Sobota, 24. október, 2020 | Meniny má KvetoslavaKrížovkyKrížovky

Futbal 4. liga: Strelecký koncert Kvašovčana Reváka

Do konca jesennej časti ostávajú ešte dve kolá.

Kvašov (v pruhovanom) mohol Prievidzi dať ešte viac gólov.Kvašov (v pruhovanom) mohol Prievidzi dať ešte viac gólov. (Zdroj: ARCHÍV JOZEF ŠPROCHA)

Prečín znova dobre začal, ale potom strieľali iba hostia, Domaniža sa gólovo nepresadila.

Prečín – Trebatice 1:4 (1:2)

Domáci mali na lavičke iba jedného náhradníka, ale od začiatku naznačili, že túžia po prvej výhre pred vlastnými divákmi. V 19. min otvoril skóre Vrábel, no radosť trvala iba dve minúty, lebo Bartošek vyrovnal. Vyrovnaný zápas pokračoval, domáci inkasovali v posledných sekundách prvého polčasu druhý gól od Machača – 1:2. Po prestávke sa začalo „žltiť“ na oboch stranách a v 66. min Masár zvýšil na 1:3. Prečín sa presadiť nedokázal a v 75. min inkasoval štvrtýkrát od Machača. V 90. min po vzájomnom strkaní s Klačmanom uvidel domáci J. Košút po druhej žltej karte červenú.

Góly: 19. Vrábel – 45. a 75. Machač, 21. Bartošek, 66. Masár.

PREČÍN: Opat – Pauer, Herco, K. Masaryk, Hybben, R. Sviečka, Vrábel, Hedera, Bubník, J. Košút, Marián Gajdošík.

TREBATICE: Veselý – Bartošek, Matyáš, Hečko (75. Prosňanský), Filin (77. Blaško), Machač, Klačman, Valo, Masár (68. Ľ. Gajdošík), Šurin, Kirka.

Kvašov – Prievidza 5:2 (4:1)

Domáci mali výborný nástup a po pekných akciách už v 5. min vyhrávali 2:0. Súper sa nevzdával a v 12. min po rýchlej akcii Filkorn zblízka znížil. Kvašovčania pridali a R. Revák v 20. min dal tretí gól. O päť minút Bušík po individuálnej akcii išiel na Bolfíka, ktorý ho fauloval a R. Revák z jedenástky zavŕšil hetrik – 4:1. V 42. min kopali jedenástku aj hostia, no Ľ. Suchánek strelu Martina Šlabjara chytil. V 38. min sa rútil F. Kováč sám na brankára, no prehodil nielen jeho ale aj bránu. Veľkú šancu zahodil ešte Beňo, ktorý zblízka nedorazil loptu do siete. V 50. min hostia znížili Búrym na 4:2, ale dobre hrajúci domáci si vypracovali ďalšie čisté šance, ktoré Beňo ani Bretschneider nepremenili. V 84. min R. Revák vystihol rozohrávku hostí a sólo zakončil svojím štvrtým gólom – 5:2.

Súvisiaci článok Domaniža zavelila k obratu v závere polčasu, Kvašov vedenie neudržal Čítajte

Góly: 4., 20., 25. a 84. R. Revák (tretí z 11 m), 5. Beňo – 12. Filkorn, 50. Búry.

KVAŠOV: Ľ. Suchánek – A. Gorelka, Kresánek, Strapko (86. Kostič), Kadlec, Mikuška (72. Bretschneider), Amrich, Bušík, F. Kováč (80. Petrovič), Beňo (85. M. Bartoš), R. Revák.

PRIEVIDZA: Bolfík – Roháč, Jánošík, Blaho (82. Šutinský), Koryťák, Spevár (79. Mních), Búry, Škultéty, Gunda (69. Kamdem), Filkorn, Martin Šlabjar.

Gbely – Domaniža 2:0 (0:0)

V súboji dvoch osemnásťbodových celkov sa nakoniec po vyrovnanom priebehu tešili domáci, ktorí boli efektívnejší. Opäť im zabral kanonier Nemec, ktorý zvnútra šestnástky otvoril v 59. minúte a domáci triumf podčiarkol po krídelnej akcii v 71. min Červeňák.

Góly: 59. Nemec, 71. Červeňák.

DOMANIŽA: Filípek – M. Kvaššay, Braciník, Krčmárik, Floriš, Augustín, M. Košút, Cúg, L. Čelko, K. Sádecký, T. Lednický (69. Socha).

Dolné Vestenice – Vrbové 1:2 (1:1)

Domáci tím po troch prehrách v rade klesol až do spodnej časti tabuľky. Dolné Vestenice tak chceli konečne ukoristiť nejaké body. Na ceste za svojim cieľom urobili výborný prvý krok už v 15. min, keď išli do vedenia zásluhou stopéra Lukáša Sluku. Hosťom sa podarilo odpovedať po polhodine hry, keď vyrovnal Andrej Kaman. Diváci na štadióne boli svedkami dobrého futbalu, za ktorý by si oba celky zaslúžili remízový bod. Nestalo sa tak, pretože sa hosťom podarilo strhnúť víťazstvo na svoju stranu. Rovnako, ako v minulom kole na pôde Jaslovských Bohuníc, aj teraz inkasovali Dolné Vestenice rozhodujúci gól v 89. minúte. Po štvrtej prehre v rade patrí Gumárom 11. miesto.

Góly: 15. Sluka - 29. Kaman, 89. Srnec.
DOLNÉ VESTENICE: Arpáš - Sluka, Košík (68. Žember), Krivosudský, Líška, Kastelovič, Bublák, Hronec (78. Habánik), Olej, Matiaško (82. Ďurík), Hlinka (77. Bohuš).

Bánovce – Jasl. Bohunice 1:0 (0:0)

Bánovce po dobrom výkone v Častkovciach nastúpili do zápasu bez dvojice stopérov, keď Halás bol vykartovaný a Rusinko zranený. Domáci tréner musel na stopérsky post vytiahnuť dorastenca Gálisa. Hostia taktiež do Bánoviec pricestovali v oklieštenej zostave. V prvom polčase sa hral prevažne medzišestnákovy futbal, na oboch stranách si mužstvá vypracovali len po jednej šanci. Najskôr hostia po rohovom kope hlavičkovali v dobrej pozícii tesne vedľa a na druhej strane domáci Kochan v sľubnej pozícii prehodil nielen brankára hostí, ale aj bránku. V závere polčasu uvidel druhú žltú, a následnú aj červenú kartu, R. Kadlečík. Tento moment zároveň ovplyvnil aj celý druhý polčas a prakticky sa hralo iba na jednu bránku. Domáci sa do šance však dostali až po peknej akcii Laca, keď šťastným gólom otvoril skóre A. Zita – 1:0. V závere sa hostia pokúšali vyrovnať, otvorili hru, čo bola voda na domáci mlyn. Bánovce však v posledných minútach zahodili aj nemožné. V tutovke zaváhal Masarovič, samostatný únik nepremenil Kyselica a gólom neskončil ani domáci brejk štyroch proti jednému.
Gól: 74. Zita.

SPARTAK: Korček - Igaz (65. Nazar), Gális, Tabak, Sipos, Turoň (65. Zelenák), Masarovič, Kyselica (88. Kráľ), Zita, Laco (84. Morávek), Kochan.

ŠK: Matejkovič - Kolarovič, Janso, Poláček, Machovič, Demovič, Zolvík, Zemko, Banovič, Hlavatovič (76. Nemček), Kadlečík. (MK)

Lehota p/Vt. – Tr. Stankovce 0:0

Hra prinášala kvalitný zápas z oboch strán a v 14. minúte mali domáci k dispozícii priamy kop, avšak spolupráca Matuškovič – Klochan – Babašta nevyšla. Po prvej polhodine domáci Baník spálil asi najväčšiu príležitosť prvého polčasu. Hlavičku Oršulu, po ktorej diváci videli loptu v bráne, zneškodnil skvelý brankár Trenčianskych Stankoviec Zemanovič. V 35. minúte sa ocitol domáci Fereje pred prázdnou bránou, ale pohotová hosťujúca obrana mu nedovolila otvoriť skóre. Na konci prvého dejstva začali viac útočiť hostia, no rovnako ako v „baníckom“ prípade, márne. V 43. minúte to vyskúšal domáci útočník Matuškovič, ale jeho obaľovačka skončila vedľa. Úvod druhého polčasu bol v znamení faulov na oboch stranách, gólu však nikde. V 62. minúte Christiano Grigorio Barbosa Filho to skúšal taktiež, ale výborne chytajúci brankár hostí sa o jeho strelu postaral. Po tlaku hosťujúceho mužstva začali byť aktívnejší opäť domáci. V 70. minúte skončila Benčatova strela na brvne hosťovskej brány. Razom sa začal boj o tri body a diváci videli jeden útok za druhým na oboch stranách. Ani jeden z nich už nebol úspešný a zápas, ktorý by si zaslúžil góly, sa skončil remízou. Na trávniku sa odohral kvalitný a rýchly futbal. Zo sobotného zápasu treba vyzdvihnúť skvelý výkon brankára OŠK Trenčianske Stankovce Jozefa Zemanoviča. Na domácej strane sa niekoľkými dôležitými zákrokmi postaral o záchranu bodu aj lehotský brankár Peter Perniš. Šláger 13. kola vyhrali gólmani.

LEHOTA: Perniš - Oršula, Kodaj (24. Benčat), Peciar, Kotula, Klochan, Babašta, Grigorio (69. Hlatký), Fereje (54. Filho), Sobota, Matuškovič.
TR. STANKOVCE: Zemanovič - Kvasnica, Marcinát (71. Stano), Čibík, Komorovský, Nosek, Škvarka, Ďanovský, Repa, Ďuráči (59. Marušinec), Vaško (90. Kováčik).

David Dudáš

Hlohovec - Častkovce 1:5 (1:2)

Hoci domáci zaskočili favorita už v 3. min po centrovanej lopte Rokošným, Častkovce sa rýchlo oklepali a postupne začali na trávniku ukazovať kvalitu, ktorá dospela až k penalte, z ktorej vyrovnal Sládek. Pre domácich až krutý rezultát bol gól Takáča do šatne – 1:2. Po zmene strán bola viditeľná domáca snaha, ale po chybách prišli góly Šika v 57. a 59. minúte, kedy najskôr zblízka a neskôr strelou upravil na 1:4 a bolo po zápase. Hostia nakoniec vyhrali 5:1.
Góly: 3. Rokošný - 57. a 59. Šiko, 24. Sládek (11m), 42. Takáč, 76. Adamec.

Boleráz – Partizánske 6:1 (3:0)

Až nečakane vysoko si poradili domáci s Partizánskym, o čo sa hetrikom postaral Bagi. Vo vyrovnanom dueli začali hostia strácať dych po dvoch centrovaných loptách a góloch Bagiho so Sedlákom – 2:0, aby dostali definitívne K.O. gólom do šatne, keď nedokázali odstaviť znova Bagiho – 3:0. Ten istý hráč si ihneď po zmene strán dobre nabehol a tešil sa z hetriku – 4:0. Demotivovaných hostí domáci následne ničili kombinačnými akciami a brejkmi, po ktorých dali Blaško a Dzíbela už na 6:0. V 88. minúte vzal domácemu gólmanovi čisté konto Slivka – 6:1.

Góly: 29., 45. a 47. Bagi, 32. Sedlák, 71. Blaško, 75. Dzíbela – 88. Slivka.

TEMPO: Hostačný – Šakový (74. S. Slivka), Křapka, Januška (39. Olach), Kučera, Barta, Papranec, Blaho (58. Kováčik), Beňuška, Krčmárik, Petreje.

1. Častkovce 13 12 1 0 43:10 37

2. Vrbové 13 8 2 3 37:22 26

3. Tr. Stankovce 13 8 1 4 27:16 25

4. Lehota p/Vt. 13 7 4 2 27:16 25

5. Boleráz 13 7 2 4 32:20 23

6. Partizánske 13 7 2 4 28:28 23