Piatok, 18. október, 2019 | Meniny má Lukáš

Domaniža si napravila chuť po vyradení z pohára

Komentáre 9. kola 4. futbalovej ligy.

Domaniža (v červenom) hral v Jaslovských Bohuniciach.Domaniža (v červenom) hral v Jaslovských Bohuniciach.(Zdroj: ARCHÍV JOZEF ŠPROCHA)

Prečín po prestávke neodolal tlaku hostí, Kvašov bojoval o bod až do konca zápasu.

Prečín - Lehota p/Vt. 1:3 (1:0)

Úvod vyšiel hosťom a už v 1. min Matuškoviča vychytal Opat. Priamy kop Vrábela z 25 metrov v 9: min skončil v šibenici – 1:0. Hostia potom nastrelil brvno Sobotom a výborný Opat dvakrát vychy Matuškoviča. Nástup do druhého polčasu patril hosťom, ktorí domácich zatlačili a v 50. min Sobota vyrovnal. Prečín yvužil dve šance, ktoré mali Herco a Hybben a po chybe obrany Sobota v 72. min otočil stav na 1:2. Kanonier Matuškovč korunoval dobrý výkon tretím gólom a hostia si odviezli tri body.

Prečítajte si Oslabená Domaniža statočne vzdorovala v pohári treťoligistovi + bohaté foto Čítajte

Góly: 9. Vrábel – 50. a 72. Sobota, 78. Matuškovič.

PREČÍN: Opat – R. Lutišan, Vrábel, Herco, K. Masaryk, Hybben, Michalec, Pauer, R. Sviečka, J. Košút, Bubník.

LEHOTA: Repiský – Peciar, Oršula, Kotula, Benčat, Klochan (78. Fereje), Babašta, Grigorio, Sobota, Filho (83. Benko), Matuškovič (86. Hlatký). (MA)

Jasl. Bohunice - Domaniža 1:2 (1:0)

Domáci začali aktívne, ale nevyužili v prvom polčase viacero šancí, a až penalta Krajčoviča ich dostala do vedenia. Lenže po zmene strán znova prišli nevyužité šance domácich, a tí pykali, keď dvakrát dostal až príliš veľa priestoru hosťujúci Čelko a duel zvrátil – 1:2.

Góly: 45. Krajčovič (11m) – 66. a 81. Čelko.

DOMANIŽA: Zdurienčík – M. Kvaššay, Braciník, Lehotský (71. S. Jakubek), Floriš, Augustín, M. Košút, Socha (74. T. Lednický), L. Čelko, K. Sádecký (90. Masničák), Cúg.

Boleráz - Kvašov 3:1 (2:0)

Domáci išli do rýchleho dvojgólového vedenia, keď sa strelou a hlavou presadil Bagi a po štvrťhodine bolo 2:0. Hral sa dobrý zápas z oboch strán a v druhom polčase hostia po krídelnej akcii znížili. Následne začali viac otvárať obranu v snahe o vyrovnanie, ale stal sa opak a Sedlák dal zápasu v 87. minúte definitívu – 3:1.
Góly: 9. a 14. Bagi, 87. Sedlák - 62. Bretschneider.

KVAŠOV: T. Kováč – Bušík (87. M. Bartoš), Kresánek, Strapko (80. Kadlec), Kostič, Amrich, Mikuška (62. A. Gorelka), R. Revák (62. Petrovič), Bretschneider, F. Kováč, Beňo (46. Valašík).

Častkovce – Vrbové 4:0 (1:0)

V derby o prvé miesto bol v 12. min v sólovom prieniku stiahnutý Husár a následný pokutový kop s prehľadom premenil Sládek. V 31. min Kusý nezužitkoval krížnu prihrávku, keď v šanci tesne minul. V 36. min opäť unikol rýchlonohý Kusý, ale výborný Kišac mu strelu kryl. V úvode druhej časti po ukážkovej akcii Šika a následnom pase Zelenaya z voleja Sládek nedal Horváthovi šancu – 2:0. V 77. min Zelenayovu delovku brankár s námahou vyrazil na ďalší rohový kop. Na ten si najvyššie vyskočil Takáč a hlavou zvýšil na 3:0. V záverečnej exhibícii domáci strelili štvrtý gól Šikom, keď predtým striedajúci Kurín z 20 m opečiatkoval brvno.

Góly: 12. a 48. Sládek (1 z 11m), 77. Takáč, 88. Šiko.

ČASTKOVCE: Kišac - Mizerák, Mišura, Sarr (38. Mišák), Takáč, Kvasnička, Husár (49. Adamec), Šiko, Zelenay (77. Kurín), Madro (55. Halás), Sládek.

VRBOVÉ: Horváth - Šarudi, Virág, Kaman (80. Šimor), Kusý (69. Kurinec), Srnec, Strecký, Macho (69. Dubovský), Gažík (80. Hazda), Troják, Brezina.

D. Vestenice – Partizánske 4:2 (2:1)

Gólový koncert sobotného zápasu odštartovala 35. min, kedy gólman hostí Gašparík zahral rukou mimo pokutového územia. Hlavný rozhodca ho po porade s asistentom poslal predčasne pod sprchy a Líška z priameho kopu loptu nádherne zakrútil do siete – 1:0. Odpoveď prišla o päť minút, kedy loptu z rohu dostal za chrbát brankára Arpáša Papranec. Unikajúci Líška poslal prihrávku do šestnástky, kde si nabehol Habánik – 2:1. Partizánske, dokázalo v druhom polčase znova vyrovnať. Nádherný gól dosiahol po ďalekonosnej strele Bárta. Kastelovič premenil rohový kop hlavičkou na vedúci gól a v 84. min obrane hostí unikol Líška, ktorý obišiel brankára a z veľkej diaľky poslal loptu do siete – 4:2.

Góly: 38. a 84. Líška, 45. Habánik, 68. Kastelovič - 43. Papranec, 65. Barta.
D. VESTENICE: Arpáš - Sluka, Košík, Šrámka, Krivosudský, Šamko, Líška, Kastelovič, Olej, Ďurík (60. Bohuš), Habánik (85. Žember).
TEMPO: Gašparík - Nový, Šakový, Křapka, Petreje (77. Olach), Januška (36. Hostačný), Kučera (85. Košik), Obžera (62. Blaho), Barta (80. Krčmárik), Papranec, Beňuška. Samuel Ďuriš

Bánovce – Trebatice 2:1 (0:1)

Domáci podali najslabší výkon v jesennej časti a doslova utrpeli výhru. V prvom polčase sa hral iba priemerný futbal s minimom šancí. Najskôr sa sám na brankára hostí rútil Masarovič, ale strela mala slabú razanciu. Zo štandardky sa k odrazenej lopte dostal Halás, z päťky ale prekopol bránku hostí. Hostia udreli po hrubej chybe celého domáceho mužstva, keď po sérii chýb vyšiel hosťom brejk – 0:1. V druhom polčase mohol vyrovnať Kyselica, ale preloboval brankára i bránku. Trebatice mohli svoj náskok zvýšiť po brejku, najskôr hostia zbŕklo zakončili a následne o pár minút po rohovom kope vykopáva loptu z prázdnej bránky Halás. Hostia urazili šťastenu a Kochan po peknej akcii vyrovnal na 1:1. Trebatice mohli ísť opäť do vedenia po ďalšej brejkovej situácii, ale Znášik predviedol parádny zákrok. Rozhodnutie priniesla 89. minúta, kedy dovtedy výborný brankár hostí sa dopustil hrubej chyby a Rusinko poslal domácich do vedenia – 2:1.

Góly: 80. Kochan, 89. Rusinko - 37. Masár.

SPARTAK: Znášik - Sipos, Rusinko, Halás, Kráľ (46. Zelenák), Turoň (69. Láska), Morávek (46. Nazar), Zita, Masarovič (64. Igaz), Kyselica (84. Kocan), Kochan.

OFK: Veselý - Bartošek, Matyáš, Šurin, Kirka, Hečko, Jakubek, Filin, Machač (77. Ľ. Gajdošík), Prosňanský, Masár (74. Bulák). (MK)

Hlohovec – Tr. Stankovce 1:3 (0:1)

V prvom dejstve sa hral vyrovnaný duel a až v jeho samom závere otvoril skóre Daňovský, ku ktorému sa dostala strela. Domáci sa dožadovali ofsajdu, ale márne. Okamžite po rozohrávke domáci vyrovnali, ale radosť im tentokrát ofsajdový verdikt zobral. V druhom polčase to aktívnym domácim vyšlo a začínalo s odznova. V závere zápasu však najskôr domáci chybovali a Škvarka poslal hostí do vedenia – 1:2. Víťazstvo hostí spečatil Vaško – 1:3.

Góly: 60. Rokošný - 44. Daňovský, 77. Škvarka, 83. Vaško.

Gbely – Prievidza 4:3 (4:1)

Domácim vyšiel prvý polčas. v ktorom rozhodli o svojom triumfe. Hoci museli vynútene striedať, nepribrzdilo ich to. Skóre zápasu otvoril zblízka Ravas, na neho nadviazal o chvíľu Mráz – 2:0. Ten istý hráč dostal o dve minúty neskôr nezištnú prihrávku a bolo 3:0 a skvelý prvý polčas zo strany domácich uzavrel Červeňák – 4:0. Domáci sa už videli v šatni, čo využil Filkorn – 4:1. V druhom polčase však v 47. min znížil na 4:2 strelou Škultéty a v 50. minúte spôsobil drámu Gunda – 4:3. Zvyšných 40 minút tak bolo napätých na oboch stranách, ale domáci nakoniec víťazstvo udržali – 4:3.ň

Góly: 33. a 35. Mráz, 23. Ravas, 43. Červeňák - 45. Filkorn, 47. Škultéty, 50. Gunda.

1. Prečo Lukáš chodí po tridsiatke ešte stále na strednú školu
  2. Bývať v novom sa dá aj bez hypotéky (a založenia nehnuteľnosti)
  1. Firma BONATO oddlžila svojich klientov v sume 100 000 000 Eur
  2. Ako manažovať 16 miliónov dielov denne?
  4. Bývať v novom sa dá aj bez hypotéky (a založenia nehnuteľnosti)

Na kilometrovom úseku Domanižanky v Považskej Bystrici boli štyri mlyny

Dnes stojí už len budova bývalého Piačkovho mlyna na sídlisku Lány, ostatné tri mlyny zbúrali. Najstarším bol Fuchsov mlyn, ktorý bol na bývalom námestí.

Považskobystrickí hádzanári spoznali pohárových súperov

Žrebovali sa zápasy Challenge cupu aj Slovenského pohára.

Považská Bystrica (v červenom) vlani v Challenge cupe hrala s Petrohradom.

Futbalový program v piatok a v sobotu

V piatok 18. októbra je predohrávka 2. ligy, súťaže pokračujú aj v sobotu 19. októbra.

Dubnica (v modrom) hostí doma nepríjemnú Petržalku.