Utorok, 20. október, 2020 | Meniny má VendelínKrížovkyKrížovky

Dolné Kočkovce stratili trojgólové vedenie, Streženice rozhodli v úplnom závere

Komentáre 13. kola 6. futbalovej ligy.

Šebešťanová (v pruhovanom) zdolala doma nováčika.Šebešťanová (v pruhovanom) zdolala doma nováčika. (Zdroj: PB)

Jasenica konečne dokázala premeniť šance, Sverepec bez klasického brankára stratil doma body.

Streženice – Košecké Podhradie 2:1 (1:1)

Po kritike rozhodcu bol po druhej žltej karte v 18. min vylúčený hosťujúci Šupák. Domáci mali prevahu, marián Loduha išiel dvakrát sám na Floriša, no neuspel. V 32. min po nakopnutej lopte za obranu unikol Švehla a prehodil vybiehajúceho Mácsaia – 0:1. O šesť minút Trník hlavikou vysunul Marián a Loduhu, a ten únik do tretice premenil – 1:1. Po prestávke pokračovala hra na jednu bránu. V 52. min Struhárňanského strelu z uhla Floriš vyrazil, Trník pálil v 70. min spoza šestnástky tesne vedľa a v 73. min Martin Lamžo prestrelil bránu. Marián Loduha osem minút pred koncom po úniku obstrelil brankára, ale bránu minul. Rozhodnutie prišlo 90. min, keď Trník vysunul Mariána Loduhu a jeho prudký center pri zadnej žrdi usmernil do siete Struhárňanský. V nadstavenom čase hostia pohrozili z priameho kopu, no Mácsai sa prekonať nedal.

Góly: 38. Marián Loduha, 90. Struhárňanský - 32. Švehla.

STREŽENICE: Mácsai – Struhárňanský, Ľ. Medňanský Filiač, Martin Lamžo, Trník, Adamička (81. Hrišo), Marián Loduha, Bernhauser, Michal Šesták, Rypák (70. M. Šlesár).

K. PODHRADIE: Floriš – Švehla, Rafaj, Thier, P. Staňo (46. R. Suchomel), Šupák, A. Turza, P. Suchomel, P. Bagin, Ľ. Vlasatý, M. Puček.

Súvisiaci článok V Tuchyni bol neuveriteľný výsledok, Drblíkovci dosiahli hetriky Čítajte

Udiča – Bolešov 1:3 (0:3)

Domáci po vysokej výhre v Tuchyni nezachytili úvod a už v . min inkasovali gól od Veselého. Bolešov pokračoval v dobrom výkone a o desať minút Hasidlo zvýšil na 0:2. Udičania sa nedokázali presadiť a päť minút pred prestávkou Hasidlo zvýšil na 0:3. V druhom polčase sa domáci snažili, no súper vedenie udržiaval. Až v 83. min sa domáci dočkali, no gól striedajúceho hrkotu už iba zmiernil nečakanú prehru na 1:3.

Góly: 83. Hrkota - 15. a 40. Hasidlo, 5. Veselý.

UDIČA: Minárech – T. Drblík, J. Trško, Ignácik, Pacek, Furdzo, Harušinec (70. M. Hájek), Melicherík (64. Hrkota), Šútorík, Mihálik, M. Drblík.

BOLEŠOV: Martin Barták – M. Štefánek (77. P. Burdej), Sameš (90. Špirka), Mačina (88. Kotras), Hasidlo (71. Hutyra), Kvasnica, Prna, Veselý, Šišaj, J. Šatka, D. Barták.

Dolné Kočkovce – Tuchyňa 3:3 (3:1)

Lepší úvod si domáci nemohli priať, v 3. min Ondrašík vysunul obrancu Rybanského, a ten s rutinou útočníka prekonal Gospiča – 1:0. V 12. min domáca obrana pustila Štefulu až pred J. Garaja, ktorý ho vychytal. O dve minúty po rohu Kvocera hlavou zvýšil na 2:0 a v 23. min po chybe brankára Kmošena poľahky zvýšil na 3:0. O tri minúty Adamovic z priameho kopu krásnou strelou znížil na 3:1 a v 41. min Porubanovu prudkú strelu vyrazil J. Garaj. Druhý polčas začal neúspešným sólom Kmošenu a tak udreli hostia. Adamovic svojím druhým gólom v 53. min priviedol zápas do drámy. P. Suchánek o tri minúty po zaváhaní celej obrany vyrovnal na 3:3. Nervózny zápas, v ktorom domáci prišli o trojgólové vedenie, vyvrcholil v 79. min, keď ich gól rozhodkyňa najprv uznala, ale po búrlivých protestoch hostí ho odvolala. Líder nedal gól ani v nadstavenom čase a stratil doma dva body.

Góly: 3. Rybanský, 14. Kvocera, 23. Kmošena – 26. a 53. Adamovic, 56. P. Suchánek.

D. KOČKOVCE: J. Garaj – Šábik, L. Chobot, Hoppan, L. Garaj (43. Púpala), Rybanský, Ondrašík, Mišík (62. J. Zapotoka), Michálek, Kvocera (86. Kováčik), Kmošena.

TUCHYŇA: Gospič - Letko, P. Hrehuš st., D. Kováč, J. Poliak (79. A. Bartoš), P. Štefanec, Prchlík (90. Daňo), T. Suchánek, Poruban, Štefula, Adamovic.

Sverepec – Lysá 1:1 (1:0)

Domácim chýbal brankár, preto musel medzi žrde hráč. Hostia hrali v poli dobre, miestami domácich predčili, ale gólovú šancu nemali. V 33. min P. Kubiš krásnym gólom dostal domácich do vedenia. Po prestávke moli vedenie zvýšiť M. Pajger a J. Mikula, no nemierili presne. Sverepec doplatil na nevyužité príležitosti, keď deväť minút pred koncom striedajúci Macko zachránil hosťom bod.

Góly: 33. P. Kubiš – 81. Macko.

SVEREPEC: Vícena – Šterdák, J. Mikula (90. Kasman), J. Gažo, J. Barbosa, Illo (48. L. Mikula), M. Pajger (75. Kopinec), V. Barbosa, M. Hošták, P. Kubiš (62. Hôrkový), D. Otradovec (46. F. Lutišan).

LYSÁ: Fojtek (73. A. Vraník) – P. Kováč, P. Hošták, Veteška, Prosnan (57. Nošík), M. Janíček, Maslák, Riedel (42. Lišaník), Drdák, M. Kováč (46. Macko), Podhorec.

Jasenica – Mikušovce 3:0 (0:0)

Domáci vyrukovali na súpera útočne, vypracovali si viacero čistých šancí, no skvele chytajúci M. Gažo postupne zneškodnil šance Adamíka, Vadovského aj M. Pavlíka, ktorý nedokázal usmerniť loptu ani do prázdnej brány. Hostia hrali dobre v poli, ale v útoku boli neškodní a počas zápasu iba raz ohrozili domáceho gólmana. V 47. min M. Pavlík vydarenou strelou prelomil streleckú smolu a v 66. min po krásnom úniku F. Šterdasa premenil jeho prihrávku strelou do prázdnej brány na druhý gól. Záver patril veľmi dobre hrajúcemu Vadovskému. V 74. min zvýšil presnou strelou na 3:0 a o niekoľko minút po nádhernej akcii napálil loptu iba do spojnice..

Góly: 47. a 66. M. Pavlík, 74. Vadovský.

JASENICA: P. Jánošík – Hlušek, T. Martinka, Kalaš, Moravík, A. Kňažko (66. Jozef Janáček), F. Šterdas, Borčický, M. Pavlík (76. Pecník), Adamík, Vadovský.

MIKUŠOVCE: M. Gažo – R. Borovský, M. Eliaš, L. Budjač (71. Kobela), Cyprian, Janík, Gašpárek, J. Mojto, Matejička, D. Gašpar, Bosák (44. E. Kandráč).

Šebešťanová – Dohňany 3:1 (2:0)

V 2. min Hladký zmaril šancu hosťujúceho Jánoška. V 10. min domáci Bielik hlavičkoval iba do brvna, ale v 21. min sa dočkal, keď z obrátky nedal Kresáňovi šancu – 1:0. Pekným gólom spoza šestnástky potešil divákov v 25. min Číž – 2:0. Šebešťanová sa s dvojgólovým vedením neuspokojila, ale ďalšie šance Bielik ani Zubek nevyužili. Aj po prestávke Kresáňa neprekonal Zubek a obrana zachraňovala pred Bielikom. V 75. min Hladký zmaril gólovú šancu R. Rosinu, no z protiútoku vybojovali domáci roh. Po ňom Kresáň loptu iba vyrazil a Zubek zvýšil na 3:0. Štyri minúty pred koncom nariadil rozhodca jedenástku z ktorej P. Zigo znížil na 3:1.

Góly: 21. Bielik, 25. Číž, 75. Zubek – 86. Zigo (11 m).

ŠEBEŠŤANOVÁ: Hladký – Bielik, Dánek, Mičúch, Martin Petrík, Číž (73. Útly), T. Šlesár (78. Martin Šesták), Boško (57. Kukučka – 69. M. Zboran)), K. Petrík (49. Kvasník), Mikloš, Zubek.

DOHŇANY: Kresáň – Jánoško, Behro, A. Pavlis, D. Pavlis, Brun, P. Zigo,. R. Rosina, D. Štrbák, Bodzík (65. Marek Gajdošík), Kozma.

Visolaje – Papradno 2:2 (2:1)

V 14. min otvoril skóre Kujaník po chybe obrany hostí – 1:0. Po peknej akcii na jeden dotyk v 21. min Černošík obstrelil brankára a vyrovnal na 1:1. V 33. min Kujaník využil zaváhanie gólmana, popod ktorého poslal loptu do siete – 2:1. V 55. min Baránek po sóle nastrelil žrď a v 64. min Bulejčík z priameho kopu donútil Hromadíka k bravúrnemu zákroku. V 79. min po zbytočnom faule baránka kopali hostia jedenástku. Nikto sa k jej zahrávaniu nemal, tak zodpovednosť zobral na seba Nemčík a vyrovnal.

Góly: 14. a 33. Kujaník – 21 Černošík, 79. Nemčík (11 m).

VISOLAJE: Štrbáň – Mušák, Palme, Pazdera, L. Sviečka, Polacký (59. Strečko), Maroš Hrubo, Novotný, Bulejčík (85. Ďurica), Kujaník, Baránek.

PAPRADNO: Hromadík – M. Trúchlik (69. Šmulík), J. Zboran, Fujaček, Černošík, Kozáčik, Nemčík, Bulík, Lokšík, Pauk, Jeleník.

1. D. Kočkovce 13 9 2 2 30:17 29

2. Papradno 13 7 4 2 31:15 25

3. Šebešťanová 13 8 1 4 30:21 25

4. Bolešov 13 7 2 4 35:19 23

5. Tuchyňa 13 6 4 3 26:25 22