Nedeľa, 24. január, 2021 | Meniny má TimotejKrížovkyKrížovky

Domanižania neustrážili hosťujúceho kanoniera

Komentáre 7. kola 4. futbalovej ligy.

Sádecký (v bielom) sa tešil z góle Domaniže iba raz.Sádecký (v bielom) sa tešil z góle Domaniže iba raz. (Zdroj: JOZEF ŠPROCHA)

Prečín nezvládol prvú polhodinu, Kvašov vonku bodoval

Domaniža – Vrbové 2:4 (1:3)

5. min Virág vyskúšal Filípka o minútu K. Sádecký v tutovke mieril vedľa. O tri minúty ten istý hráč pálil tesne nad. Po prihrávke do šestnástky Kamanv 10. min nezaváhal – 0:1 a o minútu trafili hostia brvno z priameho kopu. Po rohu Streckého bombu Filípek s námahou vyrazil a v 17. min Kaman zvýšil na 0:2. V 19. min po Kvaššayovej prihrávke znížil L. Čelko na 1:2. Únik v 39. min zakončil K. Sádecký strelou tesne vedľa. Kaman v 39. min dovŕšil hetrik – 1:3. Po prestávke mali domáci tlak, no Cúg trafil v 55. min brankára. V 63. min Filípek vyrazil zo šibenice Virágovu strelu. V 68. min M. Košút po Florišovom centri napálil loptu do brankára. Kaman v 70. min po sóle trafil žrď a v 77. min po brankárovom faule na Kamana premenil jedenástku Srnec – 1:4. K. Sádecký v 81. min umiestnenou strelou z priameho kopu nížil na 2:4. M. Košút v závere trafil brankára.

Góly: 19. L. Čelko, 81. K. Sádecký – 10., 17. a 40. Kaman, 78. Srnec (11 m).

DOMANIŽA: Filípek – Floriš (74. Socha), Braciník, Krčmárik, S. Jakubek (88. Haviar), M. Kvaššay, M. Košút (82. Masničák), Augustín, L. Čelko (61. T. Lednický), K. Sádecký, Cúg.

VRBOVÉ: Horváth – Šarudi, Virág, Kaman (77. Hazda), Kusý (89. Šimor), Srnec (90. Dubovský), Strecký, Macho, Gažík, Troják, Brezina. Ľubomír Kučík

Hlohovec - Kvašov 1:1 (0:1)

Hlohovec s mladými hráčmi získal ďalší bod, tentokrát po remíze s Kvašovom. Hostia boli aktívnejší, a svoju aktivitu pretavili do vedúceho gólu Valášika, ale domáci útočník Izakovič ihneď po zmene strán zaskočil hosťujúcu obranu a vystrelil domácim bod.

Súvisiaci článok Futbal 4. liga: Prečínu a Domaniži nestačilo dvojgólové vedenie Čítajte

Góly: 47. Izakovič - 37. Valašík.

KVAŠOV: T. Kováč – Bušík, Kresánek, Strapko, Kadlec, Amrich, Mikuška (85. Kostič), Bretschneider (80. A. Gorelka), F. Kováč, Valašík (69. Marman), Petrovič.

Boleráz - Prečín 3:0 (3:0)

Boleráz vybavil hostí z Prečína už v prvom polčase. Hneď v úvode ukázal svoj dôraz Bagi – 1:0. Domáci boli aktívnejší, mali viac šancí a upokojil ich strelou Mackovčín – 2:0. Ten istý hráč sa následne dostal pekne cez obrancu a o štyri minúty neskôr dal na 3:0. V druhom polčase domáci napriek viacerým šanciam už gól nepridali.
Góly: 4. Bagi, 31. a 35. Mackovčín.

PREČÍN: Opat – R. Lutišan, Herco, K. Masaryk, Michalec, Hybben, Pauer, Hedera, J. Košút, Marián Gajdošík, Mako.

Dolné Vestenice - Tr. Stankovce 1:2 (0:0)

Siedme kolo prisúdilo Dolným Vesteniciam súpera z Trenčianskych Stankoviec. Domáci povzbudení posledným víťazstvom nad Prievidzou vstúpili do stretnutia odhodlane. O prvý strelecký pokus sa ale postarali hostia. V 6. min. pálil vedľa ľavej žrde Komorovský. V 26. min. si stále nebezpečnejší hostia vypracovali obrovskú príležitosť, ktorú musel zlikvidovať dvojitým zákrokom Adam Arpáš. Dolné Vestenice mali najlepšiu šancu prvého polčasu v 30. minúte. Pekný center Habánika poslal Líška hlavičkou nad bránu. Góly začali padať až v druhom dejstve. Najprv sa presadil presnou prízemnou strelou z diaľky Marušinec. Domáci zvýšili svoje herné úsilie s cieľom vyrovnať, no od Stankoviec inkasovali aj druhý gól. Na ten sa však podarilo v 86. min. odpovedať taktiež strelou z diaľky. Sieť rozvlnil presne mierený pokus Martina Líšku. Vyrovnávajúci gól Gumári aj napriek podpore z tribún už vstreliť nedokázali. Trenčianske Stankovce zvíťazili v Dolných Vesteniciach 2:1.

Góly: Líška - 54. Marušinec, 84. Ďanovský.
D. VESTENICE: Arpáš - Sluka, Košík, Šrámka, Krivosudský, Líška, Kastelovič, Hronec, Olej, Matiaško, Habánik (60. Bohuš).
TR. STANKOVCE: Zemanovič - Antošík, Čibík, Marušinec, Stano, Nosek, Škvarka (76. T. Svatík), Ďanovský, Kvasnica, Komorovský (90. Žiška), Vaško (90. Kováčik). Samuel Ďuriš

Bánovce – Prievidza 2:0 (0:0)

Do regionálneho derby zápasu prišli hostia s novým trénerom Uškovičom, ktorý v minulosti pôsobil aj v Bánovciach a viacerých domácich chlapcov dobre pozná. Hostia nastúpili odvážne a vypracovali si najskôr jednu pološancu a pri druhej šanci si hosťujúci útočník zle spracoval loptu. Domáci sa prebrali a po peknom prieniku Laca nedokázali loptu pretlačiť do siete. Následne peknú akciu predviedol Kyselica, ale Zita v tutovke prekopol nielen brankára hostí, ale aj bránku. V druhom polčase bolo na mužstvách vidieť, že ktoré dá prvý gól, tak to aj zvíťazí. Najskôr sa vyznamenal domáci brankár Korček, ktorý chytá čistú šancu hostí a nedáš – dostaneš platilo na druhej strane, kedy po peknej akcii Zitu otvára skóre Kochan – 1:0. Po góle domáci pridali, peknú strelu Kráľa spod šibenice chytá brankár hostí. V 74. minúte prišla kuriózna situácia, keď po strele Laca sa k lopte dostal Turoň, ktorý vyslal strelu na bránku a hosťujúceho brankára lopta doslova preskočila – 2:0. Vzápätí ešte Turoň z priameho kopu triafa brvno. K tomuto priamemu kopu ešte predchádzal surový zákrok hosťujúceho hráča, ktorý uvidel aj červenú kartu. Domáci si zaslúžili tri body, i keď hostia predviedli sympatický výkon.
Góly: 62. Kochan, 74. Turoň.

SPARTAK: Korček - Zelenák (81. Igaz), Rusinko, Tabak, Kráľ, Turoň, Morávek (90. Láska), Kyselica (73. Nazar), Zita (87. Kocan), Laco, Kochan.

FC: Bolfík - Gunda (58. Filkorn), Adamček, Búry, Belanec, Koryťák, Kamdem (67. Sekerka), M. Šlabjar, Škultéty, D. Šlabjar, Jánošík.

Častkovce – Partizánske 5:2 (1:0)

V hodovom zápase mali miernu prevahu domáci, ale skóre otvoril až v závere polčasu krížnou strelou z hranice šestnástky Šiko. V úvode druhej časti po osi Madro-Sládek-Šiko posledne menovaný zvyšoval druhým gólom na 2:0. Po rýchlej akcii Kučeru po ľavej strane striedajúci Kováčik znížil. V 70. min Sládek vyzvŕtal obranu Partizánskeho a zvýšil na 3:1. V 76. min domáci futbalisti po prečíslení zvyšovali kapitánom Madrom už na 4:1. Vzápätí po chybe obrany znížil Papranec. V 85. min striedajúci Olas mieril do tyče. V závere domáce víťazstvo potvrdil striedajúci Mišák tvrdou strelou z 20 m – 5:2.

Góly: 43. a 47. Šiko, 71. Sládek, 76. Madro, 87. Mišák - 52. Kováčik, 78. Papranec.

ČASTKOVCE: Kišac – Mizerák, Mišura, Sarr, Takáč, Kvasnička (83. Mišák), Husár (71. Halás), Šiko, Zelenay (51. Adamec), Madro (88. Onder), Sládek.

PARTIZÁNSKE: Gašparík – Krčmárik, Křapka, Petreje, Januška (80. Olach), Kučera (79. Košík), Obžera (86. Mano), Barta, Blaho (22. Kováčik), Beňuška, Papranec (84. Nový).

Jaslovské Bohunice - Trebatice 2:1 (2:1)

Domáci sa síce dostali do rýchleho vedenia, keď sa po štandardke presadil Banovič a poslal Bohunice do vedenia, ale Macháč o dve minúty neskôr strelou vyrovnal. V závere polčasu domáci dokonca stav zvrátili, keď hostia neubránili Kaniščáka – 2:1. V druhom polčase mali viac šancí domáci, ale svoje vedenie nenavýšili, rovnako ani hostia nepochodili – 2:1.

Góly: 11. Banovič, 37. Kaniščák - 13. Machač.

Gbely - Lehota pod Vtáčnikom 0:1 (0:0)

Gbely nepochodili v ďalšom zápase a svoj bodovú sériu tak nakrátko pretrhli. O body prišli v samom závere, keď inkasovali v 83. minúte po Peciarovom zakončení zblízka – 0:1.

8. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  10. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  1. Stravné pre živnostníkov teraz najvýhodnejšie
  2. Investície s fixným ročným výnosom od 6 do 8,25 %
  3. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
  4. Hygge ako životný štýl
  5. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.

Športová hala sa premenila na testovacie centrum

Počas soboty testovala väčšina obcí, v mestách boli desiatky odberových miest. Na sumárne výsledky z celého skríningu si musíme počkať, za sobotu sú však už známe.