Piatok, 20. september, 2019 | Meniny má Ľuboslav(a)

Futbal 5. liga: Jeden zápas sa nehral

Komentáre 6. kola 5. ligy.

Podmanín (v žltom) sa v koncovke strelecky trápi.Podmanín (v žltom) sa v koncovke strelecky trápi.(Zdroj: JOZEF ŠPROCHA)

Brvnište je novým lídrom, z Podmanína si odviezol body ďalší súper

Pruské – Handlová 4:2 (1:0)

V 5. min Turančík pálil nad a v 15. min po Lukáčovej prihrávke skóroval Branický – 1:0. Lukáč v 26. min nevyužil šancu a o minúty nevyrovnal Haneš. Strely Branického a Lukáča v 31. min vyrazil Madarász. Turančík a Toma nevyužili šance, rovnako ako domáci Bér. V 54. min Lukáča vychytal gólman a po rohu v 60. min vyrovnal Ondrejka. O minútu vrátil domácim vedenie Lukáč – 2:1 a v 65. min Býček zmaril šancu Bačovi. V 73. min po úniku dal Lukáč na 3:1 a v 81. min po Bérovej prihrávke skompletizoval hetrik – 4:1. V 90. min Ondrejkovu hlavičku vyrazil Býček a o chvíľu Turančík znížil na 4:2.

Góly: 61., 73. a 81. P. Lukáč, 15. Branický – 60. Ondrejka, 90. Turančík.

PRUSKÉ: Býček – Goga, M. Vlasatý, Šedo, R. Tomanica, Branický, Jáňa, Habšuda (86. Kňažek), Šagát, Bér, P. Lukáč.

HANDLOVÁ: Madarász – Haneš, Bublák, Toma, Bača, Smidka, Izák (66. Valach), Turančík, Bugár, Rendek, Ondrejka. (JL)

Brvnište – V. Uherce 5:0 (1:0)

Domáci dali rýchly gól v 11. min E. Slámkom. Brvnište malo prevahu, hostia boli nebezpeční, no akcie nedotiahli do konca. Po prestávke dali v priebehu minúty Lončík s Ľ. Hároníkom na 3:0. Efektívni a dobre hrajúci domáci pokračovali v dobrom výkone, ktorý prikrášlili ďalšími gólmi Decký a Mário Hároník. Prehra je pre hostí krutá, domáci aj bez Hrbeka a Jamečného vyhrali zaslúžene.

Góly: 11. E. Slámka, 55. Lončík, 56. Ľ. Hároník, 77. Decký, 85. Mário Hároník.

BRVNIŠTE: Šustek – A. Slámka (77. Pšurík), Mário Zelenák, Ofori, Klabník (81. T. Kramarík), Kolembus (85. Urdák), Lončík, E. Slámka, M. Chovančík (46. P. Chovančík), Mário Hároník, Ľ. Hároník (69. Decký).

V. UHERCE: P. Kováč – Jankula, Košík, Cíger, Valter, R. Kováč, Beliansky, Kundala, Škoda, Súlovský, Šorec (69. Petrík).

Ladce – Kanianka 1:1 (1:1)

Na ťažkom teréne v dobrom zápase v 14. min Šagátovu strelu vyrazil Machala na roh. V 32. min po prečíslení domácej obrany otvoril skóre Strečanský – 0:1. O dve minúty po rohu Kučerka vyrovnal. V 41. min Mojtovu strelu vytlačil brankár na roh. Kováčikovu strelu vyrazil v 51. min Pipíška a v 65. min nebezpečný priamy kop Hvolku kryl Machala. V 71. min Kováčik na dvakrát neprekonal Pipíšku, keď jeho dorážka skončila na žrdi. V 86. min Pagáčovu strelu vykopol Pipíška nohou.

Súvisiaci článok Futbal 5. liga: Podmanín a Plevník doma doplatili na chyby Čítajte

Góly: 34. Kučerka – 32. Strečanský.

LADCE: Machala – J. Váň (54. Bokor), J. Pagáč, Kučerka, L. Rosina, Michal Majtán, M. Štrbák, Kvasnica (60. Paulec), E. Mrážik (56. Brezina), M. Mojto (90. Pravda), Kováčik (78. Šebík).

KANIANKA: Pipíška – Kôstka, Pekár, Mokrý, Strečanský, Hvolka, Šnirc, Šagát (46. Baláž), Svitek, Vážan, Hianik. FERDINAND GACH

Podmanín – H. Poruba 1:1 (0:0)

prvom polčase sa domáci nevedeli presadiť strelecky, šance R. Sovíka, M. Hrnčíka či J. Sovíka, ktorý z kroku prestrelil bránu, gól neznamenali. Hostia sa snažili kontrovať, no gól nepadol. Po prestávke nevyužil šancu P. Gardian a po Ranušovom vysunutí v 66. min Mynář pomedzi brankárove nohy dal na 0:1. O sedem minút po prudkom centri P. Gardiana J. Sovík v páde vyrovnal. V 90. min mohol rozhodnúť J. Škultéty, no po priamom kope z päťky neprekonal Smolku.

Góly: 73. J. Sovík – 66. Mynář.

PODMANÍN: T. Kostelanský – Martin Gardian, Blažek, J. Škultéty, F. Otradovec, J. Sovík, M. Hrnčík, R. Sovík, P. Gardian, P. Kostelanský, M. Kostelanský (68. Král).

H. PORUBA: Smolka – Papp, Čurik (46. Juríček), Michal Galko, Majerík, A. Staňo, Ranuša, Hetflajš, Kojtal, R. Staňo, Mynář.

Dežerice – Plevník 5:1 (2:1)

Domáce Dežerice doviedli zápas do zaslúženého víťazstva. Už v 4. min otvoril skóre Koreň, hostia kontrovali P. Ďurkechom – 1:1. Vedenie vrátil domácim Bodocký v 23. min. Domáci svoje ďalšie šance nevyužili. Po zmene strán sa hralo prevažne na polovičke hostí, ktorí ešte inkasovali tri góly.
Góly: 23., 51. a 75. Bodocký, 4. a 46. Koreň - 10. P. Ďurkech.

TJ: Grman (75. Kopčan) - Černoš (36. Bujna), Čahoj (59. Briššák), Mášik, Poštrk (81. Tretinár), Benca, Bodocký, Koreň, Ďurček, Raffay (71. Rychtárech), Valíček.

TJ: Bednár – T. Ďurkech, J. Kremeň, Martin Zelenák, Čižmárik (52. Brigant), Michal Buday (84. Hrubo), S. Buday, A. Buday, P. Ďurkech, Nemčík (46. Marejka), Kušnier (75. M. Lukáč).

Uhrovec – Košeca 3:0 kontumačne

Hostia na zápas nepricestovali

Chocholná-Velčice – Zem. Kostoľany 1:0 (1:0)

Chocholná mala ideálny vstup a už v 13. min pokutový kop premenil Tulpík. Do prestávky mali šance na skórovanie oba tímy, no žiadny už nepadol. Po prestávke sa domáci snažili vedenie navýšiť, no to sa im už do konca stretnutia nepodarilo.

Gól: 13. Tulpík (z 11m).
CHOCHOLNÁ-VELČICE: Horňák - Suchánek, Cingel, Tulpík (72. Tuhársky), Brlej (78. Ozimý), Sabadka, Kováčik, Lobík, Michalec, Lukša, Liška (33. Adamčí).
ZEM. KOSTOĽANY: Zvalo - Bátora (61. Hancko), Pavkeje, Hulini, Šimurda, Maslonka (66. Dado), Martinusík, Mišeje, Daubner, Čičmanec (77. Málik), Zaťko.

Tr. Turná – Podolie 1:4 (1:2)

Hostia šli do rýchleho vedenia, keď sa už v 2. min presadil nestarnúci Hlaváč. Odpoveď z domácej strany nenechala na seba dlho čakať. V 14. min vyrovnal Konečný a zápas začínal od začiatku. V závere polčasu sa hosťom podarilo streliť vedúci gól a do kabín šli s vedením 1:2. Po prestávke domáci až príliš rečnili s rozhodcami, čo sa im vypomstilo. V rozmedzí 66. až 68. min prišli o dvoch hráčov. V 68. min potrestal brankárov faul Pagáč – 1:3. Domácim už nezostali sily na zvrat v zápase. V samom závere ešte prikrášlil víťazstvo Podolia Čechvala.

Góly: 14. Konečný – 2. Hlaváč, 43. M. Gajdošík, 68. Pagáč (11 m), 84. Čechvala.

TR. TURNÁ: Chochlík – Fabo (74. Ďuriš), Mar. Kováč, Blaho (46. Orčo), Vašek, Hrubý, Stronček, Mat. Kováč, Hulaj (46. P. Chorvát), Hasenovič, Konečný

PODOLIE: Ohrablo – Uhlík, R. Červeňanský, Pyšný, Gajdošík, Hirjak, Mašán, Drexler, Pagáč, Behúl (81. J. Čechvala), Hlaváč (86. Kerák).

1. Aj verejnosť si vyberá svojho Učiteľ Slovenska
  2. Púštne kráľovstvo: Prečo by ste mali navštíviť Jordánsko?
  3. Známe i menej známe tváre nechcú inú zdravotnú poisťovňu
  4. Bývate často chorý? Odmerajte si vlhkosť vzduchu
  5. Revolučný Volkswagen ID.3 naživo z Frankfurtu!
  6. Nepremeškajte túto šancu. Jedinečná konferencia sa blíži
  7. Vyberte si dovolenku na Silvestra už teraz
  8. Afrika, Ázia a Karibik: Exotické plavby s letenkou a sprievodcom
  9. Kupujete si SUV do mesta? Oplatí sa benzín, diesel alebo hybrid?
  10. V prvom roku fixný výnos až 8,5 % ročne
  1. Nový Focus ST - exkluzívne vo Ford POP Up Store
  2. Aj verejnosť si vyberá svojho Učiteľ Slovenska
  3. Púštne kráľovstvo: Prečo by ste mali navštíviť Jordánsko?
  4. Špičkový slovenský pretekár Maťo Homola je ambasádorom OMV
  5. Špičkový slovenský pretekár Maťo Homola je ambasádorom OMV
  6. Známe i menej známe tváre nechcú inú zdravotnú poisťovňu
  7. Bývate často chorý? Odmerajte si vlhkosť vzduchu
  8. Ochrana klímy spojí slovenské mestá a obce
  9. Revolučný Volkswagen ID.3 naživo z Frankfurtu!
  10. Vyhrajte cestu okolo sveta 5 598

Futbalový program v sobotu - predĺži Púchov víťaznú sériu?

V sobotu 21. septembra pokračujú sa hrá viacero zápasov.

Púchov (v červenom) túži po ďalších bodoch.

Na Majstrovstvách Slovenska vo vyslobodzovaní zranených osôb z havarovaných vozidiel sa zúčastnilo osem družstiev. Hasiči z Nového Mesta nad Váhom skončili na medailovej priečke.