Piatok, 20. september, 2019 | Meniny má Ľuboslav(a)

Dubnickí hokejisti vstúpili do súťaže víťazne - aktualizované

V Slovenskej hokejovej lige sa hralo 1. kolo.

Dubnica (v bielom) začala s Topoľčanmi víťazne.Dubnica (v bielom) začala s Topoľčanmi víťazne.(Zdroj: NOAM PHOTO)

Panteri vyšli u nováčika strelecky naprázdno.

Levice – Pov. Bystrica 3:0 (1:0, 2:0, 0:0)
Nováčik mal dobrý úvod a už v 3. min Mrázik otvoril skóre. Hostia sa v závere tretiny ubránili dvom presilovkám, no v úvode druhej časti inkasovali druhý gól. V 40. min niekoľko sekúnd po návrate vylúčeného hráča hostia inkasovali tretíkrát. V záverečnej časti sa už skóre nemenilo a panteri vyšli strelecky aj bodovo naprázdno.

"Očakávali sme, že do stretnutia vstúpia domáci s náporom. Po zhustenej situácií pred bránou sa im po odrazenom puku dorážkou podarilo v tretej minúte stretnutia otvoriť skóre. Domáci tím mal v prvej tretine viaceré šance, ale do konca prvej tretiny už gól nepadol. Hral sa otvorený hokej a hra sa začala postupne začala vyrovnávať. Úvod druhej tretiny patril domácim, ktorý opäť v tretej minúte dokázali z blízkosti bránkoviska streliť druhý gól. Po polovici zápasu sme prebrali iniciatívu my, avšak viacero sľubných gólových šancí sme nepremenili. Bol to zlomový moment zápasu, kedy sme nedokázali streliť kontaktný gól a náš súper ešte pred hvizdom na konci druhej tretiny dokázal od modrej čiary tečovanou strelou od tela levického hráča skórovať na 3:0.
V záverečnej tretej tretine už gól nepadol, aj napriek obrovskej snahe našich chalanov. Náš brankár Lamper chytal dobre, žiadny z gólov nepatrí na jeho triko, mali sme si lepšie postrážiť súperových hráčov pred bránkoviskom. Plný domáci štadión tak oslavoval víťazstvo. Ďakujem mojim chalanom za bojovnosť po celých 60 minút. Nevzdali sme to za žiadneho stavu a bojovali sme až do konca zápasu. Z každej prehry sa treba poučiť a hrať od zápasu k zápasu lepšie. Od zajtra sa budeme pripravovať na piatkový domáci zápas so Žilinou. Očakávame mnoho divákov a veľkú podporu od domáceho publika, ktoré nás vždy tlačí ku kvalitným výkonom a k víťazstvám," povedal tréner Pov. Bystrice Juraj Firit.

Góly: 3. a 40. Mrázik, 23. Novák.
Levice: Pavličko – Kuzma, Kohút, M. Novák, Romaňák, Korím, Bujanov, Matejovie, Kudrna, Vorobjev, Mihálik, Tužinský, König, Klenko, Fominyč, R. Svitana, Mrázik, Tábi, Adámik, J. Štefanka st., Gubo.
Pov. Bystrica: Lamper – Knudsen, Nahálka, Augustín, Niník, Rodionov, Saboš, Koreník, Ligas, Zlocha, Cíger, Hús, Németh, Mokrohajský, Krieger, Turan, Iždinský, Urbánek, Rufati, Švantner.

Prečítajte si Hokej 1. liga: Dubničania latku podliezť nemienia Čítajte

Dubnica - Topoľčany 4:3 (1:0, 1:1, 2:2)
Po nevyužitých presilovkách sa skóre prvýkrát menilo v 18. min po Košeckého strele – 1:0. Tomčák v 24. min vyrovnal, a keď hostia vzápätí nevyužili presilovku, domácim vrátil vedenie v 27. min Kokavec – 2:1. Tomčák v 42. min v presilovke vyrovnal a o desať minút sa v početnej prevahe tešila Dubnice po góle Klimentu – 3:2. Hostia nevyužili presilovku a Nemček v 56. min zvýšil na 4:2. Podstavek o minútu zápas zdramatizoval – 4:3, no tri body ostali v Dubnici.

Góly: 18. Košecký, 27. Kokavec, 52. Klimenta, 56. Nemček – 24. a 43. Tomčák, 57. Podstavek.
Dubnica: Lakosil – Košecký, Švec, Bagin, Trška, Chatrnúch, Jarábek, Fančovič, Plavecký, Kristín, Ďuriš, Kokavec, Jakúbek, Hegyi, Klimenta, Hefka, Jakubík, Nemček, Luhový, Jakubec, Kanaet.
Topoľčany: Kompas – Ďurčo, Huba, Hrudík, Bystričan, Kováčik, Hřebíček, Šturdík, Španko, Kluka, Lantoš, H. Ručkay, Mikolášek, Tomčák, Podstavek, Slávik, Laššo, Gergel, Olejník, Uhnák, Špankovič.

1. kolo: Skalica – Martin 1:3 (1:0, 0:1, 0:2), 13. Trnka – 22. Pokrivčák, 50. Murček, 58. Rusina, Trnava - Bratislava Capitals 2:5 (1:2, 0:0, 1:3), 18. Jurák, 56. Szalay – 12. a 15. R. Varga, 45. Buc, 49. T. Varga, 51. Slovák, Žilina – Sp. N. Ves 2:3 (1:1, 0:1, 1:1), 2. Záhradník, 53. Rehák – 4. Bača, 31. Novák, 60. Vartovník.

1. Aj verejnosť si vyberá svojho Učiteľ Slovenska
  2. Púštne kráľovstvo: Prečo by ste mali navštíviť Jordánsko?
  3. Známe i menej známe tváre nechcú inú zdravotnú poisťovňu
  4. Bývate často chorý? Odmerajte si vlhkosť vzduchu
  5. Revolučný Volkswagen ID.3 naživo z Frankfurtu!
  6. Nepremeškajte túto šancu. Jedinečná konferencia sa blíži
  7. Vyberte si dovolenku na Silvestra už teraz
  8. Afrika, Ázia a Karibik: Exotické plavby s letenkou a sprievodcom
  9. Kupujete si SUV do mesta? Oplatí sa benzín, diesel alebo hybrid?
  10. V prvom roku fixný výnos až 8,5 % ročne
  1. Nový Focus ST - exkluzívne vo Ford POP Up Store
  2. Aj verejnosť si vyberá svojho Učiteľ Slovenska
  3. Púštne kráľovstvo: Prečo by ste mali navštíviť Jordánsko?
  4. Špičkový slovenský pretekár Maťo Homola je ambasádorom OMV
  5. Špičkový slovenský pretekár Maťo Homola je ambasádorom OMV
  6. Známe i menej známe tváre nechcú inú zdravotnú poisťovňu
  7. Bývate často chorý? Odmerajte si vlhkosť vzduchu
  8. Ochrana klímy spojí slovenské mestá a obce
  9. Revolučný Volkswagen ID.3 naživo z Frankfurtu!
  10. Vyhrajte cestu okolo sveta 5 601

Futbalový program v sobotu - predĺži Púchov víťaznú sériu?

V sobotu 21. septembra pokračujú sa hrá viacero zápasov.

Púchov (v červenom) túži po ďalších bodoch.

Na Majstrovstvách Slovenska vo vyslobodzovaní zranených osôb z havarovaných vozidiel sa zúčastnilo osem družstiev. Hasiči z Nového Mesta nad Váhom skončili na medailovej priečke.