Piatok, 18. október, 2019 | Meniny má Lukáš

V jednom derby bola gólová úroda, v druhom strelecké suchoty

Komentáre 9. kola 5. futbalovej ligy.

Plevníku (v červenom) chýbal zranený strelec Kušnier (vľavo).Plevníku (v červenom) chýbal zranený strelec Kušnier (vľavo).(Zdroj: ARCHÍV JOZEF ŠPROCHA)

Brvnište podalo dobrý výkon, ale vyšlo naprázdno. Horná Poruba dostala málovídaný debakel.

Plevník – Podmanín 0:0

V derby sa nehral atraktívny futbal. Lepšie začali domáci, ale T. Kostelanský zmaril príležitosti P. Ďurkecha. Hralo sa väčšinou v strede, so strelami brankári nemali problémy a tak sa dôležitý zápas pre oboch skončil remízou, s ktorej sa viac tešia hostia.

PLEVNÍK: Motúz – Butko, J. Kremeň, T. Ďurkech, P. Ďurkach, L. Pajger (46. Nemčík), A. Buday (75. Kamas), Michal Buday, S. Buday (46. Lukáč), Martin Zelenák, Slaninka.

PODMANÍN: T. Kostelanský – Martin Gardian, Blažek, F. Otradovec, Michal Gardian, Škultéty, R. Sovík, M. Hrnčík (59. O. Kubiš), P. Ciki Kostelanský ml. (P. Kostelanský), J. Sovík, Maroš Majtán (78. Žilinský).

Košeca - Ladce 4:3 (2:1)

dobrej atmosfére sa oba tímy stretli v derby po takmer dvadsiatich rokoch. V 16. min otvoril skóre Országh, ale o desať minút E. Mrážik vyrovnal. Košečania sa ujali vedenia v 38. min, keď Kučo premenil jedenástku – 2:1. Aj po prestávke mali domáci navrch a v priebehu troch minút od 65 do 68. min najprv Országh a po ňom Vraník zvýšili na 4:1. Ladčania sympaticky bojovali až do konca a nechceli sa zmieriť s vysokou prehrou. V závere sa presadili striedajúci hráči. V 85. min šebík dal druhý gól a dve minúty pred koncom Paulec uzavrel stav na 4:3.

Súvisiaci článok Futbal 5. liga: Doma zabrali Horná Poruba aj Podmanín Čítajte

Góly: 16. a 65. Országh, 38. Kučo (11 m), 68. Vraník – 26. E. Mrážik, 86. Šebík, 88. Paulec.

KOŠECA: Kostka – Provazník, Dúžek (78. Karlík), Mihalik, Országh, Vraník, Kučo, Štepanovič, Batla (75. Homola), J. Tomanica (55. Malovec), Kameništiak.

LADCE: Pravda – J. Váň (46. J. Pagáč), J. Haluska (46. Kučerka), Mutala, Kvasnica (55. Šebík), L. Rosina, Michal Majtán, E. Mrážik (55. Paulec), M. Štrbák, M. Mojto (73. Baláž), Kováčik.

V. Uherce – H. Poruba 9:1 (3:1)

Domáci si z chuti zastrieľali. Hostia ešte na gól Belianskeho dokázali rýchlo odpovedať, ale už o tri minúty vrátil Cíger domácim vedenie. V 28. min si hostia dali nešťastného vlastenca a do kabín odišliza stavu 3:1. Po zmene strán pridali domáci v priebehu troch minút dva góly, čo hostí definitívne zlomilo. Domáci pokračovali v tlaku a po pekných akciách sa skóre zastavilo až na čísle deväť.
Góly: 9. a 55. Beliansky, 14. a 70. Cíger, 72. a 86. Maťašeje, 28. vlastný Michal Galko, 58. Jankula, 78. R. Kováč - 11. Kojtal.

TJ: P. Kováč - Jankula, Košík, Cíger, Valter (71. Petrík), Beliansky (70. Maťašeje), Kundala, R. Kováč, Šorec (60. Škoda), Preťo, Mano (64. Súlovský).

H. PORUBA: Kis - Papp, Michal Galko, Majerík, Juríček (73. R. Živčic), Ranuša, Hetflajš (83. P. Pučkovica), Kojtal, Mynář, R. Staňo, Čurik (85. F. Pučkovica).

Handlová – Brvnište 4:1 (2:1)

V 5. min prízemná strela z priameho kopu Martina Smidku z 20 metrov po chybe brankára skončila v sieti – 1:0. V 10. min po rohu a následnej skrumáži Ofori zblízka vyrovnal na 1:1. V 42. min po rohu a centri Baču skóroval hlavičkou Turančík – 2:1. V 69. min po peknej akcii Drozd prízemnou strelou zvýšil na 3:1. V 70. min po individuálnej akcii Turančíka Mário Zelenák posúval loptu brankárovi a tá na prekvapenie všetkých skončila v sieti - 4:1. Vo výbornom stretnutí hostia potvrdili svoje kvality, avšak ich nepodržal brankár Šustek. Domáci im robili rýchlymi kombinačnými akciami a zaslúžene vyhrali. Hostia si za výkon takú vysokú prehru nezaslúžili.

Góly: 5. Bača, 43. Turančík, 69. Drozd, 70. vlastný Mário Zelenák - 10. Ofori.
HANDLOVÁ: Madarász - Bublák, Bača, Martin Smidka (81. Bilčík), Izák, Turančík (90. Haneš), Bugár (88. Mário Smidka), Toma (72. Kečkeš), Rendek, Ondrejka, Drozd.
BRVNIŠTE: Šustek - Mário Zelenák, Kolembus, Decký, Jamečný, Hrbek, Mário Háronik, Lončík (76. A. Slámka), K. Hároník, P. Chovančík (78. Ľ. Hároník), Ofori. Igor Belák

Tr. Turná – Pruské 4:2 (2:0)

Turňania chceli v súboji proti nováčikovi bodovať naplno. Svoje ambície potvrdili už do polčasu. V 35. min ich do vedenia poslal Konečný a o pár minút pridal na 2:0 Hulaj. Po prestávke domáci pokračovali v aktivite. Znova Hulaj a následne Hrubý upravili už na 4:0. Hostia sa k slovu dostali až v závere a za rozhodnutého stavu. Habšudove a Lukáčove zníženie už znamenalo iba kozmetickú úpravu výsledku.

Góly: 39. a 55. Hulaj, 35. Konečný, 64. Hrubý - 71. Habšuda, 88. P. Lukáč.
TR. TURNÁ: Chochlík - Lipták, Bečka, M. Kováč, Fabo (67. Blaho), Chorvát, Konečný, Hulaj, Ďuriš (75. Orčo), Stronček, Hrubý.
PRUSKÉ: Býček - Goga, Šedo, M. Vlasatý, P. Suchánek (56. Šagát), Branický, R. Tomanica (80. Ďuriš), Jáňa (60. Kňažek), Habšuda, Kuric (55. Bér), P. Lukáč.

Kanianka - Chocholná-Velčice 1:2 (1:0)

Kanianka sa po prvýkrát doma predstavila s brazílskymi hráčmi. Hostia mali prvú šancu Brlejom, ale Pipíška bol pozorný. Potom prebrali iniciatívu domáci, brankár hostí podbehol loptu a Brazílčan Fernandes dal na 1:0. V 37. min. skúšal šťastie aj druhý Brazílčan Goncalves, ale mieril nepresne. Dvadsať minút pred koncom prišiel do hry strelec hostí Tuhársky a sám v ďalšom priebehu otočil výsledok. Najskôr v 75. min. trafil excelentne a prekvapil gólmana a o tri minúty neskôr nekrytý hlavou otočil vývoj.

Góly: 21. Fernandes - 75. a 79. Tuhársky.
KANIANKA: Pipíška - Kôstka, Pekár, Mokrý, Strečanský, M. Hvolka, Goncalves (71. Ľ. Baláž), Vážan, Fernandes, A. Hvolka, Hianik (66. Šnirc).
CHOCHOLNÁ: Köszeghy - Suchánek, Cingel, Tulpík (86. Liška), Tuharský, Brlej (63. Tuhársky), Ozimý (90. Gavenda), Sabadka, Kováčik, Lobík, Michalec (66. Lukša). Martin Pipíška

Podolie – Dežerice 1:2 (0:0)

Podolie privítalo lídra súťaže a snažilo sa potvrdiť body z Uhrovca. V 9. min po krídelnej akcii uvoľnil Hirjak Pyšného, no ten neuspel. V 15. min z priameho kopu Pagáč natiahol Grmana. Domáci sa do polčasu snažili ohrozovať bránu súpera, no gól nestrelili. Druhý polčas začali lepšie hostia. Po chybe v strede poľa premenil šancu Ďurček. O minútu sa už domáci radovali. Zoči-voči Grmanovi uspel po samostatnom úniku Pyšný. Hostia boli maximálne efektívny. Z druhej nebezpečnej akcie skórovali. Jemným tečom centrovanej lopty sa prezentoval Mrocek. Poodlie mohlo vyrovnať, ale po prihrávke Pagáča trestuhodne sám pred bránou zlyhal Behúl.

Góly: 55. Pyšný - 53. Ďurček, 74. Mrocek.
PODOLIE: Fabián - Uhlík (82. Hlaváč), R. Červeňanský, Pyšný, M. Gajdošík, Hirjak, Mašán, Drexler, Pagáč, Behúl, Čechvala (78. Ohrablo).
DEŽERICE: Grman - Briššák (79. Luković), Filo, Mášik, Poštrk, Bujna, Benca (63. Rychtárech), Bodocký, Mrocek, Ďurček, Valíček.

Zem. Kostoľany – Uhrovec 2:3 (1:1)

Končila štvrťhodina zápasu a po rohu domáci viedli 1:0, keď Paukeje preloboval Kolárika hlavičkou po rohu. V 19. min vyrážal Kolárik s námahou strelu Hancka, ale Mišeje nevyužil vyrazenú loptu na strelenie gólu. V 20. min domáca obrana nedôrazne bránila Vavra, ktorý potrestal domácich prvý gólom zápasu. O tri minúty neskôr Zvalo zle vybehol a Vavrovu hlavičku musel Málik vykopávať na roh. V 27. min mal vyloženú šancu Orság, ale jeho strela skončila len na brvne. O dve minúty neskôr Maslonkovu strelu metrov vyrazil na bránkovej čiare Vavro. Po ďalšom rohu Paukeje hlavičkoval tesne vedľa. Baniatova hlavička skončila na brvne Zvalovej brány. V 64. min hostia rozohrali rýchly útok, prečíslili domácu obranu a Vavro strelil druhý gól. V 72. min prišla najkrajšia akcia zápasu, keď po centri Málika strelil Liptaj nožničkami vyrovnávajúci gól. Trinásť minút pred koncom stretnutia mali domáci zlý návrat do obrany, v ktorej nedôsledne bránili Pavloviča, a ten potrestal domácich strelením tretieho gólu hostí.

Góly: 14. Pavkeje, 72. Liptaj - 20. a 64. Vavro, 77. Pavlovič.
Z. KOSTOĽANY: Zvalo - Hancko, Orság (85. Hulini), Pavkeje (68. Šimurda), Martinusík, Mišeje, Liptaj, Málik, Hollý, Daubner (58. Čičmanec), Maslonka (64. Bátora).
UHROVEC: Kolárik - Čabrák, Škultéty, Zajac, Stuparič, Borcha, Baniat (68. Cibula), Vavro, Bežo, Pavlovič (83. Pavelek), Lebid (90. Hanko). František Maslonka

1. Prečo Lukáš chodí po tridsiatke ešte stále na strednú školu
  2. Bývať v novom sa dá aj bez hypotéky (a založenia nehnuteľnosti)
  1. Firma BONATO oddlžila svojich klientov v sume 100 000 000 Eur
  2. Ako manažovať 16 miliónov dielov denne?
  4. Bývať v novom sa dá aj bez hypotéky (a založenia nehnuteľnosti)

Na kilometrovom úseku Domanižanky v Považskej Bystrici boli štyri mlyny

Dnes stojí už len budova bývalého Piačkovho mlyna na sídlisku Lány, ostatné tri mlyny zbúrali. Najstarším bol Fuchsov mlyn, ktorý bol na bývalom námestí.

Považskobystrickí hádzanári spoznali pohárových súperov

Žrebovali sa zápasy Challenge cupu aj Slovenského pohára.

Považská Bystrica (v červenom) vlani v Challenge cupe hrala s Petrohradom.

Futbalový program v piatok a v sobotu

V piatok 18. októbra je predohrávka 2. ligy, súťaže pokračujú aj v sobotu 19. októbra.

Dubnica (v modrom) hostí doma nepríjemnú Petržalku.