Streda, 15. júl, 2020 | Meniny má HenrichKrížovkyKrížovky

Regionálny futbal: sumár a komentáre od 3. po 7. ligu

Vo víkendových zápasoch nechýbali prekvapenia.

Beluša (v modrom) sa dvakrát predstavila na ihriskách súperov. Beluša (v modrom) sa dvakrát predstavila na ihriskách súperov. (Zdroj: JOZEF ŠPROCHA)

Potešujúci je pohľad na tabuľku 3. a 5. ligy dospelých.

3. LIGA

6. KOLO

Pov. Bystrica – Galanta 1:0 (1:0)

V 5. min nik z domácich v skrumáži nedopravil loptu z päťky do brány. Gajdošík v 16. min rozvlnil iba bočnú sieť a domáci využili prevahu až v 27. min, keď po Borisovom vysunutí Slávik zakončil únik z hranice šestnástky k žrdi – 1:0. Gajdošíkova hlavička v 31. min padla na brvno a o dve minúty zakončil nedôrazne Zuziak. V 36. min sa prvýkrát do šestnástky dostali hostia, kopali štyri rohy a M. Tóthovi v tutovke odkopol na päťke loptu Ofotsu. Vala hlavičkoval v 42. min nad a v 44. min M. Zavadzan namiesto strely prihral Zuziakovi, ktorý neprestrelil obranný val. V 53. min hlavičkoval Slávik tesne vedľa a v 58. min Gajdošíkov gól neplatil pre tesný ofsajd. Slávik po dlhom úniku zakončil v 62. min nepresne a o dve minúty Čiernikovu strelu vytlačil Németh na roh. V 80. min Gáboríkovu gólovú prihrávku zmaril obranca a domáci dôležitú výhru ustrážili.

SkryťVypnúť reklamu

Gól: 27. L. Slávik.

POV. BYSTRICA: Vozár – Vala, Častulín, S. Čiernik (67. Borovička), Ofotsu, M. Zavadzan, B. Gamboš, Boris (83. Baránek), Marek Gajdošík (74. Gáborík), Zuziak (90.- Mravec), L. Slávik.

GALANTA: Németh – Eliáš, Tvrdý (70. Kavoň), Blagojevič, Pajer, M. Tóth, Michalík, Lima (81. Winkler), Baša, Rajt (61. Lenárt), Trabalík (49. Polák). Jozef Šprocha

Gabčíkovo – Beluša 1:1 (0:1)

Hostia vstúpili do zápasu lepšie a mali prvý polčas navrh, čo aj korunovali vstrelením prvého gólu, keď sa presadil v 35. min. Jánošík. Hostia šance na vyrovnanie nepremenili a tak sa do kabín odchádzalo za najtesnejšieho rozdielu. V druhom polčase domáci prevzali hru na svoje kopačky, snažili sa o vyrovnanie , no hostia poctivo bránili. Gabčíkovo sa ale nakoniec dočkalo, V 66. minúte premenil pokutový kop Gányovics. Body sa nakoniec zaslúžene delili.

Dočítajte článok - prihláste sa alebo si predplaťte SME.sk
Odomknite článok za pár sekúnd cez SMS predplatné za 4 € každé 4 týždne. Pošlite SMS s textom C65P6 na číslo 8787. Predplatné môžete kedykoľvek zrušiť (viac na www.sme.sk/vop).
Ďalšie možnosti platby:
Odomknite článok za pár sekúnd cez SMS predplatné za 4 € každé 4 týždne. Pošlite SMS s textom M65P6 na číslo 8787, alebo kliknite na „Objednať cez SMS“ a odošlite predvyplnenú správu. Predplatné môžete kedykoľvek zrušiť (viac na www.sme.sk/vop).

10. Zmenia sa Vysoké Tatry na lunapark? 10 115

Spoznali sme dvojice 1. kola Slovnaft Cupu. Opäť po roku súboj Brvnišťa s Belušou

Slovenský futbalový zväz dnes na portáli futbalnet.sk zverejnil dvojice prvého kola nového ročníka Slovnaft Cupu.