Piatok, 20. september, 2019 | Meniny má Ľuboslav(a)

Futbal 4. liga: Prečínu a Domaniži nestačilo dvojgólové vedenie

Komentáre 6. kola 4. futbalovej ligy.

Prečín (v zelenom) nenadviazal na výhru z Hlohovca. Prečín (v zelenom) nenadviazal na výhru z Hlohovca. (Zdroj: JOZEF ŠPROCHA)

K výhre nepomohla ani jedenástka v poslednej minúte

Partizánske – Domaniža 2:2 (0:2)

V 7. min predviedol pekné sólo Floriš, no Hostačný bol pozorný. O päť minút sa za domácou obranou ocitol Cúg, ale Hostačný jeho pokus vyrazil nohou. V 19. min sa Cúg prekľučkoval až do šestnástky a po jeho prihrávke nekrytý Kvaššay zasunul loptu do odkrytej bránky. Januškovu strelu v 27. min Zdurienčík reflexívne vyrazil na brvno. O dve minúty na Augustínov roh najvyššie vyskočil M. Košút a hlavou zvýšil na 0:2. V 36. min zahviezdil znovu Zdurienčík, ktorý na bránkovej čiare zneškodnil Petrejeho strelu a v 42. min vyboxoval Januškovu strelu. V 56. min Cúg nedal a dve minúty Kováčik upratal loptu do horného kúta – 1:2. V 60. min Hostačný vytlačil strelu Cúga. V 75. min Petreje z pokutového kopu vyrovnal. V 80. min mal rozhodnutie na kopačke Kvaššay, ale namieril do rukavíc na bránkovej čiare kľačiaceho Hostačného. V nadstavenom čase Papranec pálil nad rovnako ako Kučera.

Góly: 58. Kováčik, 76. Petreje (11 m) – 19. Kvaššay, 29. M. Košút.

TEMPO: Hostačný – Nový, Obert (34. Šakový), Křapka, P. Beňuška, Papranec, Januška (84. Krčmárik), Barta, Blaho (46. Kováčik), Petreje, Kučera.

PARTIZÁN: Zdurienčík – Floriš, Braciník, Krčmárik, S. Jakubek, Augustín, M. Košút, Socha (79. Seko), L. Čelko (87. Lehotský), M. Kvaššay (90. Masničák), Cúg. (MP)

Prečín – Gbely 2:6 (2:3)

Domácim patril úvod a v 2. min trafil z priameho kopu Michal Gajdošík 1:0. V 4. min si Hudekov center zrazil Červeňák do vlastnej brány – 2:0. Prečín prestal hrať, a keď Herco zahodil tutovku na 3:0, hostia znížili v 10. min Bohunom spoza šestnástky na 2:1. V 43. min Mráz prešiel celou obranou a vyrovnal na 2:2. Po prestávke lepšie začali domáci, no Hybben s Michalcom neskórovali. Po strate lopty Mráz z 20 metrov vymietol v 52. min šibenicu – 2:3. Hostia ovládli stred ihriska a v 59. min po centri zvýšil Kratochvíl na 2:4. V 73. min po narážačke dal piaty gól Cvečka a v 80. min zakončil samostatnú akciu Nemec – 2:6.

Góly: 2. Michal Gajdošík, 4. vlastný Červeňák – 43. a 52. Mráz, 10. Bohun, 59. Kratochvíl, 73. Cvečka, 80. Nemec.

PREČÍN: Opat – Škrabák, Vrábel, Michal Gajdošík, R. Lutišan, Herco, Masaryk (46. R. Sviečka), Hudek (74. Hedera), Michalec, Hybben (81. J. Košút), Pauer.

GBELY: P. Ravas – Smetana (46. Dvořák), Červeňák, Frühauf, Bzdúšek (78. Nemečkay),, Kratochvíl (63. Kučera), Mráz, L. Ravas, Lukáč (62. Cvečka), Bohun, Nemec. (MA)

Kvašov – Bánovce 1:1 (0:0)

mal počas zápasu výraznú prevahu, no o výhru sa pripravil nevyužívaním stopercentných šancí. Brankár Korček zmaril domácim štyri tutovky a obrancovia Bánoviec trikrát vykopávali loptu z prázdnej brány. Ďalšie pokusy boli nepresné a tak udreli hostia. V 50. min Turoň po dlhom sóle krížnou strelou dal na 0:1. v 62. min po Beňovej prihrávke F. Kováč obišiel Korčeka a do odkrytej brány vyrovnal. Počas veľkého tlaku v 90. min bol faulovaný F. Kováč, no Kresánek trafil z jedenástky iba brvno.

Súvisiaci článok Futbal 4. liga: Nováčik z Kvašova to nemá jednoduché Čítajte

Góly: 62. F. Kováč - 50. Turoň.

KVAŠOV: T. Kováč – A. Gorelka (75. Bušík), Kresánek, Strapko, Kostič, Amrich, Mikuška, Petrovič (62. Valašík), Marman (46. Bretschneider), F. Kováč, Beňo.

BÁNOVCE: Korček – Zelenák, Rusinko (89. Igaz), Halás, Tabak, Sipos (60. Láska), Masarovič (83. Morávek), Kyselica, Turoň, Zita, Laco (60. Nazar).

Lehota pod Vt. – Hlohovec 1:1 (0:0)

Zápas priniesol už z úvodu nápor domácich futbalistov. Babašta mieril do rukavíc gólmana, Baník spálil niekoľko šancí, ale v 24. min pohrozili hostia. O šesť minút Benčat mieril nad. V 48. min Matuškovič otvoril skóre – 1:0. V 72. min Izakovič vyrovnal na 1:1. V 82. min bol vo vzdušnom súboji v pokutovom území faulovaný Matuškovič, penalta sa však nezahrávala. Góly: 48. Matuškovič - 72. Izakovič.
LEHOTA: Repiský - Benko, Oršula, Peciar, Benčat, Klochan, Babašta, Grigorio (66. Kodaj), Sobota, Matuškovič, Kotula.
HLOHOVEC: Hummetov - Bohunický, Veľký, Andrássy, Dreval, Laboš (46. Aršić), Rokošný, Miklošík, Janík (88. Maksymčuk), Morvay (66. Izakovič), Farkaš. David Dudáš

Prievidza - Dolné Vestenice 0:1 (0:0)

Hostia z Dolných Vesteníc vyťažili z minima maximum. Domáci mali množstvo šancí, no zahadzovali jednu za druhou. Aby toho nebolo málo, Prievidžania zahodili aj pokutový kop. V druhom polčase hostia využili brejk a keď záver umne ubránili, z Prievidze si odniesli všetky tri body.

Gól: 59. Olej.
PRIEVIDZA: Bolfík - Gunda, Adamček, Krasko, Búry (88. Škultéty), Belanec, Koryťák (76. Mních), Sekerka, Filkorn, Kamdem (35. D. Šlabjar), M. Šlabjar.
D. VESTENICE: Arpáš - Sluka, Košík (51. Hlinka), Bohuš (75. Habánik), Šrámka, Krivosudský, Líška, Kastelovič, Bublák, Hronec (90. Šamko), Olej. Vladimír Helbich

Tr. Stankovce – Jasl. Bohunice 4:1 (1:0)

V 42. min bol faulovaný v šestnástke Vaško a sám pokutový kop premenil – 1:0. V 50. min. mal šancu Banovič, ale jeho prudkú strelu Zemanovič vyrazil. V 53. min Vaško vyslal ďalekonosnú strelu do šibenice – 2:0. Po brejku v 67. min Vaško prihral Škvarkovi a ten sa nemýlil – 3:0. V 71. min Kaniščáka Zemanovič zázračne vychytal. V 75. min Žiška prestrelil bránu. V 77. min Antošík zvýšil na 4:0 a v 82. min. korigoval skóre Kaniščák – 4:1.

Góly: 53. a 43. Vaško (1 z 11m), 67. Škvarka, 77. Antošík - 82. Kaniščák.
TR. STANKOVCE: Zemanovič - Antošík, Čibík, Marušinec, Stano, Nosek, Škvarka (74. Žiška), Ďanovský (90. Kováčik), Repa (60. T. Svatík), Ďuráči (55. Komorovský), Vaško.
JASL. BOHUNICE: Matejkovič - Kolarovič (89. Lukovič), Kaniščák, Zolvík, Janso, Poláček, Kadlečík (64. Nemček), Banovič, Demovič (78. Hlavatovič), Krajčovič (67. Buchanec), Machovič (79. Doka).

Trebatice - Častkovce 0:3 (0:1)

Hoci mali hostia prevahu a domáci hrozili prevažne z brejkov, vychádzala im taktika držať čo najdlhšie bezgólový stav. Až tesne pred koncom polčasu pretlačil loptu do siete Zelenay. Po zmene strán tak domáci trochu zvýšili aktivitu, no paradoxne po ich snahe prišiel gól Šika – 0:2. V závere ešte pridal tretí gól exligista Sládek, ktorý ukázal dobrý výber miesta – 0:3.
Góly: 43. Zelenay, 68. Šiko, 87. Sládek,

Vrbové - Boleráz 2:1 (0:0)

Vrbové sa vrátilo na víťaznú vlnu, zatiaľ čo Boleráz prehral druhý zápas po sebe. V prvom polčase diváci gól nevideli, no po zmene strán poslal hosti do vedenia z bieleho bodu Bagi – 0:1. Už o tri minúty neskôr však vyrovnal na 1:1 Kaman, ktorý sa nakoniec stal hrdinom, keď v nadstavenom čase pretlačil loptu po centri za Vahlíkov Chrbát.

1. Aj verejnosť si vyberá svojho Učiteľ Slovenska
  2. Púštne kráľovstvo: Prečo by ste mali navštíviť Jordánsko?
  3. Známe i menej známe tváre nechcú inú zdravotnú poisťovňu
  4. Bývate často chorý? Odmerajte si vlhkosť vzduchu
  5. Revolučný Volkswagen ID.3 naživo z Frankfurtu!
  6. Nepremeškajte túto šancu. Jedinečná konferencia sa blíži
  7. Vyberte si dovolenku na Silvestra už teraz
  8. Afrika, Ázia a Karibik: Exotické plavby s letenkou a sprievodcom
  9. Kupujete si SUV do mesta? Oplatí sa benzín, diesel alebo hybrid?
  10. V prvom roku fixný výnos až 8,5 % ročne
  1. Nový Focus ST - exkluzívne vo Ford POP Up Store
  2. Aj verejnosť si vyberá svojho Učiteľ Slovenska
  3. Púštne kráľovstvo: Prečo by ste mali navštíviť Jordánsko?
  4. Špičkový slovenský pretekár Maťo Homola je ambasádorom OMV
  5. Špičkový slovenský pretekár Maťo Homola je ambasádorom OMV
  6. Známe i menej známe tváre nechcú inú zdravotnú poisťovňu
  7. Bývate často chorý? Odmerajte si vlhkosť vzduchu
  8. Ochrana klímy spojí slovenské mestá a obce
  9. Revolučný Volkswagen ID.3 naživo z Frankfurtu!
  10. Vyhrajte cestu okolo sveta 5 588

Futbalový program v sobotu - predĺži Púchov víťaznú sériu?

V sobotu 21. septembra pokračujú sa hrá viacero zápasov.

Púchov (v červenom) túži po ďalších bodoch.

Na Majstrovstvách Slovenska vo vyslobodzovaní zranených osôb z havarovaných vozidiel sa zúčastnilo osem družstiev. Hasiči z Nového Mesta nad Váhom skončili na medailovej priečke.