Regionálny futbal: prehľad súťaží od 3. po 7. ligu.

Krajské súťaže sa prehupli do tretej tretiny jesennej časti.

Beluša (v modrom) zabodovala s Malženicami naplno.Beluša (v modrom) zabodovala s Malženicami naplno. (Zdroj: LENKA ONDRÁŠKOVÁ)

V Plevníku bola dráma do konca, Podmanín po prestávke mocne finišoval

3. LIGA

Šaľa – Led. Rovne 1:1 (0:0)
V súboji začali lepšie domáci, ktorí mohli ísť do vedenia už v 5. min, keď sa im na trikrát nepodarilo prepasírovať loptu do siete po chybnom zásahu brankára Cúcika. V ďalšom priebehu kvalitného duelu sa stal veľkou oporou kolektívu hostí. Tí kontrovali o tri minúty tvrdou strelou Bučeka tesne nad. V 12. min vysunul Kochal Remeňa, ale ten nastrelil vybiehajúceho Cúcika, ktorý si poradil po rohu aj s nebezpečnou hlavičkou Hlavnu. Po polhodine búrilo domáce obecenstvo, keď po evidentnom faule v hĺbke pokutového územia na prenikajúceho Bodyho píšťalka hlavného arbitra mlčala. Hostia zásluhou dobrej hry stredovej formácii mali loptu dosť v držaní, ale pohrozili iba strelou Svoradu. V 41. min Cúcik vytesnil na roh jedovatú strelu Kochana a po ňom aj hlavičku Hanzela.
V 49. min sa Body „pohral“ s obranou hostí, ale jeho prihrávku usmernil Remeň tesne nad. Po hodine Body preveril kvality Cucíka a po rohu Kochana smoliar Remeň hlavou tesne minul. V 74. min sa po štandardke dostal k lopte Hložný a prudkou strelou skóroval. Reklamácie domácich o hraní rukou zmenu verdiktu nepriniesli, ale domácim pribudli na konto dve žlté karty pre brankára a kapitána Hanzela. Zverenci V 81. min bolo vyrovnané, keď strieľaný center obrancu Nagya skončil v šibenici. O štyri minúty Remeň nastrelil žrď už prekonaného Cúcika. Keď neskóroval v nervóznom závere ani striedajúci Lovska, tešili sa z remízy hostia.

SkryťVypnúť reklamu

GÓLY: 81. Nagy - 74. Hložný.
DUSLO: Rusznák – Nagy, Hraňo, Hanzel, Morvay (56. Blaho), Hlavna, Remeň, Pecho (76. Hučko), Kochan (61. Lovska ), Body, Hudák (73. Kotlár).

LED. ROVNE: Cúcik – Piaček (80. Remšík), Kollár, Chmelík, Lipták, Náther, Svorada (76. Dubnička), Červený, Poláček, Hložný, Buček (59. Púček). Jozef Sklenár

Nové Mesto – Nitra B 2:0 (1:0)

Od úvodných minút predvádzali hráči AFC pekné akcie. Najskôr v prvej desaťminútovke dvakrát Buček mieril nad. V 14. min sa Novomešťania dočkali. Po rohu a perfektnom signáli otvoril skóre stretnutia Múdry. Hráči i v ďalších minútach hrali útočne. V 38. min zaváhala obrana Nitry, loptu vypichol Rapavý, no jeho lob vykopol z bránkovej čiary obranca hostí. V druhom polčase pridali mladý Nitrančania na doraze a častejšie sa dostávali do sľubných príležitostí. Najskôr v 63. min stretnutia Ševčík vyslal tvrdú strelu, ktorú obrana AFC odvrátila na roh. O dve minúty to bol zase Štefanec, ktorý mieril tesne mimo Vavrúšovej brány. V ďalších minútach druhého polčasu sa útoky striedali na oboch stranách. Pri záverečnom nápore Nitry unikol rýchlonohý Buček a stanovil konečný výsledok pre AFC 2:0.

Góly: 14. Múdry, 90. Buček.
NOVÉ MESTO: Vavrúš - Kubrický, Hegyi, Múdry, Šupka, Zula (76. Sekerka), M. Šebek, Živčic (89. Hornáček), Iboš (83. Miklovič), Buček, Rapavý.
NITRA B: Baláži - Kóša, Dubeň, Elexa, Fabiš, Šimončič (85. Šoky), Guláš, Štefanec, Pánsky, Tancík, Ševčík (78. Michalka).

Beluša – Malženice 3:1 (1:0)

Tréner Kramlík urobil v základnej zostave zaujímavú zmenu, keď sa v útoku Gorelka vymenil so stopérom Schiszlerom. V prvom polčase diváci na štadióne veľa šancí nevideli. Holíčekova strela z diaľky minula bránu a Kovársky mieril len do rúk Ciesara. Prvý gól prišiel v 32. min, keď sa peknou strelou spoza šestnástky prezentoval Holíček 1:0. Zápas sa od úvodných minút niesol vo veľmi nervóznom duchu, hlavný rozhodca udelil len do prestávky až sedem žltých kariet. Beluša mohla ísť do kabín za dvojgólového vedenia, ale Jánošíkov skvelý pokus z priameho kopu zastavilo brvno.

V úvode druhého polčasu Malženice ťažili zo zlej rozohrávky domácich a kapitán Kovársky vyrovnal na 1:1. Na druhej strane mohol domácim prinavrátiť vedenia Mišutka, ale v tutovke zoči-voči Székelymu neuspel. V 54. min sa po druhej žltej karte začervenalo pred očami Železníkovi a Malženice dohrávali v desiatich. V 62. min sa do listiny strelcov zapísal Schiszler a Beluša viedla 2:1. O desať minút neskôr rozhodca udelil ďalšiu červenú kartu. Zápas sa predčasne skončil pre Schiszlera, ktorého rozhodca prísne vylúčil za útočný faul. V závere sa po Cisárovej strele z dorážky trafil striedajúci Hrubo a Beluša sa môže tešiť z cenného víťazstva v pomere 3:1.

Prečítajte si V jednom derby bola gólová úroda, v druhom strelecké suchoty Čítajte

Góly: 32. Holíček, 62. Schiszler, 84. Martin Hrubo – 47. Kovársky.

BELUŠA: Ciesar – Janček, Jánošík, Schiszler, Bielik, Cisár, Ďuriš (86. Bičan), Holíček, P. Mišutka, Oravec (79. Martin Hrubo), M. Gorelka.

Dočítajte článok - prihláste sa alebo si predplaťte SME.sk
Odomknite článok za pár sekúnd cez SMS predplatné za 4 € každé 4 týždne. Pošlite SMS s textom C67MF na číslo 8787. Predplatné môžete kedykoľvek zrušiť (viac na www.sme.sk/vop).
Ďalšie možnosti platby:
Odomknite článok za pár sekúnd cez SMS predplatné za 4 € každé 4 týždne. Pošlite SMS s textom M67MF na číslo 8787, alebo kliknite na „Objednať cez SMS“ a odošlite predvyplnenú správu. Predplatné môžete kedykoľvek zrušiť (viac na www.sme.sk/vop).