V dubnickom hokeji zaviali pred sezónou nové vetry. Klub zmenil prezidenta, nastúpilo nové vedenie, zmenila sa filozofia. Zaujímavou novinkou bolo takmer mesačné pôsobenie amerického hokejového trénera Terry Lee Christensena na tréningoch. Po skončení jeho misie sme sa stretli v v ZŠ Pavla Demitru, ktorú navštevujú mladí hokejisti MHK.
Ako ste reagovali na dubnickú ponuku?
Ďakujem za ňu, bola zaujímavá a bolo pre mňa cťou pomôcť svojimi dlhoročnými skúsenosťami a odbornosťou pri rozvoji nielen dubnického hokeja, ale aj pomôcť manažmentu klubu.

Kde a v akých pozíciách ste doteraz pôsobili?
Po absolvovaní University vo Wisconsine som tam začal ako 25-ročný v roku 1979 v úlohe asistenta trénera. S prestávkami nasledovala univerzita v Michigane, kde sme vyhrali základnú časť aj play v roku 1990. Medzi tým boli tri sezóny asistenta pri tíme USA U 20, pričom tretiu sezónu som bol hlavným trénerom. Na konte mám jeden bronz. Po univerzitných súťažiach nastal prechod do nižších súťaží ako hlavný tréner v Detroite (CoHL), Tallahassee (ECH) či Floride (MAHL). V sezóne 2009 ma angažovala Plzeň ako tímového konzultanta a v sezóne 2010 /2011 som pôsobil ako asistent Česka U 20. Naposledy som bol vo vedúcich pozíciách klubu Flint Firebirds v OHL. Vyskúšal som si aj prácu profesionálneho skauta pre Columbus Blue Jackets.

Boli ste už predtým na Slovensku?
Áno, s americkým tímom U 20, v Európe som už pôsobil niekoľko rokov, konkrétne v Česku, kde som pracoval pri českej „dvadsiatke“ a bol som aj v extraligovej Plzni. V prípade Dubnice som nešiel do neznáma.
Na čo ste sa najviac zameriavali?
Kým v USA sa venujú v hokeji všetkým kategóriám s dôležitosťou, u Vás som si všimol, že sa zameriavate najmä na vyššie vekové kategórie – muži a juniori a zabúda sa na mladších. Je potrebné, aby sa hokej čo najviac rozšíril aj v najnižších kategóriách žiakov či prípraviek.