Streda, 1. apríl, 2020 | Meniny má Hugo

Dubnica poskočila v tabuľke vyššie, panteri na lídra nestačili

Prehľad 16. kola Slovenskej hokejovej ligy.

Pov. Bystrica (v bielom) hrala doma proti prvému tímu Capitals Bratislava.Pov. Bystrica (v bielom) hrala doma proti prvému tímu Capitals Bratislava. (Zdroj: PB)

Považská Bystrica prehrala doma v priebehu týždňa už tretí zápas s tímom z prvej päťky.

Levice - MHK Dubnica 2:5 (1:3, 1:1, 0:1)

Hostia zaskočili Levičanov výborným nástupom, keď už v 27. min po Hegyiho prihrávke skóroval Kokavec a v 4. min Nemček po spolupráci s Andrisíkom zvýšil na 0:2. Odpoveď prišla o minútu z hokejky Vorobjeva – 1:2. Vyrovnaný zápas pokračoval, Dubničania štyridsať sekúnd pred prestávkou zvýšili na 1:3 Kokavcom. Po prestávke sa na gól čakalo až do 35. min, kedy v presilovke skompletizoval Kokavec hetrik po Ďurišovej prihrávke. Levice sa nevzdávali a v 39. min Romaňák znížil na 2:4. V tretej tretine sa viac vylučovalo, domáci nevyužili možnosť znížiť v presilovke, vzápätí po zlom striedaní ponúkli rovnakú možnosť hosťom. V 52. min dostal domáci M. Novák trest na 2 + 10 minút. Spolu s ním dostal menší trest aj Chatrnúch, ktorý po návrate na ľad v 54. min asistoval pri piatom góle Hefku – 2:5.

Súvisiaci článok Trnava potrápila Dubnicu, panteri opäť inkasovali tri zlepené góly Čítajte

Góly: 5. Vorobjev, 39. Romaňák – 1., 20. a 35. Kokavec, 4. Nemček, 54. Hefka.

Dubnica: Lakosil – Bagin, Švec, Košecký, Chatrnúch, Hefka, Trška, Plavecký, Dúžek – Kanaet, Hegyi, Kokavec, Klimenta, Nemček, Andrisík, Kristín, Ďuriš, Jakubík, Hudák, Silčenko, Pelech.

Pov. Bystrica - Bratislava Capitals 1:4 (0:1, 0:1, 1:2)

V súboji s prvým tímom tabuľky panteri nevyužili v úvode dve presilovky, no v druhej v 12. min Sabošovi chýbal kúsok šťastia, aby otvoril skóre. V 15. min Slovák dostal prihrávku spoza brány a dostal Capitals do vedenia 0:1. V závere tretiny mohli domáci vyrovnať, no Nahálka, Rodionov ani Jakubec bývalého reprezentačného gólmana Hamerlíka neprekonali. Po štrnástich sekundách druhej tretiny zvýšil R. Varga na 0:2 a hostia kontrolovali vedenie, mali ďalšie šance, ale v súboji s Lamperom neboli úspešní. V 35. min nevyužil brankárovu chybu J. Zlocha, ktorý trafil žrď. Biro v 48. min dostal desaťminútový trest za faul na Jakubca, pre ktorého zápas predčasne skončil. O štyri minúty Selleck vrátil do siete odrazený puk – 0:3. Po Sabošovej strele potešil divákov Dmitriev v 57. min – 1:3, ale pri hre bez brankára štiridsať sekúnd pred koncom Slovák trafil prázdnu bránu – 1:4.

Góly: 57. Dmitriev - 15. a 60. Slovák, 21. R. Varga, 52. Selleck,

Pov. Bystrica: Lamper – Nahálka, Holenda, Šefčík, Niník, Knudsen, Saboš, A. Zlocha, Augustín – Dmitriev, J. Zlocha, Cíger, P. Ligas, Rufati, Drevenák, Rodionov, Jakubec, Švantner, Krieger, Németh, Urbánek.

16. kolo: Trnava – Topoľčany 3:4 (2:1, 0:2, 1:1), Žilina – Martin 1:2 (0:2, 1:0, 0:0), Skalica - Sp. N. Ves 5:3 (3:1, 1:1, 1:1).

1. Capitals BA 16 12 3 1 79:42 39

2. Topoľčany 16 10 3 3 55:38 36

3. Martin 16 9 3 4 70:48 32

4. Dubnica 16 9 2 5 64:53 31

5. Sp. N. Ves 17 9 1 7 66:62 29

6. Skalica 16 7 3 6 61:45 25

7. Žilina 16 6 2 8 41:45 21

8. Levice 17 6 2 9 54:72 20