Pondelok, 30. november, 2020 | Meniny má Ondrej, AndrejKrížovkyKrížovky

Séria dubnickej domácej neporaziteľnosti skončila + FOTO

Sumár 13. kola 2. futbalovej ligy.

Dubnica (v modrom) sa proti Košiciam nepresadila.Dubnica (v modrom) sa proti Košiciam nepresadila. (Zdroj: JOZEF ŠPROCHA)

Dubničania po dlhšom čase opustili prvú priečku, Púchov neskóroval v treťom zápase v rade.

FK Dubnica - FC Košice 0:1 (0:0)

V 2. min pohrozil domáci Dávidík, no hostia prebrali aktivitu a počas celého zápasu boli nebezpečnejším tímom. Liener pálil v 8. min vedľa a v 16. min Digaňa zázračne zmaril gólovú šancu Ristovského. O dve minúty kryl Pulen Dávidíkovu hlavičku zblízka, rovnako ako aj jeho ďalšiu strelu spoza šestnástky v 27. min. Prudkú strelu D. Leška z priameho kopu v 30. min Digaňa vyrazil, o päť minút Švec zdiaľky neprekonal košického brankára. V 38. min bol v šanci Pavúk, ale lopta tesne minula domácu bránu. Šok pre Dubnicu prišiel v 47. min, kedy po rohu otvoril skóre Pavúk – 0:1. Lienerova tečovaná strela v 57. min skončila rohom a v 63. min Karaš v páde prekonal Digaňu, no Vaculík odkopol loptu spred prázdnej brány. Digaňa vyrážal v 67. min priamy kop D. Leška a vzápätí chytil strelu Ristovského. Blízko k vyrovnaniu bol v 72. min Levai, no trafil iba bočnú sieť. O dve minúty Pulen chytil Vujoševičovu hlavičku a Digaňu nepekonal ani Rizie. V závere sa Dubnica snažila, no trinásty zápas sezóny nezvládla a lepšiemu súperovi podľahla.

Gól: 47. Pavúk.

DUBNICA: Digaňa – Václav, Knižka (60. Hundák), R. Štefánek, Dávidík (81. Gašpar), Čurik (60. Levai), Vujoševič, Kuzma, Vaculík, Pleva, Švec.

FC KOŠICE: Pulen – Tumma, Kis, Ristovski, Karaš (77. Bavoľár), Pavúk, Vancák, D. Leško (90. Gáll), Rizie, Liener (80. Kuc), Kavka.

Slovan B – Púchov 2:0 (2:0)

Púchovčania pokračujú v zápasovej šnúre na súperovej pôde, kde sa im ani v treťom zápase v rade nepodarilo skórovať. V rezerve majstra sa objavili štyria hráči z najvyššej súťaže, ktorí prispeli k výhre. Púchov sa dlho držal, ale v 41. min inkasoval gól od Huberta z jedenástky a bezgólový a druhý gólový úder prišiel v posledných sekundách prvého polčasu, keď skóroval Brazílčan Ratao. Po zmene strán mali obe mužstvá príležitosti na skórovanie, no stav s auž nezmenil a Púchov už neskóroval 273 minút.

Góly: 41. Hubert (11 m), 45. Ratao.

SLOVAN B: Trnovský – Čikoš, Guzmics, Apau, Kozlovský, Hubert, Habodasz (89. Švihel), De Kamps (71. Schlossár), Jackuliak, Potoma, Ratao.

PÚCHOV: Strelčík – Riška, Lacko (84. Mugove), Michlík (75. Martinko), Ozimý, Krčula, J. Pilát, Pišoja, Vlček (60. Martinček), Holiš, Machara.

13. kolo: Petržalka - B. Bystrica 0:2 (0:2), 36. Strarší, 38. Dolný, Trebišov – Komárno 3:1 (2:1), 24. Ilinjo, 40. Cicman, 84. Silva – 14. Udeh, Bardejov – L. Mikuláš 1:3 (0:1), 87. Milunovič - 12. Bartoš, 83. Kačerík, 85. Bobček, Žilina B – Skalica 4:2 (2:1), 14. Ďuriš, 38. Paur, 83. Balaj, 89. Rusnák - 4. Šebesta, 51. Blažek, Šamorín – Poprad 0:1 (0:0), 77. Horváth, Ružomberok B – Podbrezová odložené pre chorobu hostí.

1. B. Bystrica 13 10 1 2 34:16 31

2. Dubnica 13 10 1 2 33:16 31

3. Žilina B 13 9 0 4 34:23 27

4. Poprad 13 9 0 4 21:11 27

5. Skalica 13 8 2 3 24:16 26

6. Ružomberok B 12 6 1 5 19:21 19

7. Podbrezová 12 6 0 6 17:18 18

8. Petržalka 13 5 2 6 21:23 17