Piatok, 30. október, 2020 | Meniny má Simon, SimonaKrížovkyKrížovky

Pruské v oslabení zahodilo jedenástku a trafilo dvakrát žrď

Komentáre 13. kola 5. futbalovej ligy.

Prušťanom sa zápas s Brvnišťom nevydaril.Prušťanom sa zápas s Brvnišťom nevydaril. (Zdroj: JOZEF ŠPROCHA)

V Plevníku víťazný gól domácich neplatil, Ladcom vydržalo vedenie iba štyri minúty,

Pruské – Brvnište 0:1 (0:1)

V 14. min po priamom kope Kolembus hlavičkoval vedľa a v 26. min Habšudovu prudkú strelu Šustek vyrazil na roh. V 29 min P. Lukáč mieril po zemi vedľa. V 33. min P. Suchánek po faule pred šestnástkou dostal červenú kartu a Mário Hároník premenil jedenástku – 0:1. Po prestávke oslabení domáci pridali a v 48. min Šustek vyrazil strelu P. Lukáča a v 57. min Mário Hároník poslal loptu z päťky vedľa domácej brány. V 61. min po faule na Jáňu Habšuda nepremenil jedenástku, keď jeho strelu Šustek vyrazil. Po prudkom centri Gogu Jáňa trafil v 70. min do žrde a o minútu nastrelil žrď aj Branický. V72. min Šustek chytil strelu P. Lukáča aj jeho následnú dorážku. V 82. min Mário Hároník hlavičkoval nad a 89. min hosťujúci útočník zblízka prestrelil Báčekovu bránu.

Súvisiaci článok V Brvništi a v Podmaníne sa rozhodlo v posledných minútach Čítajte

Gól: 31. Mário Hároník (11 m).

PRUSKÉ: Býček – Mikula (66. Šagát), Šedo, P. Suchánek, Goga, Branický, Palkech (36. R. Tomanica), Kuric (53. Jáňa), Habšuda (83. Ďuriš), Bér (54. M. Vlasatý), P. Lukáč.

BRVNIŠTE: Šustek – Mário Zelenák, Klabník (90. Pšurík), Kolembus, Hrbek, Lončík, Ofori (68. M. Chovančík), P. Chovančík (56. Ľ. Hároník), E. Slámka, Decký (77. A. Slámka), Mário Hároník. (JL)

Plevník – Chocholná-Velčice 3:3 (1:2)

Hostia udreli po chybe obrany Sabadkom, no v 23. min po individuálnej akcii vyrovnal Michal Buday. V 33. min nariadil rozhodca proti domácim jedenástku, ktorú Tulpík premenil. O niekoľko minút bol faulovaný Michal Buday v šestnástke, no rozhodca loptu vytiahol za šestnástku. Plevník sa dočkal jedenástky v 59. min po faule na P. Ďurkecha. Michal Buday sa nemýlil a bolo 2:2. V 70. min po trestnom kope doťukol do siete odrazenú loptu Smataník – 3:2. Tulpík o štyri minúty potrestal chybu domácich gólom na 3:3. V 80. min dosiahli domáci štvrtý gól, no rozhodca ho neuznal.

Góly: 23. a 59. Michal Buday (druhý z 11 m), 70. Smataník - 33. a 74. Tulpík (prvý z 11 m), 7. Sabadka.

PLEVNÍK: Motúz – J. Kremeň, Butko, Michal Hrubo, Martin Zelenák, Kamas, P. Ďurkech, Michal Buday, A. Buday, Nemčík (63. Smataník), Kušnier.

CHOCHOLNÁ: Köszeghy – Suchánek, Cingel, Tulpík, Lukša, Sabadka, Michalec, Kováčik, Ozimý, Liška, Gavenda (49. Ján Tuhársky).

Košeca – V. Uherce 2:2 (1:1)

Vo veľmi dobrom zápase sa hostia ujali vedenia prízemnou strelou Cígera v 13. min. Košečania pridali a v 33. min Škrapko dorazil odrazenú loptu do siete. Ten istý hráč mohol pridať aj druhý gól, ale bránu netrafil. Hostia mali tiež dobrú príležitosť ale do kabín sa išlo za stavu 1:1. Po prestávke lepšie začali Košeca a po prieniku Mihalika a jeho krásnej prihrávke Malovec nekompromisne zavesil loptu pod brvno – 2:1. Hostia bojovali, Kostka v 60. min vytlačil nebezpečnú strelu zo šibenice na roh, po ktorom presne hlavičkoval Beliansky – 2:2. Vedenie mohol domácim vrátiť Malovec, no nebol úspešný rovnako ako na druhej strane Beliansky a zápas skončil spravodlivou remízou.

Góly: 33. Škrapko, 49. Malovec - 13. Cíger, 60. Beliansky.

KOŠECA: Kostka – J. Barkáč (73, Štepanovič), Provazník, Dúžek, Mihalik, Országh, Kučo, Malovec, Kameništiak, Škrapko, Batla.

V. UHERCE: P. Kováč – Jankula, Košík, Cíger, Beliansky, Kundala, R. Kováč, Preťo, Mano (77. Škoda), Greguška (66. Šorec), Valter. (JP)

Zem. Kostoľany – Podmanín 2:0 (1:0)

Domáci začali v prvých 20 minútach s väčšou aktivitou čoho výsledkom bol aj strelený prvý gól stretnutia. V 15. minúte pekne zacentroval Paukeje, Daubrer loptu len posunul a Liptaj z päť metrov otvoril stav stretnutia. V prvom polčase už nebolo viac vyložených šancí, okrem niektorých nebezpečných striel na oboch stranách. Druhý polčas začal šancou hostí, keď v 52. mine J. Sovčík zo štyroch metrov nastrelil brankára Zvalu. O pätnásť minút neskôr sa Mišeje prekľučkoval obranou hostí, jeho strelu Tomáš Kostelanský len vykopol pred seba a Dado v dobrej pozícií strelil vedľa brány. V 72. min pri priamom kope posunul Mišeje loptu vedľa múru Liptajovi, ten si dobiehajúceho obrancu zasekol a strelou po zemi z 12 metrov prekonal T. Kostelanského. Hostia mali v 81. minúte ďalšiu veľkú šancu, ale Peter Gardian z piatich metrov mieril len vedľa brány Mareka Zvalu. Do konca zápasu sa už nič dôležitého nastalo, a tak domáci mohli oslavovať zisk troch bodov. František Maslonka

Góly: 14. a 72. Liptaj.
ZEM. KOSTOĽANY: Zvalo - Orság (62. Bátora), Hulini, Výškrabka, Málik, Pavkeje, Martinusík, Mišeje (85. Školna), Daubner (62. Dado), Čičmanec (90. Stankovský), Liptaj.
PODMANÍN: T. Kostelanský - Martin Gardian, F. Otradovec, Škultéty, P. Ciki Kostelanský (75. Žilinský), R. Sovík, P. Gardian, Král (85. Brigant), P. Kostelanský, Kubiš, J. Sovík (89. A. Kostelanský). František Maslonka

Podolie – Horná Poruba 4:1 (1:0)

Domáci sa ujali vedenia v 18. min, keď sa aj s prispením šťastia presadil Drexler, ktorého center zapadol do brány. Zvyšok polčasu sa dohrával v bojovnom duchu. Obe mužstvá sa však do šancí nedostávali. Úvod druhého polčasu vyšiel domácim excelentne, keď najprv poslal do šance Behúla prihrávkou Pyšný a ten pridal na 2:0. V 52. min vyslal krásny pas Pagáč a Behúl sa v samostatnom úniku opäť nemýlil a nekompromisne zakončil na 3:0. Domáci neprestávali s útočným snažením, ale strely Drexlera a hlavne Pyšného a zlikvidoval Kis. V 74. min faulovali hostia v pokutovom území Drexlera. Následnú penaltu bezpečne premenil Pagáč. O minútu neskôr mali možnosť kopať penaltu aj hostia a Majerík nezaváhal. Koniec zápasu sa len dohrával vo vlažnom tempe. Výhra domácich je plne zaslúžená.

Góly: 46. a 52. Behúl, 18. Drexler, 74. Pagáč (z 11m) - 76. Majerík (z 11 m).
PODOLIE: Fabián - Uhlík, Pyšný, Mašán, Drexler, Pagáč, Behúl, Ohrablo, Hlaváč (76. Kerák), Hirjak, Čechvala (79. Gúčik).
H. PORUBA: Kis - Marienka, Michal Galko, Mynář (40. Prekop), Čurik, Hetflajš, Kojtal, R. Staňo (55. Juríček), P. Dražkovec (55. A. Staňo), Jánoško, Majerík.

Tr. Turná – Ladce 1:1 (1:1)

V súboji tímov zo spodnej polovice tabuľky videli diváci v peknom jesennom počasí svižný futbal. Hostia šli do vedenia po pol hodine hry, keď sa presadil Mojto. Domáci odpovedali prakticky okamžite, keď vyrovnal Jakub Kováč. Po prestávke sa síce oba tímy snažili strhnúť víťazstvo na svoju stranu, no už sa žiadny strelec nepresadil, a tak sa tímy rozišli deľbou bodov.

Góly: 36. J. Kováč - 31. M. Mojto.
TR. TURNÁ: Belák - Michal Kováč, Marek Kováč, Fabo (62. Hasenovič), Vašek, Hulaj, Matúš Kováč, Bečka, Hrubý, J. Kováč, Konečný (79. Stronček).
LADCE: Pravda - J. Váň (58. Mutala), L. Rosina, Kučerka, J. Pagáč, Kvasnica (72. Adamec), J. Haluska, M. Štrbák (89. Baláž), M. Mojto, Kováčik (82. E. Mrážik), Šebík (58. Michal Majtán).

Handlová – Kanianka 5:0 (2:0)

Veselý vystihol v 9. min nepresnú rozohrávku domácich futbalistov, avšak jeho strelecký pokus tesne spoza pokutového územia letel tesne vedľa pravej žrde domácej brány. V 10. mine strelecký pokus Martina Smidku vyrazil hosťujúci brankár Radošinský na roh. Po rozohraní rohového kopu Bačom, hosťujúci brankár vyrázil hlavičku Izáka, avšak prudký strelecký pokus Bugára zvnútra pokutového územia v 11. min skončil v sieti hosťujúceho mužstva – 1:0. V 38. min zahral Martin Smidka priamy kop a nádhernou strelou do „šibenice“ nedal brankárovi šancu – 2:0. Úvod druhého polčasu patrí domácim futbalistom, keď v 50. min po prihrávke Baču strelecký pokus Drozda končí tesne nad bránou hostí . V 63. min priamy kop z 22 metrov zahral Bača a trafil horný roh – 3:0. V 66. min po akcii z ľavej strany Lazárov strelecký pokus z ostrého uhla skončil v opačnom rohu brány hostí – 4:0. V 89. min po individuálnej akcii Tomu sa na hranici pokutového územia dostal k odrazenej lopte Kečkeš a presnou strelou dal na 5:0.

Góly: T. Bugár, 39. Martin Smidka, 63. Bača, 66. Lazár, 89. Kečkeš.
HANDLOVÁ: Madarász - Bublák (71. Rosival), Bača, Martin Smidka (69. Haneš), Izák (75. Kečkeš), Turančík, Bugár (66. Bilčík), Toma, Drozd, Ondrejka, Mário Smidka (46. Lazár).
KANIANKA: Radošinský - Kôstka, Pekár, Strečanský, Vážan, Hvolka, Boško, Šagát, Veselý, Ľ. Baláž, Hianik. Ivan Belák

Uhrovec – Dežerice 1:0 (0:0)

Derby zápas prilákal na štadión množstvo fanúšikov a tí videli kvalitný futbal, kde sa šance striedali na oboch stranách. O osude stretnutia rozhodla 53. minúta, kedy sa presadil domáci Pavelek. Hostia v závere pritlačili, ale domáca obrana na čele s brankárom podala výborný výkon.

Gól: 53. Pavelek.

TJ: Kolárik – Pavelek, Škultéty, Zajac, Stuparič, Borcha, Baniat, Vavro, Bežo, Cibula (62. Beňadik), Lebid (81. Čabrák).

TJ: Grman – Čahoj, Poštrk, Mášik, Filo (57. Dráb), Bujna (78. Lukovič), Bodocký, Mrocek, Raffay, (56. Benca), Koreň, Valíček.

2. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  3. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  4. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
  5. Magazín SME Ženy už v predaji
  6. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
  7. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?
  8. UNIQA preberá dôchodkové fondy AXA, pre klientov sa nič nemení
  9. Pandémia urýchlila štart online duálneho vzdelávania
  10. Aplikácia na likvidáciu škody. Bez obhliadky a bez faktúry.
  1. Magazín SME Ženy už v predaji
  2. SPS ukončí rok miliónovými investíciami
  4. Trh s elektromobilmi stagnuje. Kríza by mu mohla pomôcť
  5. Fakulta drží tempo so súčasnými i budúcimi trendmi
  6. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  7. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
  10. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?

AKTUALIZOVANÉ: Zoznam odberných miest v Považskej Bystrici

Vojaci preverovali podmienky, jedna miestosť nevyhovovala. Občania však môžu prísť na plošné testovanie na Covid-19 do okolitých odberných miest.