Komentáre 4. kola 6. futbalovej ligy.

Sverepčanom (v pravo) aj Udičanom robil problém terén.Sverepčanom (v pravo) aj Udičanom robil problém terén.

Z prvých bodov sa tešili Lysá aj Mikušovce, Jasenica je novým lídrom

Koš. Podhradie – D. Kočkovce 1:3 (1:0)

V 7. min Kováč vyrazil priamy kop Ľ. Vlasatého, ktorý v 14. min premenil center P. Suchomela – 1:0. Šupákovo sólo zmaril v 16. min brankár a v 25. min po úniku A. Turza zakončil nedôrazne. Hostia v 33. min vykopávali Nikovu strelu z prázdnej brány a v 43. min J Zapotoka nastrelil brvno. V 46. min ušiel M. Pilát a vyrovnal na 1:1. V 57. min Floriš zmaril nájazd Kmošenu a v 63. min zrazil strelu M. Piláta na žrď. V 68. min Kováč vychytal Thiera, na druhej strane Floriš kryl pokus J. Zapotoku. V 79. min Kmošena potrestal chybu obrany a v 83. min po ďalšej chybe J. Zapotoka zvýšil na 1:3.

Góly: 14. Ľ. Vlasatý – 46. M. Pilát, 79. Kmošena, 83. J. Zapotoka.

KOŠ. PODHRADIE: Floriš – J. Staňo, Švehla, Rafaj, Thier (87. R. Švaňa), Šupák, A. Turza, Niko, P. Suchomel (71. Hofierka), P. Bagin, Ľ. Vlasatý.

D. KOČKOVCE: Miroslav Kováč – Šábik, L. Chobot, Púpala, Repáč (46. Crkoň), Ondrašík, J. Zapotoka (84. Kováčik), Michálek, Kmošena (86. L. Garaj), Mišík (76. Rybanský), M. Pilát (87. A. Chobot).

Sverepec – Udiča 0:0

V priemernom zápase hlavičkoval T. Drblík vedľa a o päť minút neprekonal na druhej strane Minárecha M. Pajger. V 25. min podržal gólmna hostí po strelách Kubiša a Kopinca. Po prestávke sa hralo medzi šestnástkami bez šancí a vzruch priniesla až 89. min, kedy bol najprv po druhej žltej karte vylúčený domáci Illo a vzápätí dostal červenú kartu za urážku rozhodcu hosťujúci T. Drblík.

Súvisiaci článok Futbal 6. liga: Na čele tabuľky je nováčik Čítajte

SVEREPEC: Gombár – Šterdák, F. Lutišan, J. Barbosa, Kubiš (46. Dobrodenka), J. Gažo, V. Barbosa (79. D. Otradovec), Illo, Kopinec (73. Hôrkový), M. Pajger (58. M. Hošták), Richtárik.

UDIČA: Minárech – J. Trško, T. Drblík, P. Rosina (33. P. Cigánik), Pacek, Habáň, Harušinec, Ignácik, Furdzo, M. Hájek, Melicherík.

Jasenica – Streženice 5:3 (2:1)

v 2. min sa domáci ujali vedenia zo spornej jedenástky gólom Borčického. Vyrovnať mohol Trník, no najprv neprekonal Jánošíka a odrazenú loptu poslal nad. V 41. min Borčický dvakrát tečovanou strelou spoza šestnástky do protipohybu brankára zvýšil na 2:0. V 43. min Jánošík vyrazil Suderovu strelu spod brvna na roh, po ktorom Miloš Šesták hlavou znížil na 2:1. Po prestávke začali aktívnejšie domáci, ktorí po roh u za faul kopali jedenástku a Borčický sa v 49. min nemýlil – 3:1. O štyri minúty premenil M. Pavlík ideálny center a do prázdnej brány zvýšil na 4:1. Borčický si v 63. min nabehol do uličky na prihrávky a nájazd zakončil gólom – 5:1. Jasenica poľavila, hostia pridali a po faule na Loduhu premenil v 65. min Martin Lamžo jedenástku s pomocou žrde – 5:2. Ďalšie šance Marián Loduha a Miroslav Lamžo nepremenili. V 77. min po Hofierkovom centri Marián Loduha zmiernil prehru hostí na 5:3.

Góly: 2., 41., 49. a 63. Borčický (prvý a tretí z 11 m), 53. M. Pavlík - 43. Michal Šesták, 65. Martin Lamžo (11 m), 77. Marián Loduha.

JASENICA: P. Jánošík – Ščasník, M. Bednár (46. Heldes), Hlušek, Galaš, A. Kňažko (62. Jozef Janáček), Borčický, M. Pavlík, Moravík, Adamík, Vadovský.

STREŽENICE: Mácsai – Struhárňanský, Ľ. Medňanský, Martin Vavrík (63. Bernhauser), Martin Lamžo, Miroslav Lamžo, Trník (69. Rypák), Suder (46. Miloš Šesták), Marián Loduha, M. Šlesár (46. Hofierka), Michal Šesták.

Visolaje – Tuchyňa 2:4 (0:3)

Hostia začali bez rešpektu a v 6. min po priamom kope Adamovica Štefula zblízka dorazil loptu do siete – 0:1. V 14. min Štrbáň vyrazil Vlasatého strelu na roh a v 18. min Gospič zmaril šancu Pazderovi. Adamovicovu strelu v 27. min Štrbáň vyrazil pred Daňa, a ten nezaváhal – 0:2. Hrubo v 32. min pálil tesne vedľa, ale o dve minúty Štrbáň vyrazil Adamovicovu strelu a Štefula pridal tretí gól. Domáci gólman vyrazil Štefulovu strelu v 37. min. V 56. min Adamovicovu strelu vyrazil Štrbáň zo šibenice a v 61. min Gospič vyrazil Ďuricovu strelu. Baránek v 63. min znížil na 1:3 a v 69. min Cíbik z priameho kopu trafil žrď. V 76. mi domáci zabudli na Adamovica, a ten zvýšil na 1:4. Cíbik v 80. min už iba znížil na 2:4. Pred Štefulom bravúrne zasiahol v 88. min Štrbáň.

Góly: 63. Baránek, 80. Cíbik - 6. a 34. Štefula, 27. Daňo, 76. Adamovic.

VISOLAJE: Štrbáň – Marek Vavrík (80. Strečko), Palme, L. Sviečka, Pazdera, Konečný (68. Cíbik), Bednář, Hrubo, Novotný (46. Ďurica), Baránek, Bulejčík.

TUCHYŇA: Gospič – Daňo, Štefula, M. Vlasatý (75. S. Bartoš), D. Kováč, Letko, Adamovic, P. Štefanec, J. Hrehuš (80. Gajdoš), P. Hrehuš ml., P. Hrehuš st. Adrián Demáček

Papradno - Lysá 1:1 (0:1)

8. min P. Gardoň s námahou kryl strelou Podhorca. V medzišestnástkovom zápase zaujala až 31. min, kedy domáci gólman bravúrne kryl Veteškovu strelu. O minútu Černošíkov center nikto v šanci nezasiahol. V 40. min Podhorec spoza šestnástky prekvapil brankára – 0:1. 46. min Lokšík prestrelil a v 49. min Šmulík mieril tesne vedľa. V 56. min sa uvoľnil Černošík a nechytateľne k žrdi vyrovnal. V 61. min Fujaček ani Lokšík neprestrelil obranný val hostí. Osamotený Veteška v 70. min mieril vedľa a domáci v oklieštenej zostave prišli o prvé body a v 87. min aj o vylúčeného Černošíka po druhej žltej karte.

Góly: 56. Černošík – 40. Podhorec.

PAPRADNO: P. Gardoň – Šramčík, Fujaček, Černošík, Kozáčik, Nemčík, Šmulík, Bulík (47. M. Gardoň), Lokšík, M. Galko, Martinec.

LYSÁ: Fojtek – M. Janíček, L. Panáček (87. Zigo), Krajčoviech, Prosnan (80. Novák), Drdák, Podhorec, Lišaník, D. Panáček, P. Hošták, Veteška.

Dohňany – Mikušovce 3:3 (1:0)

V prvom polčase sa strelecky presadil iba domáci Černoško v 37. min – 1:0. Hostia sa nepresadili a v 50. min po góle D. Štrbáka bolo 2:0. V 66. min vrátil hostí do hry J. Mojto a o štyri minúty Gašpárek z jedenástky vyrovnal na 2:2. Dohňany pridali a v 79. min R. Rosina dal tretí gól – 3:2. Podobne ako proti Visolajom domáci vedenie neudržali a šesť minút pred koncom zaistil hosťom prvý bod v súťaži Janík – 3:3.

Góly: 37. Černoško, 50. D. Štrbák, 79. R. Rosina – 66. J. Mojto, 70. Gašpárek (11 m), 84. Janík.

DOHŇANY: Kresáň – A. Pavlis (70. Granzer), Martinko, Španko (62. Klučka), D. Štrbák, R. Rosina, Baranec, Zigo, Jánoško, D. Pavlis, Černoško.

MIKUŠOVCE: M. Eliaš – Ľ. Kristín, Cyprian, Janík, I. Kandráč (82. Domin), J. Mojto, Kollman (90. E. Kandráč), Behan, Gašpárek (76. Gašpar), Holba, Matejička.

Šebešťanová – Bolešov odložené

Zápas sa odohrá vo štvrtok 29. 8. o 17. h.

1. Investície s fixným ročným výnosom od 6 do 8,25 %
  2. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.
  3. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
  4. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  5. Absolventi Paneurópskej vysokej školy majú takmer najvyšší plat
  6. Pandemická kríza urobila obrovské PR online vzdelávaniu
  7. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
  8. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
  10. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  9. Hygge ako životný štýl
  10. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.

Odberné miesto na covid.

Víkendové testovanie na ochorenie COVID-19 využilo v desiatich odberových miestach na území Púchova 5 869 ľudí.

6 h

Počas nedeľného testovacieho dňa prišlo výrazne menej ľudí. Viaceré obce však väčšinou testovali len počas soboty. POzitivita bola na podobnej úrovni ako v sobotu.

7 h
Mobilné odberové miesto v Domaniži

Obec Domaniža je jedinou v Považskobystrickom okrese, kde majú mobilné odberné miesto na antigénové testovanie. Využili ho už počas víkendového (23. - 24. 1.