Regionálny futbal: veľký prehľad súťaží od 3. po 7. ligu

V Hornej Porube sa predstavila Kanianka (v modrom).V Hornej Porube sa predstavila Kanianka (v modrom). (Zdroj: ONDREJ MIŠECH)

Kvašov zahodil ďalšiu jedenástku, prekvapenie sa zrodilo v Pružine

3. LIGA

8. KOLO

Nové Zámky – Myjava 0:2 (0:0)

Novozámčania boli lídrovi tabuľky v prvom polčase vyrovnaným súperom. Prvú strelu na bránu vyslal domáci Šimunek, ale len do náručia brankára. O dve minúty neskôr musel na opačnej strane preukázať svoje umenie Nevolný, pri chybe kolegu z obrany. Domáci brankár musel byť v strehu aj v ďalších fázach prvého dejstva. Dobré šance zmaril najmä Copkovi. V 35. Minúte šla strela Patrika Horáčka nad a na opačnej strane opečiatkoval brvno Lopušan. Dve minúty pred prestávkou predviedli krásnu akciu po ľavej strane domáci, zakončoval ju Patrik Horáček, ale brankár hostí Denis Kubica bravúrne zasiahol. Po zmene strán hostia výrazne zlepšili pohyb, ako keby ich bolo na hracej ploche viac. V 57. minúte sa ujali Myjavčania vedenia, keď na krížnu Lopušanovu strelu bol Nevolný priktátky. Hostia kuli železo za horúca a o sedem minút zvýšili svoj náskok, šťastným strelcom bol Jorik. Po tomto góle hostia kontrolovali hru, domácim toho príliš veľa nedovolili. Naopak pri ich niekoľkých dobrých príležitostiach musel zasahovať brankár FKM Nevolný, ktorý však už ďalšiu loptu za svoj chrbát nepustil.

SkryťVypnúť reklamu
Prečítajte si Nekompletný vicemajster neudržal vedenie a bral iba bod + bohaté foto Čítajte

Góly: 57. Lopušan, 64. Jorik

FKM: Nevolný – Varga, Ďuriš, Jurík, P. Horáček (83. M. Varga), Šimunek (73. Pastušenko), E. Horáček (62. Homola), Letko, Blaži, Tóth, Guemache. Tréner I. Csillag.

MYJAVA: D. Kubica – Svatík, Flamík (46. Marček), Kóňa, P. Kubics, Pecha (76. Kočica), Lopučan, Horeš, Jorik (68. Miklovič), Copko (82. Zemko), Karika (62. Vávra). Tréner L. Hudec.

Pov. Bystrica – Beluša 1:2 (0:1)

V prvej polhodine sa nič zaujímavého neodohralo, hral sa slabý futbal. Až v 35. min pohrozil hosťujúci Cisár nepresnou strelou, ale v 37. min po jeho centri hlavičkoval do siete Ďuriš – 0:1. Po domácom rohu o dve minúty unikol P. Mišutka, no Vozár zneškodnil gólovú strelu l Cisára aj dorážku Ďuriša.. V 45. min bol v ďalšej šanci Ďuriš, ale pálil nad. Vozár podržal domácich aj v 50. min po nepríjemnom závare, ale v 70. min Martin Hrubo zvýšil na 0:2 z ofsajdovej pozície. O tri minúty Vangel zachraňoval v neprehľadnej situácii a o chvíľu B. Gamboš prestrelil. Až v 90. min sa domáci dočkali, no Gáboríkov gól len zmiernil prehru.

Góly: 90. Gáborík - 37. Ďuriš, 70. Martin Hrubo.

Dočítajte článok - prihláste sa alebo si predplaťte SME.sk
Odomknite článok za pár sekúnd cez SMS predplatné za 4 € každé 4 týždne. Pošlite SMS s textom C66FN na číslo 8787. Predplatné môžete kedykoľvek zrušiť (viac na www.sme.sk/vop).
Ďalšie možnosti platby:
Odomknite článok za pár sekúnd cez SMS predplatné za 4 € každé 4 týždne. Pošlite SMS s textom M66FN na číslo 8787, alebo kliknite na „Objednať cez SMS“ a odošlite predvyplnenú správu. Predplatné môžete kedykoľvek zrušiť (viac na www.sme.sk/vop).