V Slovenskej hokejovej lige sa hralo 2. kolo.

Pov. Bystrica (v bielom) privítala v derby Žilinu.Pov. Bystrica (v bielom) privítala v derby Žilinu.(Zdroj: MI)

Dubničania v oslabení stratili náskok, Žilinčania ho v oslabení získali

Sp. N. Ves – Dubnica 3:5 (0:3, 3:1, 0:1)

Po nevyužitej presilovke dostal hostí v 6. min do vedenia Jakúbek. O minútu unikol Jakubec a zvýšil na 0:2. Dubnica kontrolovala náskok a v presilovke v 19. min Nemček dal tretí gól – 0:3. Druhú tretinu začali lepšie hostia a po spolupráci s Baginom v 26. min zvýšil Kristín na 0:4. Vzápätí bol vylúčený Hegyi a Koky po šestnástich sekundách presilovky v 26. min znížil na 1:4. V 34. min bol vylúčený E. Švec a Maňák využil po devätnástich sekundách početnú prevahu – 2:4. O minútu bol vylúčený Jarábek a domáci opäť využili presilovku, aj keď Koky tentoraz potreboval viac ako minútu – 3:4. Dubnica v úvode tretej časti nevyužila štvorminútovú presilovku, ale potom prevzali iniciatívu Spišiaci, ktorí v presilovke nevyrovnali. V 58. min pri signalizovanom vylúčení domáceho hráča Klimenta dal piaty gól Dubnice. V nervóznom závere v 59. min domáci L. Novák po vylúčení dostal tresty na desať minút a do konca zápasu a hostia sa tešili z výhry.

Góly: 26. a 36. Koky, 34. Maňák - 6. Jakúbek, 7. Jakubec, 19. Nemček, 26. Kristín, 58. Klimenta.

Sp. N. Ves: Rabčan – Maňák, Boldižár, Semaňák, Štefánik, Vantroba, Knižka, Bača, Petrek, Kövér, Vartovník, L. Novák, Ondov, Koky, Havrila, Polomský, Halász, M. Findura, Ludányi, I. Novák, Štrauch.

Dubnica: Lakosil – Dúžek, E. Švec, Bagin, D. Trška, Chatrnúch, Jarábek, Fančovič, Plavecký, Kristín, Ďuriš, Kokavec, Jakúbek, Hegyi, Klimenta, Hefka, Jakubík, Nemček, Luhový, Jakubec, Kanaet.

Súvisiaci článok Dubnickí hokejisti vstúpili do súťaže víťazne - aktualizované Čítajte

Pov. Bystrica – Žilina 3:6 (0:2, 1:2, 2:2)

Zápas otvoril čestným buly bývalý dlhoročný kapitán panterov Marián Koleda. Domáci odolali dvom presilovkám, ale keď nevyužili početnú výhodu, Rehák po úniku v 13. min dostal hostí do vedenia. V presilovke Zlocha trafil žrď a hostia v oslabení zvýšili na 0:2 Minárikom po neodpískanom faule jedného zo Žilinčanov. V 23. min hostia v oslabení opäť potrestali chybu a Ondruš zvýšil na 0:3. O chvíľu Nahálka dostal trest 5 minút + do konca zápasu, no vzápätí bol vylúčený aj hráč hostí. Rufati pri hre 4:4 v 26. min znížil na 1:3. Po ďalšej chybe využil v 29. min presilovku Húževka – 1:4. Dobre chytajúcemu Klinčúchovi v 31. min pomohla žrď po Síkelovej strele. Panteri v úvode tretej tretiny nevyužili presilovku 5:3, ale keď už boli hostia štyria na ľade, Šefčík v 42. min nechytateľne znížil na 2:4. O päť minút trafil presne Rehák – 2:5 a Zahradník v 58. min do prázdnej brány upravil na 2:6. Minútu pred koncom zmiernil domácu prehru Saboš – 3:6.

Góly: 26. Rufati, 42. Šefčík, 59. Saboš - 13. a 47. Rehák, 14. Minárik, 23. Ondruš, 29. Húževka, 58. Zahradník.

Pov. Bystrica: Klinčúch – Knudsen, Nahálka, Augustín, Niník, Rodionov, Saboš, Šefčík, Božík, Ligas, Zlocha, Cíger, Hús, Németh, Mokrohajský, Krieger, Turan, Iždinský, Rufati, Švantner.

Žilina: Mikoláš – Suráň, L. Dubeň, Leško, Turian, Pišoja, Patlevič, Coma, Junas, Markovič, Minárik, Síkela, Rehák, Húževka, Ondruš, Macek, Prašil, Zahradník, Gálik, Valášek, Korbáš.

2. kolo: Martin – Topoľčany 4:1 (0:1, 3:0, 1:0), 21. a 47. Poliaček, 2. Dírer, 40. Rudzan - 9. Bystričan, Levice – Bratislava Capitals 3:9 (2:2, 0:3, 1:4), 14. Mrázik, 15. Tužinský, 54. Fomynyč – 28. a 30. Holovič, 24. a 55. R. Varga, 5. Bača, 20. Lukáčik, 50. D. Hudec, 51. Selleck, 59. Vašaš, Skalica – Trnava 3:5 (1:2, 1:2, 1:1), 5. Trnka, 28. Nemec, 44. Šmída – 16. a 38. Hrbáčik, 8. Jurák, 31. Lukačovič, 56. Klučiar.

1. Prečo Lukáš chodí po tridsiatke ešte stále na strednú školu
  2. Bývať v novom sa dá aj bez hypotéky (a založenia nehnuteľnosti)
  1. Firma BONATO oddlžila svojich klientov v sume 100 000 000 Eur
  2. Ako manažovať 16 miliónov dielov denne?
  4. Bývať v novom sa dá aj bez hypotéky (a založenia nehnuteľnosti)

Na kilometrovom úseku Domanižanky v Považskej Bystrici boli štyri mlyny

Dnes stojí už len budova bývalého Piačkovho mlyna na sídlisku Lány, ostatné tri mlyny zbúrali. Najstarším bol Fuchsov mlyn, ktorý bol na bývalom námestí.

Považskobystrickí hádzanári spoznali pohárových súperov

Žrebovali sa zápasy Challenge cupu aj Slovenského pohára.

Považská Bystrica (v červenom) vlani v Challenge cupe hrala s Petrohradom.

Futbalový program v piatok a v sobotu

V piatok 18. októbra je predohrávka 2. ligy, súťaže pokračujú aj v sobotu 19. októbra.

Dubnica (v modrom) hostí doma nepríjemnú Petržalku.