Futbal 3. liga: Rozhodovali góly v závere zápasov

V 3. lige sa v stredu hralo 5. kolo.

Zuziak (v červenom) zaistil Pov. Bystrici tri body.Zuziak (v červenom) zaistil Pov. Bystrici tri body.(Zdroj: MI)

Sklári ako jediní zatiaľ neprehrali a sú na čele tabuľky.

Led. Rovne - Nové Zámky 1:0 (0:0)

Hostia prišli s defenzívnou taktikou a domáci väčšinu zápasu neúspešne dobýjali ich bránu. V 8. min po Liptákovej prihrávke zakončil nedôrazne Pišta a o desať minút nevyužil šancu Púček. Potom sa dlho hralo bez vyloženej šance. Domácemu trénerovi Detkovi vyšiel ťah so striedajúcim Remšíkom, ktorý si po šiestich minútach na ihrisku nabehol na Nátherovu kolmú prihrávku a nekompromisne do horného rohu dal víťazný gól.

Gól: 77. Remšík.

LED. ROVNE: Cúcik – Kollár, Chmelík, Lipták, Náther, Púček (90. Vajdík), Červený, Poláček, Piaček, Pišta (61. Ambrož), Buček (71. Remšík).

N. ZÁMKY: Nevolný – Varga, Tóth, Jurík, P. Horáček, Letko, Šimunek, Ďuriš, Guemache, Barta, Blaži (84. Marík).

Šaľa – Pov. Bystrica 0:1 (0:0)

V prvom polčase sa hral málo záživný futbal s minimom šancí. V 15. min mieril Zuziak nepresne rovnako ako o o päť minút hlavičkou Gajdošík. Domáci vystrelil až v 25. min,. no Vozár bol namieste. V 37. min Rusznák vyrazil Slávikovu strelu na roh, po ktorom poslal loptu Kotlár do brvna vlastnej brány. Po prestávke začali domáci útočnejšie, no nepresadili sa.

Potom sa až do 80. min hralo medzi šestnástkami, kedy po roh zakročil úspešne Vozár. V 90. min Gajdošík trafil brvno a o niekoľko sekúnd Zuziak opakovanou strelou prestrelil Rusznáka – 0:1.

Gól: 90. Zuziak.

ŠAĽA: Rusznák – Nagy, Hanzel, Blaho, Mpofu, Hlavna, Body, Hučko (59. Pecho), Kotlár, Chrulenko (81. Hudák), Kochan (71. Lovska).

POV. BYSTRICA: Vozár – Vala, Častulín, S. Čiernik (85. Borovička), Ofotsu, M. Zavadzan, B. Gamboš, Boris, Marek Gajdošík, Zuziak, L. Slávik (71. Gáborík).

ViOn B Vráble - Beluša 1:1 (1:0)

V úvode sa hral futbal bez šancí, zaujal v ňom len domáci Zrubec, keď si sám pred bránou neprebral dobre loptu. Hostia pohrozili len nepresnou strelou Bartoša. Pred polhodinou hry sa už urodilo aj gólové korenie. Do súboja s brankárom sa dostal Londák a stihol prihrávkou nájsť Zrubca, ktorý hlavou od žrde do siete otvoril skóre. Päť minút pred prestávkou ešte preveril bdelosť Pichňu pokusom do stredu brány hosťujúci Gorelka. Po zmene strán boli Belušania v súbojoch dôraznejší a vyrovnať mohol ich kapitán Mišutka, ale domáci gólman jeho strelu reflexívne vyrazil. A tak v 67. min si do úniku nabehol za obranu domáci Švajlen, obišiel i brankára Vangela, druhému gólu v sieti hostí však zabránil obetavo sklzom Jánošík. Onedlho neuspel z prvej ani Londák. Potom na druhej strane pri šanci Beluše akrobaticky zasiahol Pichňa a Holíček zblízka prestrelil. V 83. min však už pokus Bielika neudržal, čo gólovo na konečných 1:1 využil dorážkou Hrubo.

Góly: 29. Zrubec – 84. Martin Hrubo.

ZL. MORAVCE B: Pichňa – Haspra, Calvacante (90. Kováč), Bojnák (64. Dzurek), Zrubec (85. Marhevszki), Švajlen, Šabík (80. Janek), Jamrich, Hitka, Hamar, Londák.

BELUŠA: Vangel – Janček, Jánošík, Holíček (80. Martin Hrubo), Schiszler, Cisár, Ďuriš (87. Čačko), Hrenák, K. Bartoš (46. Bielik), M. Gorelka, P. Mišutka. Ľuboš Modzga

Myjava - Trnava B 0:1 (0:0)

Trnavský Spartak mal loptu viac na kopačkách, po polhodine hry vyzval Solničku k zákroku Gamboš a o chvíľu mieril nepresne Pavlovčík. V záverečnej pätminútovke sa k slovu dostali aj kopaničiari, pokusy Pekára a Vávru nebezpečenstvo pre súpera neznamenali. Do druhého dejstva nastúpili oba tímy v identických zostavách. V 54. min poslal Marinkovič nedôraznú „malú domov“, po súboji Joríka s Urminským skončila lopta za bránou. Myjavčania boli aktívni, v 65. min sa v šestnástke Kóňa zbavil protihráča, ale Urminský zostal naďalej neprekonaný. V 73. min. zahrávali hostia štandardnú situáciu, na zadnej žrdi zostal zabudnutý Gamboš, ale Solnička bol pozorný. Ďalšiu štandardnú situáciu už Trnavčania využili. Na rohový kop si vyskočil Vantruba, ktorý bol na trávniku len minútu a hlavou rozvlnil sieť – 0:1. V zostávajúcom čase vyvinuli kopaničiari úsilie na strelenie vyrovnávajúceho gólu. To sa im však nepodarilo a zrodila sa tak ich prvá prehra aktuálnej sezóny.

Gól: 76. Vantruba.
MYJAVA: Solnička - Flamik, Kóňa, Vávra (56. Copko), Pekár (90. Marček), Toman, Sivák (83. Pecha), Lopušan, Horeš, Jorík (77. Svatík), Karika (85. Zmeko).
TRNAVA B: Urminský - Záhumenský (90. Daniel), Marinković, Menich, Turňa, M. Gamboš, Pavlovčík, Horvát, Bencz, Kelemen (75. Vantruba), Mihálek (87. Peterson).

Súvisiaci článok Futbal 3. liga: Dva zápasy sa nehrali Čítajte

Marcelová – Malženice 1:0 (0:0)

Veľmi kvalitné stretnutie sa hralo zásluhou oboch celkov. V prvom dejstve mali domáci tri – štyri sľubné pokusy, ale gól z nich nepadol. O svojich kvalitách presviedčali aj hostia, ale rovnako bez gólového efektu. O osude troch bodov sa rozhodlo krátko po prestávke, keď Kneževič dostal dlhú krížnu prihrávku a jeho volej z rohu pokutového územia zapadol nad Székelyom do vzdialenejšieho rohu jeho brány. Po inkasovanom góle prebrali iniciatívu Malženice, snažili sa o vyrovnanie, ale domáca obrana dobre odolávala. Hostia boli najbližšie ku gólu, ale domáci brankár Kosťukevič bravúrne zachránil svoje mužstvo od pohromy.

Gól: 56. Kneževič

FK: A. Kosťukevič – Kneževič, Mikeš (72. Hegedüs), Németh, Begáň (87. Gumbér), Bottyán (84. Zsidek), Mukalenga (79. Huseinov), Speck, Kiss, Dikácz, Taibl.

OFK: Székely – Železník (59. Orolín), Krajčovič, Jakubička, Kovársky, Beseda, Juriš (74. Magdolen), Dvorák (77. Halmo), Rehák, Balážik, Sekera.

Kalná n/H. – FC Nitra jun. 1:2 (0:2)

Juniorka Nitry mala od úvodu loptu na kopačkách, z čoho pramenili dva rýchle góly. Presadiť sa dokázal Šimon Štefenec a to až dva krát. Nitrania šli rýchlo do dvoj gólového vedenia a snažili sa pridať ďalší gól. Kalná hrozila hlavne z brejkov. V druhom polčase sa domáci snažili s výsledkom niečo spraviť, ale presného zásahu sa dočkali až v 78. minúte, keď sa po peknej akcii dokázal presadiť Murtaz Changelia. Následne sa snažili o vyrovnanie, ale Nitra už dokázala najtesnejšie vedenie ustrážiť a pripísať si konečné víťazstvo.

Góly: 78. Changelia – 20. a 35. Štefanec.

V. Ludince – Gabčíkovo 1:2 (0:0)

Úvod zápasu bol opatrný, ani jeden z tímov sa nechcel dopustiť väčšej chyby. Hralo sa zo zabezpečenej obrany a prevažne v strede poľa. V prvom polčase sme mohli vidieť červenú kartu na strane hostí, keď bol v 27. minúte po dvoch žltých kartách vylúčený Maťašovský. Hostia od tohto momentu hrali v početnej nevýhode, čo sa domáci snažili využiť, ale gólu sme sa v prvom polčase nedočkali. Po zmene strán sa hneď v prvej minúte presadil hosťujúci Prágai, ktorý otvoril skóre zápasu. Z vedenia sa ale Gabčíkovo netešilo dlho, už v 50. minúte sa presadil Mészáros. Domácim početná výhoda nepomohla, Gabčíkovo dokázalo v 60. minute vďaka Ladislavovi Tóthovi nakloniť misky váh na svoju stranu a víťazstvo už ubrániť.

Góly: 50. Mészáros – 46. Prágai, 60. L. Tóth.

1. Aj verejnosť si vyberá svojho Učiteľ Slovenska
  2. Púštne kráľovstvo: Prečo by ste mali navštíviť Jordánsko?
  3. Známe i menej známe tváre nechcú inú zdravotnú poisťovňu
  4. Bývate často chorý? Odmerajte si vlhkosť vzduchu
  5. Revolučný Volkswagen ID.3 naživo z Frankfurtu!
  6. Nepremeškajte túto šancu. Jedinečná konferencia sa blíži
  7. Vyberte si dovolenku na Silvestra už teraz
  8. Afrika, Ázia a Karibik: Exotické plavby s letenkou a sprievodcom
  9. Kupujete si SUV do mesta? Oplatí sa benzín, diesel alebo hybrid?
  10. V prvom roku fixný výnos až 8,5 % ročne
  1. Nový Focus ST - exkluzívne vo Ford POP Up Store
  2. Aj verejnosť si vyberá svojho Učiteľ Slovenska
  3. Púštne kráľovstvo: Prečo by ste mali navštíviť Jordánsko?
  4. Špičkový slovenský pretekár Maťo Homola je ambasádorom OMV
  5. Špičkový slovenský pretekár Maťo Homola je ambasádorom OMV
  6. Známe i menej známe tváre nechcú inú zdravotnú poisťovňu
  7. Bývate často chorý? Odmerajte si vlhkosť vzduchu
  8. Ochrana klímy spojí slovenské mestá a obce
  9. Revolučný Volkswagen ID.3 naživo z Frankfurtu!
  10. Vyhrajte cestu okolo sveta 5 598

Futbalový program v sobotu - predĺži Púchov víťaznú sériu?

V sobotu 21. septembra pokračujú sa hrá viacero zápasov.

Púchov (v červenom) túži po ďalších bodoch.

Na Majstrovstvách Slovenska vo vyslobodzovaní zranených osôb z havarovaných vozidiel sa zúčastnilo osem družstiev. Hasiči z Nového Mesta nad Váhom skončili na medailovej priečke.