Sobota, 24. október, 2020 | Meniny má KvetoslavaKrížovkyKrížovky

Futbal 3. liga: Beluša pretrhla šnúru Pov. Bystrice

Komentáre 8. kola 3. futbalovej ligy.

Považská Bystrica (v červenom) hostila doma Belušu.Považská Bystrica (v červenom) hostila doma Belušu. (Zdroj: MŠK)

Sklári mali famóznu štyridsaťminútovku a v tabuľke predstihli Považskú Bystricu.

Pov. Bystrica – Beluša 1:2 (0:1)

V prvej polhodine sa nič zaujímavého neodohralo, hral sa slabý futbal. Až v 35. min pohrozil hosťujúci Cisár nepresnou strelou, ale v 37. min po jeho centri hlavičkoval do siete Ďuriš – 0:1. Po domácom rohu o dve minúty unikol P. Mišutka, no Vozár zneškodnil gólovú strelu l Cisára aj dorážku Ďuriša.. V 45. min bol v ďalšej šanci Ďuriš, ale pálil nad. Vozár podržal domácich aj v 50. min po nepríjemnom závare, ale v 70. min Martin Hrubo zvýšil na 0:2 z ofsajdovej pozície. O tri minúty Vangel zachraňoval v neprehľadnej situácii a o chvíľu B. Gamboš prestrelil. Až v 90. min sa domáci dočkali, no Gáboríkov gól len zmiernil prehru.

Góly: 90. Gáborík - 37. Ďuriš, 70. Martin Hrubo.

Súvisiaci článok Považská Bystrica prvýkrát dala viac ako gól Čítajte

POV. BYSTRICA: Vozár – Vala, Častulín, Borovička (64. Gáborík), Ofotsu, M. Zavadzan, B. Gamboš, Boris, Marek Gajdošík, Zuziak, L. Slávik (87. Baránek).

BELUŠA: Vangel – Janček, Jánošík, M. Gorelka, Bielik, Cisár, Ďuriš (87. Čačko), Holíček, Oravec (73. K. Bartoš), P. Mišutka, Bičan (62. Martin Hrubo).

Lednické Rovne – Marcelová 4:1 (4:0)

9. min po rohu Náthera Púček hlavičkou otvoril skóre. O tri minúty opäť Púček po kombinácii s Bučekom delovkou zvýšil na 2:0. Sklárom vyšiel úvod, ale Szikonya trafil žrď. V 29. min Bučekovu strelu brankár vyrazil, ale po Svoradovom vysunutí sa v 36. min Buček nemýlil – 3:0. Nahrávač Buček v 43. min naservíroval loptu Pištovi, ktorý tutovku premenil – 4:0. V 51. min Hegedüs strelou od žrde znížil na 4:1. Domácich gól nezaskočil a delovku Červeného v 56. min zastavilo brvno. V 65. min po kombinácii s Bučekom Púček mieril zblízka vedľa. Nasledovala šanca Remšíka, ktorého v 84. min vychytal Kosťukevič. V 88. min pohrozil Husejnov, no Bačík bol pozorný a v 90. min aktivitu domácich zakončil strelou do žrde Remšík.

Góly: 9. a 12. Púček, 36. Buček, 43. Pišta – 51. Hegedüs.

LED. ROVNE: Bačík – Kollár, Chmelík, Lipták, Náther (27. Pišta), Svorada (65. Dubnička), Púček, Červený, Poláček, Hložný, Buček (71. Remšík).

MARCELOVÁ: A. Kosťukevič – Kneževič, Speck, Németh, Taibl (46. Hegedüs), Begáň, Bottyán, Kiss, Szikonya (71. Gumbér), Zsidek (46. Kuruc), Mukalenga (54. Husejnov). Ľuboš Dubový

Nové Zámky – Myjava 0:2 (0:0)

Novozámčania boli lídrovi tabuľky v prvom polčase vyrovnaným súperom. Prvú strelu na bránu vyslal domáci Šimunek, ale len do náručia brankára. O dve minúty neskôr musel na opačnej strane preukázať svoje umenie Nevolný, pri chybe kolegu z obrany. Domáci brankár musel byť v strehu aj v ďalších fázach prvého dejstva. Dobré šance zmaril najmä Copkovi. V 35. Minúte šla strela Patrika Horáčka nad a na opačnej strane opečiatkoval brvno Lopušan. Dve minúty pred prestávkou predviedli krásnu akciu po ľavej strane domáci, zakončoval ju Patrik Horáček, ale brankár hostí Denis Kubica bravúrne zasiahol. Po zmene strán hostia výrazne zlepšili pohyb, ako keby ich bolo na hracej ploche viac. V 57. minúte sa ujali Myjavčania vedenia, keď na krížnu Lopušanovu strelu bol Nevolný priktátky. Hostia kuli železo za horúca a o sedem minút zvýšili svoj náskok, šťastným strelcom bol Jorik. Po tomto góle hostia kontrolovali hru, domácim toho príliš veľa nedovolili. Naopak pri ich niekoľkých dobrých príležitostiach musel zasahovať brankár FKM Nevolný, ktorý však už ďalšiu loptu za svoj chrbát nepustil.

Góly: 57. Lopušan, 64. Jorik

FKM: Nevolný – Varga, Ďuriš, Jurík, P. Horáček (83. M. Varga), Šimunek (73. Pastušenko), E. Horáček (62. Homola), Letko, Blaži, Tóth, Guemache. Tréner I. Csillag.

MYJAVA: D. Kubica – Svatík, Flamík (46. Marček), Kóňa, P. Kubics, Pecha (76. Kočica), Lopučan, Horeš, Jorik (68. Miklovič), Copko (82. Zemko), Karika (62. Vávra). Tréner L. Hudec.

Gabčíkovo – N. Mesto 3:0 (0:0)

Zápas mal jednoznačný priebeh. V prvom polčase síce gól diváci nevideli, no mohli sledovať atraktívnu hru. tá eskalovala naplno v druhom polčase. Domáci šli do vedenia zásluhou Gányovicsa v 54. min. Na 2:0 zvyšoval Bazsó po pokutovom kope a už o štyri minúty zvyšoval na konečných 3:0 pre domácich Ladislav Tóth. Hostia, ktorý hrali viacmenej defenzívne sa k nejakej väčšej šanci nedostali. Gabčíkovo zaslúžene vyhralo a pripísalo si dôležité tri body do tabuľky.

Góly: 54. Gányovics, 60. Bazsó (z 11m), 64. L.v Tóth.
Gabčíkovo: Maťašovský - Cingel (87. Slíž), Szénási, Matić, Prágai, L. Tóth (89. Hervay), Bazsó (78. A. Tóth), Gányovics, Végh, Spasojević, Pónya (60. Labuda).
N. Mesto: Vavrúš - Kubrický, Hegyi (66. Zula), Šupka, Jurica, Držík, Živčic, Buček (80. Bončo), Hornáček (64. Sekerka), Iboš (73. Miklovič), Rapavý.

Trnava B – ViOn B/ Vráble 3:2 (2:2)
V súboji dvoch rezervných tímov začali lepšie domáci, kedy Foltýn poslal loptu do siete, ale aktívni hostia si vypracovali šance na vyrovnanie. Jednu z nich využil v 16. minúte Dzurek. Následne ukázal v 23. minúte svoju šikovnosť po prihrávke Kelemen a domáci viedli 2:1, ale Londák pekným priamym kopom vyrovnal na polčasových 2:2. V druhom polčase zahodili oba tímy niekoľko šancí, až v nadstavenom čase rozhodol o domácom triumfe Ševčík – 3:2.
Góly: 10. T. Foltýn, 23. M. Kelemen, 90. M. Ševčík - 16. R. Dzurek, 32. T. Londák, R: Zuzana Valentová, 100 divákov, ŽK: 56. Dávid Haspra, 84. Miloš Ševčík, 60. Dávid Hamar. FK: J. Pichňa - D. Haspra, S. Husár, M. Henrique Calvacante, R. Dzurek, M. Švajlen, A. Jamrich (88. S. Bojnák), M. Hitka, A. Mihálik (82. M. Zrubec), D. Hamar, T. Londák (89. Ľ. Janek)

FC Nitra B - Galanta 0:2 (0:1)

V úvode boli aktívnejší domáci, ktorí držali loptu na svojich kopačkách a snažili sa o kombinačný futbal. Hralo sa hlavne v strede poľa. Galanta podnikala útoky zo zabezpečenej obrany a do polčasu sa dostala do vedenia, keď sa presadil tesne pred koncom Lenárt. V druhom polčase sa domáci snažili zápas vyrovnať. Dostávali sa do príležitostí, ale nedokázali z nich prameniť vytúžený gól a naopak pykali. V 86. minúte opäť Lenárt prekonal Balážiho a upravil na konečných 0:2 pre Galantu, ktorá tak z Nitry kradne cenné tri body.

Góly: 45. a 86. Lenárt.

FC: Baláži - Kóša, Elexa, Šurnovský, Štefanec, Dubeň (62. Zábojník), Bilovský (46. Danek), Fabiš (70. Sabo), Tancík, Fábry, Guláš (84. Šoky).

FC: Németh - Eliáš, Blagojević (73. Tvrdý), Pajer (84. Kavoň), Tóth, Michalík, Polák (90. Palo), Tureček (90. Rajt), Baša, Trabalík (82. Matuška), Lenárt.

Malženice – Šaľa 1:1 (1:0)

Diváci videli výborný futbal v podaní dvoch kvalitných celkov. Na radosť domácich fanúšikov išli po vyrovnanom priebehu v prvom dejstve gólom do šatne do vedenia domáci, keď sa strelou presadil Kovársky. Ihneď po zmene strán mohli Malženice svoje vedenie navýšiť, ale Rehák v 47. minúte nepremenil pokutový kop a prišiel trest. Šaľa sa následne postupne prepracovala až pred domácu bránu a Mpofu rozhodol o deľbe bodov – 1:1.

Góly: 44. Kovársky - 49. Mpofu.

Veľké Ludince - Kalná nad Hronom 3:1 (1:0)

Okresné derby prinieslo vyrovnaný priebeh prvého polčasu bez vážnejšieho ohrozenia brankárov. Prvú šancu mali domáci hráči, keď si na Kosákov priamy kop nabehol Tóth, ale lopta z jeho hlavy tesne minula pravú tyčku Guťanovej brány. V závere polčasu Tibor Hlaváčik vyviezol loptu od svojej šestnástky, narazil si ju s Tóthom, následne vysunul Bilyka a ten sám pred brankárom Kalnej strelil vedúci gól Ludiniec.

Začiatok druhého polčasu dobre začali domáci hráči, keď sa v závare pred bránkou Kalnej najlepšie zorientoval Trifković a zvýšil na 2:0 pre Veľké Ludince. V 63. minúte mohli domáci zvýšiť svoje vedenia, keď najprv Trifkovićova strela skončila na tyčke a následne Kosákova hlavička z dobre pozície tesne nad bránkou. V závere sa Kalnej podarilo z rýchleho protiútoku znížiť Tatarkovičom, ale domácim sa podarilo rýchla odpoveď, keď z priameho kopu pekne trafil Szabó a upravil tak na konečných 3:1.

Góly: 42. I. Bilyk, 48. Trifković, 88. Szabó - 86. Tatarkovič.

TJ: Benkó - Zelník, Králik (26. I. Bilyk), Kosák (90. Podlucký), Tóth (87. Petráš), Trifković (75. Gál), Szabó, Shevchuk, Hlaváčik, D. Bilyk, Peseky (70. Marek).

KFC: Guťan - Szép, Lenard (70. Švirik), Vígľaš, Flídr, Pánik (46. Jasenek), Pacalaj (24. Sperka), Chmelo, Dávid, Bojda (74. Changelia), Kašo (53. Tatarkovič).

IVAN PORUBSKÝ

Dohrávka 7. kolo:

Kalná nad /Hronom - Nové Zámky 4:0 (3:0), 6. a 47. Bojda, 11. Pánik, 16. Pacalaj.

1. Myjava 8 6 0 2 10:4 18

2. Gabčíkovo 8 5 2 1 17:7 17

3. Led. Rovne 8 5 1 2 15:13 16

4. P. Bystrica 8 4 2 2 10:6 14

5. Malženice 8 4 1 3 18:7 13

6. Marcelová 8 4 1 3 9:8 13

7. Šaľa 8 3 2 3 9:8 11

8. Nitra B 8 3 2 3 11:11 11