Jurák 1, M. Briatka 7, M. Štefina, Zábavčík, Urík, Vallo 6, E. Valášek, Gardian 1, Kašuba.

Pov. Bystrica - Talent M.A.T. Plzeň 30:32 (13:16)

Plzenčania vyhrali prvý polčas o tri góly, ale hráči MŠK bojovali, no na remízu, ktorá by pre nich znamenala druhé miesto nedosiahli. Spolu so Zubří nastrieľali Považskobystričania najviac gólov na turnaji.

POV. BYSTRICA: Dobroň, Buday - Sloboda 3, Bystrický 1, Ivanytsia 12, Maliar, Burnazovič, Petričenko 4, Jurák 2, M. Briatka, M. Štefina, Zábavčík, Urík 2, Vallo 4, E. Valášek 2, Gardian, Kašuba.

Ďalšie výsledky: Zubří – Jičín 28:27, Zubří – Glogów 33:23, Chrobry Glogów – Plzeň 30:30,

Plzeň – Jičín 27:25, Plzeň - Zubří 21:22, Jičín – Glogów 25:26.

Najlepší strelec turnaja: Ljubomir Ivanytsia (MŠK Považská Bystrica) - 27 gólov.

1. Zubří 4 4 0 0 118:96 8

2. Plzeň 4 2 1 1 110:107 5

3. Pov. Bystrica 4 2 0 2 118:124 4

4. Glogów 4 1 1 2 109:120 3

5. Jičín 4 0 0 4 104:112 0

1. Safari v Afrike: Vidieť divé zvieratá je ohromný zážitok