Komentáre 11. kola 3. futbalovej ligy

Beluša doma získala tri body.Beluša doma získala tri body.(Zdroj: LENKA ONDRÁŠKOVÁ)

Sklári neudržali tesné vedenie, Považská Bystrica doma stratila ďalšie body

Šaľa – Led. Rovne 1:1 (0:0)
V súboji začali lepšie domáci, ktorí mohli ísť do vedenia už v 5. min, keď sa im na trikrát nepodarilo prepasírovať loptu do siete po chybnom zásahu brankára Cúcika. V ďalšom priebehu kvalitného duelu sa stal veľkou oporou kolektívu hostí. Tí kontrovali o tri minúty tvrdou strelou Bučeka tesne nad. V 12. min vysunul Kochal Remeňa, ale ten nastrelil vybiehajúceho Cúcika, ktorý si poradil po rohu aj s nebezpečnou hlavičkou Hlavnu. Po polhodine búrilo domáce obecenstvo, keď po evidentnom faule v hĺbke pokutového územia na prenikajúceho Bodyho píšťalka hlavného arbitra mlčala. Hostia zásluhou dobrej hry stredovej formácii mali loptu dosť v držaní, ale pohrozili iba strelou Svoradu. V 41. min Cúcik vytesnil na roh jedovatú strelu Kochana a po ňom aj hlavičku Hanzela.
V 49. min sa Body „pohral“ s obranou hostí, ale jeho prihrávku usmernil Remeň tesne nad. Po hodine Body preveril kvality Cucíka a po rohu Kochana smoliar Remeň hlavou tesne minul. V 74. min sa po štandardke dostal k lopte Hložný a prudkou strelou skóroval. Reklamácie domácich o hraní rukou zmenu verdiktu nepriniesli, ale domácim pribudli na konto dve žlté karty pre brankára a kapitána Hanzela. Zverenci V 81. min bolo vyrovnané, keď strieľaný center obrancu Nagya skončil v šibenici. O štyri minúty Remeň nastrelil žrď už prekonaného Cúcika. Keď neskóroval v nervóznom závere ani striedajúci Lovska, tešili sa z remízy hostia.

GÓLY: 81. Nagy - 74. Hložný.
DUSLO: Rusznák – Nagy, Hraňo, Hanzel, Morvay (56. Blaho), Hlavna, Remeň, Pecho (76. Hučko), Kochan (61. Lovska ), Body, Hudák (73. Kotlár).

LED. ROVNE: Cúcik – Piaček (80. Remšík), Kollár, Chmelík, Lipták, Náther, Svorada (76. Dubnička), Červený, Poláček, Hložný, Buček (59. Púček). Jozef Sklenár

Považská Bystrica – Trnava B 1:1 (0:1)

V 8. min vypálil L. Slávik nad a o chvíľu sa nekopala jedenástka po brankárovom strete s Gáboríkom. Hostia udreli v 15. min, kedy Oršulovu vyrazil Vozár a pohotový Yilmaz skóroval – 0:1. Pov. Bystrica sa po góle nevedela dostať do šancí, až po polhodine hry Gajdošíkovu strelu Takáč vyrazil. Brankár hostí i poradil aj s Gambošovým pokusom v 54. min, no o desať minút po faule na Mravca ho z jedenástky prekonal L. Slávik – 1:1. V 75. min ušiel obrane Gáborík, no zo šance nebolo nič. Hostia skúšali šťastie v 86. min, no Vozár Zedekovu strelu kryl.

Góly: 64. L. Slávik (11 m) – 15. Yilmaz.

POV. BYSTRICA: Vozár – Vala, Mravec, Častulín, Ofotsu, Boris, M. Zavadzan, B. Gamboš, Marek Gajdošík, L. Slávik (69. Zuziak), Gáborík (85. Baránek).

TRNAVA B: Takáč – Turňa, Mitrea, Menich, Mihálek (67. Bencz), Pavlovčík (58. Záhumenský), Tešija, Oršula, Dangubič, Kelemen (85. Zedek), Yilmaz.

Beluša – Malženice 3:1 (1:0)

Tréner Kramlík urobil v základnej zostave zaujímavú zmenu, keď sa v útoku Gorelka vymenil so stopérom Schiszlerom. V prvom polčase diváci na štadióne veľa šancí nevideli. Holíčekova strela z diaľky minula bránu a Kovársky mieril len do rúk Ciesara. Prvý gól prišiel v 32. min, keď sa peknou strelou spoza šestnástky prezentoval Holíček 1:0. Zápas sa od úvodných minút niesol vo veľmi nervóznom duchu, hlavný rozhodca udelil len do prestávky až sedem žltých kariet. Beluša mohla ísť do kabín za dvojgólového vedenia, ale Jánošíkov skvelý pokus z priameho kopu zastavilo brvno.

Súvisiaci článok Futbal 3. liga: Lednické Rovne dvakrát stratili vedenie, ale nakoniec vyhrali Čítajte

V úvode druhého polčasu Malženice ťažili zo zlej rozohrávky domácich a kapitán Kovársky vyrovnal na 1:1. Na druhej strane mohol domácim prinavrátiť vedenia Mišutka, ale v tutovke zoči-voči Székelymu neuspel. V 54. min sa po druhej žltej karte začervenalo pred očami Železníkovi a Malženice dohrávali v desiatich. V 62. min sa do listiny strelcov zapísal Schiszler a Beluša viedla 2:1. O desať minút neskôr rozhodca udelil ďalšiu červenú kartu. Zápas sa predčasne skončil pre Schiszlera, ktorého rozhodca prísne vylúčil za útočný faul. V závere sa po Cisárovej strele z dorážky trafil striedajúci Hrubo a Beluša sa môže tešiť z cenného víťazstva v pomere 3:1.

Góly: 32. Holíček, 62. Schiszler, 84. Martin Hrubo – 47. Kovársky.

BELUŠA: Ciesar – Janček, Jánošík, Schiszler, Bielik, Cisár, Ďuriš (86. Bičan), Holíček, P. Mišutka, Oravec (79. Martin Hrubo), M. Gorelka.

MALŽENICE: Székley – Železník, Krajrovič, Jakubička, Kovársky, Juriš, Beseda (76. Dvorák), Magdolen, Balážik (80. Halmo), Orolín, Sekera (63. Lovás). Milan Hrubo

Myjava – Marcelová 4:1 (1:0)

Myjavčania sa snažili vytvoriť si od úvodu územnú prevahu, tretia najlepšia defenzíva však fungovala kompaktne. Hráči Marcelovej pohrozili v 18. min zo štandardnej situácie. V 40. min sa kopaničiari ujali vedenia v stretnutí. Krížna prihrávka prešla z pravej strany až na Pechu, ktorý číhal pri zadnej žrdi a zblízka rozvlnil sieť – 1:0. Na opačnej strane poslal loptu nad bránu kapitán Németh. V 49. min bol v pokutovom území faulovaný Kuruc. K realizácií pokutového kopu sa postavil Németh a bezpečne ho premenil – 1:1. V 57. min. sa po nedovolenom zákroku na Kóňu taktiež kopala penalta aj na opačnej strane ihriska. Loptu nasmeroval presne k žrdi Pekár a poslal krátko po vyrovnaní Myjavu opäť do vedenia – 2:1. V 82. min. mohol vyrovnať po kolmej prihrávke za obranu Hegedüs, výborne zasiahol Kubica. Zatiaľ, čo hostia svoju príležitosť nevyužili, domáci hráči o chvíľu áno. Copko ponúkol loptu ako na podnose Vávrovi a ten sa do tretice nemýlil – 3:1. Minútu pred koncom mali hostia výhodu priameho kopu. Zámer súpera vystihol Copko a podnietil tak vznik poslednej gólovej akcie. Loptu potiahol dopredu Svatík, posunul ju Copkovi a ten si zopakoval spoluprácu s Vávrom – 4:1.

Góly: 83. a 89. Vávra, 40.. Pecha, 57. Pekár (z 11m) - 50. Németh (z 11m).
MYJAVA: D. Kubica - Svatík, Kóňa, Pekár (67. Flamik), Pecha (89. Zmeko), Toman, Lopušan, Miklovič (70. Vávra), Horeš, Marček (84. P. Kubica), Karika (58. Copko).
MARCELOVÁ: A. Kosťukevič - Knežević, Németh, Speck, V. Kosťukevič (60. Hegedüs), Taibl, Dikácz, Bottyán (80. Szikonya), Kuruc (78. Huseinov), Kiss, Kollár.

Nové Mesto – Nitra B 2:0 (1:0)

Od úvodných minút predvádzali hráči AFC pekné akcie. Najskôr v prvej desaťminútovke dvakrát Buček mieril nad. V 14. min sa Novomešťania dočkali. Po rohu a perfektnom signáli otvoril skóre stretnutia Múdry. Hráči i v ďalších minútach hrali útočne. V 38. min zaváhala obrana Nitry, loptu vypichol Rapavý, no jeho lob vykopol z bránkovej čiary obranca hostí. V druhom polčase pridali mladý Nitrančania na doraze a častejšie sa dostávali do sľubných príležitostí. Najskôr v 63. min stretnutia Ševčík vyslal tvrdú strelu, ktorú obrana AFC odvrátila na roh. O dve minúty to bol zase Štefanec, ktorý mieril tesne mimo Vavrúšovej brány. V ďalších minútach druhého polčasu sa útoky striedali na oboch stranách. Pri záverečnom nápore Nitry unikol rýchlonohý Buček a stanovil konečný výsledok pre AFC 2:0.

Góly: 14. Múdry, 90. Buček.
NOVÉ MESTO: Vavrúš - Kubrický, Hegyi, Múdry, Šupka, Zula (76. Sekerka), M. Šebek, Živčic (89. Hornáček), Iboš (83. Miklovič), Buček, Rapavý.
NITRA B: Baláži - Kóša, Dubeň, Elexa, Fabiš, Šimončič (85. Šoky), Guláš, Štefanec, Pánsky, Tancík, Ševčík (78. Michalka).

Kalná nad Hronom - Gabčíkovo 0:1 (0:0).

Od úvodných minút sa hral v Kalnej vyrovnaný zápas, s minimom šancí na oboch stranách. Mužstvá hrali zo zabezpečenej obrany, takže sa len veľmi ťažko rodili nejaké šance. Hostia i napriek tomu mohli ísť do vedenia v 25. minúte, ale Matič sa z rýchleho brejku nedokázal presadiť, keď prestrelil domácu bránu. Kalnú tento moment nakopol a v 30. minúte Changelia si vytvoril najväčšiu šancu domácich na skórovanie, no na dvakrát jeho strelu zneškodnil brankár Gabčíkova Maťašovský. Do polčasu si už mužstvá vážnejšie šance nevytvorili.

Domáci hráči úvod druhého dejstva nezachytili, keď sa po šiestich minútach dostali hostia k úvodnému gólu. Tóth sa presadil peknou strelou k žrdi domáceho gólmana. Kalná sa po tomto momente prebrala, avšak pozorná obrana Gabčíkova im zabránila vyrovnať. Naopak hostia hrozili z rýchlych brejkov, ale gól už nedokázali streliť. Domáci sa naďalej snažili o vyrovnanie, ale či už zo štandartiek, alebo zo striel z poza šestnástky sa im Maťašovského prekonať nepodarilo. Kalná tak zaznamenala ďalšiu tesnú prehru, aj keď by zápasu určite viac svedčala remíza.

Gól: 51. Tóth.

KFC: Švec - Szép, Lenard, Vígľaš (68. Flídr), Pánik, Chmelo, Dávid, Bojda (84. Kašo), Sperka, Changelia (76. Tatarkovič), Jasenek.

ŠK: Maťašovský - Nagy, Szénási, Matić, Prágai, L. Tóth, Gányovics, Végh (69. Labuda), Spasojević, Cingel, A. Tóth (84. D. Slíž). Ivan Porubský

Galanta - V. Ludince 3:0 (0:0)

Prvý polčas sa hral opatrný futbal na oboch stranách. Domáci boli aktívnejší, ale Ludanice umne bránili a nepúšťali Galantu do väčších šancí. V prvom polčase sa zrodlia bez gólová remíza. Do druhého polčasu domáci nastúpili aktívne. Vytvárali tlak na hosťujucu obranu, za čo boli odmenený gólom. V 49. min. otvoril skóre Attila Polák. Ten istý hráč sa presadil aj o 21. minút neskôr a bolo už 2:0. Hostia začali robiť čoraz viac chýb, domáci už kontrolovali výsledok a v nastavenom čase upravil na konečných 3:0 Iheme. Galanta po bojovnom výkone zaslúžene vyhrala.

Góly: 49. a 66. Polák, 90. Iheme.
GALANTA: Németh - Tvrdý (84. Eliáš), Pajer, Tóth, Matuška (46. Blagojević), Michalík, Polák (87. Palo), Gregora, Baša, Trabalík (63. Iheme), Lenárt (78. Rajt).
V. LUDINCE: Benkó - Zelník, I. Bilyk, Podlucký, Tóth, Gál, Mészáros, Szabó (57. Marek), Ševčuk (78. Prišťák), Hlaváčik, D. Bilyk (86. Petráš).

ViOn B Vráble - Nové Zámky 2:2 (2:1)

V hodovom zápase mali raketový nástup hostia, keď už v prvej minúte po presnom centri Blažiho, roztrepotal sieť prudkým volejom nekrytý Druga - 0:1. Vyrovnať mohol Gustavo, ale jeho pokus Nevolný s prehľadom lapil. Podarilo sa to až v 12. min. Londákovi, keď strelou z hranice šestnástky prekonal gólmana. O deväť minút neskôr napriahol z 20 metrov prudko a presne Gustavo a Zlaté Moravce - Vráble B razom viedli 2:1. Zakrátko na druhej strane musel nepríjemnú strelu Homolu vyškriabať Pichňa. Po polhodine sa po rohu zrodila veľká skrumáž pred novozámockou bránou, ale gól z toho napokon nebol. V samom závere prvého polčasu potiahol akciu po strane Zrubec, naservíroval ju pred bránu a nabiehajúcemu Hasprovi chýbali ku gólu centimetre. Po zmene strán v 53. min. zahral kapitán hostí P. Horáček sľubný priamy kop až príliš čitateľne. Vyrovnania sa Nové Zámky nedočkali ani v 64. min., keď po skrumáži pred Pichňom mali k nemu skutočne blízko. Potom mohli pre zmenu dvakrát poistiť svoje vedenie domáci. Najskôr nedôslednú malú domov vystihol Bojnák, v šestnástke prihral Murilovi, ten však trestuhodne bránu prestrelil. Onedlho zase Hasprovú gólovú strelu vytláčal Nevolný. A tak sa opäť ozvali Nové Zámky, keď po rohu E. Horáčeka hlavičkoval len tesne vedľa urastený Ďuriš. Päť minút pred koncom však už bol podľa arbitra v domácej šestnástke faulovaný P. Horáček a on samotný nariadenú penaltu aj chladnokrvne premenil na konečných 2:2.

Góly: 12. Londák, 21. Gustavo. - 1. Druga, 87. P. Horáček (11 m).

VION B: Pichňa - Marhevszki, Hitka, Bojnák, Haspra, Jamrich, Murilo (87. Šabík), Švajlen, Zrubec, (46. A. Mihálik), Gustavo, Londák (65. Dzurek).

FKM: Nevolný - Blaži, J. Varga, Ďuriš, Jurík, Homola (34. Šimunek), Mehdi-Karim, Tóth (80. Petráš), Druga (84. Marík), P. Horáček, E. Horáček (85. Marík). ĽUBOŠ MODZGA

1. Myjava 11 9 0 2 19:6 27

2. Pov. Bystrica 11 6 3 2 14:8 21

3. Gabčíkovo 11 6 2 3 19:10 20

4. Led. Rovne 11 6 2 3 20:20 20

5. Malženice 11 6 1 4 22:11 19