Piatok, 20. september, 2019 | Meniny má Ľuboslav(a)

Futbal 2. liga: Dubnica dohrávala s deviatimi hráčmi

Sumár a komentáre zo 7. kola 2. ligy.

Dubničania Kuzma a Knižka (zľava v modrom) zápas proti Podbrezovej nedohrali.Dubničania Kuzma a Knižka (zľava v modrom) zápas proti Podbrezovej nedohrali.(Zdroj: JOZEF ŠPROCHA)

Fantastická séria Dubnice pokračuje, konečne sa dočkali aj Púchovčania

Dubnica – Podbrezová 3:1 (1:0)

úvode museli brankári riešiť pokusy Levaia a Mejriho, Po priamom kope Václava najvyššie vyskočil v 11. min Petro a hlavou dostal Dubnicu do vedenia. O dve minúty Šulc zblízka netrafil bránu a v 21. min Digaňa skvele zakročil po tutovke Ďatka. Kuzmovu hlavičku v 23. min Macej vytlačil zo šibenice na roh a o desať minút sa na päťke nepresadil aculík, V 38. min po Jancovom úniku Čurik v sklze nedopravil loptu do prázdnej brány. O štyri minúty nariadil rozhodca po kontakte Mizeráka s Knižkom prísnu jedenástku, ktorú Digaňa Viazankovi chytil. 50. min po rohu a hlavičke Petra Pleva zo šestnástky prízemnou strelou trafil k žrdi – 2:0. V 58. min podobnou strelou prekonal Digaňu Pribula – 2:1. V 65. min po Václavovom priamom kope Kuzma hlavou zvýšil na 3:1. V záverečnej dvadsaťminútovke bol v hlavnej úlohe rozhodca Somoláni, ktorý po troch žltých kartách v prvom polčase (2:1), udelil ďalších šesť, z toho päť domácim. V 82. min po druhej žltej karte uvidel červenú kartu Kuzma a v 86. min ho nasledoval aj Knižka, keď váhal s hodením autu. Deviati Dubničania záver zvládli a vyhrali aj siedmy zápas v rade.

Súvisiaci článok Futbal 2. liga: V dohrávke nevyhral lepší, ale šťastnejší + FOTO Čítajte

Góly: 11. Petro, 50. Pleva, 65. Kuzma - 59. Pribula.

DUBNICA: Digaňa – Václav, Knižka, R. Štefánek, Janco (90. Hundák), Čurik (80. Dávidík), Levai (73. Vujoševič), Kuzma, Vaculík, Petro, Pleva.

PODBREZOVÁ: Macej – Viazanko, Mizerák, Otrísal, Mejri (54. Pribula), Šulc, Jenat (85. Vondryska), Paraj, Chvátal, Ďatko, Galčík.

Trebišov – Púchov 0:1 (0:1)

V prvom polčase mali obe mužstvá útočné náznaky, no strelecké šance chýbali. Ojedinelý pokus Da Silvu z voleja v 22. min minul púchovskú bránu. V 37. min s av šestnástke uvoľnil Krčula a strelou pod brvno dostal hostí dovedenia. Vyrovnať mohol v 41. min Cicman, no trafil iba žrď. Strelčík v 48. min vychytal Da Silvu a v 53. min Jana. V 60. min Strelčík vyrazil bombu Zsigmonda a Jano poslal odrazenú loptu vedľa. V 79. min po strel Nováka pomohla Strelčíkovi žrď a v 82. min gólman hostí bravúrne chytil strelu Jana. Domáci mali v závere veľký, útočil aj brankár, ale Púchov prvú výhru udržal.

Gól: 37. Krčula.

TREBIŠOV: Gmitter – Korijkov, Ilinjo, Da Silva, Begala (66. Novák), Tóth (76. Chovan), Zsigmond, Cicman, Hirjak (81. Matič), Mihálik, Jano.

PÚCHOV: Strelčík – Riška, Lacko, Michlík, Krčula (51. Kopiš), Pišoja, Ozimý, Mugove (78. Holiš), J. Pilát, Machara, Martinček (70. Martinko).

7. kolo: L. Mikuláš - FC Košice 1:0 (1:0), 12. Nemergut, Komárno – Skalica 1:1 (0:0), 50. Pittner – 81. Haša (11 m), B. Bystrica – Poprad 2:0 (1:0), 42. Polievka, 79. Vaščák, Petržalka - Slovan B 3:0 (1:0), 42. a 49. Almási, 76. Turčák, Bardejov – Ružomberok 2:0 (1:0), 38. A. Leško, 67. Berežný, Žilina B – Šamorín 3:1 (2:0), 64. a 66. Jánošík, 27. vlastný Valek – 51. Zuberu.

1. Aj verejnosť si vyberá svojho Učiteľ Slovenska
  2. Púštne kráľovstvo: Prečo by ste mali navštíviť Jordánsko?
  3. Známe i menej známe tváre nechcú inú zdravotnú poisťovňu
  4. Bývate často chorý? Odmerajte si vlhkosť vzduchu
  5. Revolučný Volkswagen ID.3 naživo z Frankfurtu!
  6. Nepremeškajte túto šancu. Jedinečná konferencia sa blíži
  7. Vyberte si dovolenku na Silvestra už teraz
  8. Afrika, Ázia a Karibik: Exotické plavby s letenkou a sprievodcom
  9. Kupujete si SUV do mesta? Oplatí sa benzín, diesel alebo hybrid?
  10. V prvom roku fixný výnos až 8,5 % ročne
  1. Nový Focus ST - exkluzívne vo Ford POP Up Store
  2. Aj verejnosť si vyberá svojho Učiteľ Slovenska
  3. Púštne kráľovstvo: Prečo by ste mali navštíviť Jordánsko?
  4. Špičkový slovenský pretekár Maťo Homola je ambasádorom OMV
  5. Špičkový slovenský pretekár Maťo Homola je ambasádorom OMV
  6. Známe i menej známe tváre nechcú inú zdravotnú poisťovňu
  7. Bývate často chorý? Odmerajte si vlhkosť vzduchu
  8. Ochrana klímy spojí slovenské mestá a obce
  9. Revolučný Volkswagen ID.3 naživo z Frankfurtu!
  10. Vyhrajte cestu okolo sveta 5 601

Futbalový program v sobotu - predĺži Púchov víťaznú sériu?

V sobotu 21. septembra pokračujú sa hrá viacero zápasov.

Púchov (v červenom) túži po ďalších bodoch.

Na Majstrovstvách Slovenska vo vyslobodzovaní zranených osôb z havarovaných vozidiel sa zúčastnilo osem družstiev. Hasiči z Nového Mesta nad Váhom skončili na medailovej priečke.