Utorok, 19. január, 2021 | Meniny má MárioKrížovkyKrížovky
3. LIGA 25. A 26. KOLO

SH Senica - Lednické Rovne 0:3 (0:1)

Góly: 42. Václavík 0:1, 77. Grendel 0:2, 83. Grendel 0:3. V prvom polčase sa nebolo veľmi na čo dívať. Jedinú šancu si vypracovali hostia a Václavík v nej z 18 m prekonal Fišana - 0:1.

Po prestávke sa už hralo v réžii hostí. Fišan prudkú strelu Nosického vyrazil a neuspeli ani Václavík a Bajza. Po chybe Mihóka udržal senické nádeje Fišan, keď chytil tutovku Mišíkovi, no z priveľkej snahy domáci zabudli na Václavíka, ktorého prihrávku nechytateľne premenil Grendel - 0:2. Seničania s dvoma streleckými pokusmi nemohli pomýšľať na úspech. V 83. min ešte center Mišíka poslal volejom do siete Grendel. Rozhodoval Gábor, ŽK: Šatka, 100 divákov. Senica: Fišan - Truska (87.Krištof), Hrebíček, Šefčík, Mihók, Šúrek, P. Hílek, Mikula (73.Vanek), Bajan, Vaca (63. Liška), Joniak. Tréner Miloš Malárik. Led. Rovne: Hodál - Meliš, Bajza, Martinka, Šatka, Basila, Turza, Nosický, Grendel, Václavík (84. Kolár), Kadlec (68. Mišík). Tréner Vlado Kavecký. (jk)
Trnava B – Púchov B/Dohňany 0:1 (0:1)
Gól: 2. Pavlovič 0:1. Trnavčania sa v prípade víťazstva mohli dostať na prvú priečku, ale už v 2. min zachytili hostia rozohrávku Hodúra a Pavlovič otvoril skóre. Domáci potom dobýjali bránu, ale šance zahadzovali, v čom vynikal najmä aktívny Bernát. Hostia už z brejkov vedenie nepotvrdili, ale tesné víťazstvo uhájili. Trnava B: Ilizi, Fall (71. Pobjecký), Kardoš, Maška, Hanzel (59. Pašiak), Strečanský, Hodúr, Nádaský (81. Gabriel), Hesek, Bernát, Šibík. Tréner V. Ekhardt. Púchov B: Ivanka, Závaterník, Hrehuš, Cibulka, Jurga, Pauer, Šnegoň, Novisedlák, Raninec, Pavlovič (82. Veng), Priečko (88. Šovčík). Tréner L. Stehel. Pred 50 divákmi rozhodoval Marinčák. ŽK: Kardoš – Šovčík. (wp)
Ďalšie výsledky: Vráble – Bánovce 2:1, Komárno – N. Zámky 1:2, Nemšová – Topoľčany 0:0, Levice – Myjava/Turá Lúka 0:1, D. Vestenice – Štúrovo 0:0.
Matador Púchov B/Dohňany – Vegum D. Vestenice 1:0 (0:0)
V rýchlom stretnutí sa útoky striedali na oboch stranách, ale zväčša končili pri šestnástkach. V 2. min fauloval Hrehuš Bartu dva metre pred šestnástkou, no Masarovičov trestný kop Ivanka kryl. Z protiútoku krásne vystrelil Pavlovič, ale Jurenka bol na mieste. Potom sa hralo medzi šestnástkami a chýbala streľba ako po väčšinu zápasu. V 28. min sa na šestnástke dostal k odrazenej lopte Jandák, no domácu bránu vysoko prestrelil. O desať minút po trme-vrme domáci Raninec pálil nad Jurenkovu bránu. V 45. min sa po rýchlom protiútoku dostával do šance Škripec, ale obrancovia mu v poslednej chvíli loptu odkopli. V 48. min ušiel po krídle Kotula, no jeho prudký center Holčík pred dobiehajúcim Árgyusim zrazil na roh. Rozhodnutie padlo v 67. min, kedy Holčík založil akciu na vlastnej polovici, prihral Nátherovi, ktorý vysunul do šance Labuna. Domáci hráč obišiel brankára a dal jediný gól. Po ňom hostia ožili, vrhli všetko do útoku, avšak ich prevaha bola iba platonická a vyloženú šancu nemali. Domáci stále hrozili nebezpečnými brejkami, z ktorých ani jeden nedotiahli do úspešného konca. Zápas, v ktorom hostia nepresvedčili, domáci zaslúžene vyhrali.
Matador B: Ivanka, Labun, Hrehuš, Jurga, Pauer, Holčík, Priečko (84. Michálek), Raninec (88. Poliak), Škripec, Náther, Pavlovič (64. Šovčík). Tréner L. Stehel.
D. Vestenice: Jurenka, Zimmer, Bárta, Kermiet (78. Koreň), Krajčo, Jandák, Nema, Kotula, Katrena, Masarovi, Árgyusi. Tréner L. Šuhajda.
Pred 300 divákmi rozhodoval Frič, bez kariet. František Leško
LR Crystal L. Rovne – Nemšová 2:0 (0:0)
Góly: 50. Václavík 1:0, 90. Kadlec 2:0.
Zápas začali lepšie domáci, zatlačili súpera ale Grendela a Deckého s Turzom odzbrojili obrancovia. Najväčšiu šancu prvého polčasu spálil Meliš, ktorý po sóle z polovice ihriska namieril do bočnej siete. Sklári lepšie kombinovali, ale chýbalo im šťastie. Nemšovania odpovedali priamym kopom a dvoma rohmi bez efektu. V závere dvakrát Václavík netrafil, rovnako na druhej strane Ďuriš a polčas skončil bez gólov. V 50. min Detko presne našiel v šestnástke Václavíka, ktorý hlavou otvoril skóre. O päť minút Detko vysunul Basilu, ale ten z uhla netrafil prázdnu bránu. Priamy kop Ďuriša potom vyrazil Hodál a Batelka nemieril presne. Hra upadla, bolo v nej veľa nepresností a nervozity. V 85. min nebezpečne strieľal Častulín, ale lopta mierila vedľa. V 90. min Bajza krížnou prihrávkou z polovice ihriska vysunul Kadleca, ktorý hlavou prekonal Bobota – 2:0. V derby zaslúžene vyhrali domáci sklári. L. Rovne: Hodál, Meliš (63. P. Martinka), Bajza, Šatka, J. Martinka, Basila (90. Mišík), Václavík, Mackovčin, Turza, Grendel, Detko (67. Kadlec). Tréner V. Kavecký.
Nemšová: Bobot, Sabatka, Krchňávek, Šmelko, Verchola, Ďuriš, Laco (75. Kiačik), Ďuďák, Suchý, Valachovič (65. Batelka), Vavruš (65. Častulín). Tréner R. Dorňák. Pred 350 divákmi rozhodoval Koníček. ŽK: Šatka – Laco. Stanislav Detko
Ďalšie výsledky: FKM Nové Zámky - Spartak Vráble 2:2 (2:1), MFK Topvar Topoľčany - KFC Majorka Komárno 1:1 (1:1), MFK Myjava/Turá Lúka - SH Senica 3:0 (2:0), Juhcelpap Štúrovo - Slovan Levice 4:0 (1:0), Spartak Bánovce - AFC Nové Mesto n/V. 2:1 (0:0 ), ŠK Blava Jasl. Bohunice - Spartak Trnava B 0:1 (0:1).

1. Prvá 2-stupňová akumulátorová snehová fréza na trhu
  2. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  3. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  4. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  5. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  6. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  7. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
  8. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
  9. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká?
  10. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie
  1. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  2. Najobľúbenejšie auto Slovákov je opäť ŠKODA
  3. PLANEO Elektro funguje aj počas lockdownu - má akčný výpredaj
  4. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  5. MATADOR Group mení vizuálnu identitu značky
  6. Fokus očná optika sa stala exkluzívnym partnerom značky Nikon
  7. Turizmus za účelom estetickej chirurgie v čase pandémie
  8. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  9. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  10. Akčný výpredaj v PLANEO Elektro – to sú ceny nižšie až o 60 %!

Pondelok je zatiaľ najchladnejším dňom tejto zimy

V regióne sme v skorých ranných hodinách na svojich teplomeroch na niektorých miestach zaznamenali teplotu mínus 19 stupňov celzia.

AKTUÁLNE: V Považskej Bystrici rokuje krízový štáb

Nové nariadenia vlády, ktoré vydali len v nedeľu večer, musí teraz okres urýchlene zapracovať. Kľúčové budú odberné miesta na antigénové testovanie.

PCR testy odhalili minulý týždeň v TSK 1574 osôb infikovaných koronavírusom

Na Slovensku malo v minulom týždni pozitívny PCR test 15 316 osôb. Najviac pozitívne testovaných (2888) bolo v Nitrianskom, najmenej (1057) v Banskobystrickom samosprávnom kraji.

Po príchode hasičov na ohlásené miesto bolo zistené, že požiarom je zasiahnutá časť druhého podlažia a strecha dvojpodlažného rodinného domu. Majiteľ sa bez zranení nachádzal mimo postihnutého objektu.