Regionálny futbal: veľký prehľad od 3. po 6. ligu

V oblastných ligách ostala jedna dohrávka.

Podmanín (v pruhovanom) odohral cez predĺžený víkend dva zápasy.Podmanín (v pruhovanom) odohral cez predĺžený víkend dva zápasy. (Zdroj: PB)

V regionálnych derby sa až na jednu výnimku darilo domácim.

3. LIGA

Lednické Rovne – Beluša 1:0 (1:0)

V derby sa hral kvalitný zápas, hostia boli aktívni a už v 4. min pohrozili Gorelkom. V 9. min Vangel kryl Bučekovu strelu a vzápätí Liptákova bomba letela vedľa. V 11. min Gorelkovu strelu chytil Bačík a o chvíľu Gorelka nastrelil žrď. V 24. min Vangel zaváhal s odkopom a lopta tesne minula jeho prázdnu bránu. V 32. min po utešenej kombinačnej akcii Svorada dotlačil loptu do siete – 1:0. Buček v 38. min tesne minul a Gorelka v 39. min v šanci prestrelil. O minútu Bačík bravúrne vychytal Ďuriš, čo si zopakoval aj v 50. min. Nátherov priamy kop v 59. min tesne minul bránu. Hostia mali územnú prevahu, no zvýšiť mohol Buček, ktorý sa v 70. min rútil sám na bránu, ale Vangel zasiahol.

Gól: 32. Svorada.

Súvisiaci článok FC Púchov nadelil desiatku, V Kameničanoch sa nehralo Čítajte

LED. ROVNE: Bačík – Piaček (85. Pišta), Kollár, Lipták (90. Dubnička), Náther, Svorada (77. Remšík), Púček, Červený, Poláček, Hložný, Buček (83. Vajdík).

BELUŠA: Vangel – Janček, Jánošík, Schiszler, Bielik (84. Čačko), Ďuriš, Holíček, Oravec (76. Bičan), P. Mišutka, M. Gorelka, Martin Hrubo (63. K. Bartoš). Ľuboš Dubový

Nové Zámky – Považská Bystrica 0:3 (0:1)

Prvú vážnejšiu šancu mal hosťujúci Gajdošík, ale v 18. min hlavičkoval len do náručia Nevolného. O dve minúty Vargova hlavička po rohu minula bránu. V 25. min Gamboša vychytal domáci brankár a o minútu neskôr mohol otvoriť skóre P. Horáček, ale samostatný nájazd zakončil iba do nôh brankára Bobota. Nedáš – dostaneš sa opäť potvrdilo, keď v 27. min nechala domáca obrana spoza šestnástky vystreliť Ofotsu a jeho projektil skončil za Nevolného chrbtom. Po hodine dostal dobrú prihrávku Boris, domáca obrana ho stačila zastaviť iba za cenu faulu a nariadený pokutový kop bezpečne premenil Slávik. Gólovú Vargovu hlavičku v polovici druhého dejstva vyškriabal na roh Bobot. Na opačnej strane sa musel niekoľkokrát vyznamenať aj Nevoľný v bráne FKM. Konečnú podobu výsledku dal minútu pred koncom Gajdošík.

Góly: 27. Ofotsu, 60. L. Slávik (11 m), 89. Marek Gajdošík.

FKM: Nevolný – J. Varga, Petráš, P. Horáček, Šimunek (63. Barta), Druga (69. M. Marík), Kucharovič, Letko, Blaži, Tóth, Guemache (76. R. Marík).

MŠK: Bobot – Vala, Mravec, Častulín, Ofotsu, Boris (85. Borovička), M. Zavadzan, B. Gamboš, Marek Gajdošík, L. Slávik (79. Gáborík), Zuziak (87. Baránek).

Myjava – Šaľa 3:2 (3:1)

V 4. min prihral Toman Vávrovi, ktorý poslal loptu pred bránu a Pekár a umiestnil loptu do siete - 1:0. V 7. min nedovolene atakoval Horeš v pokutovom území Kingamba a nariadenú penaltu premenil Hanzel - 1:1. V 42. min šli kopaničiari po druhý raz do vedenia. Po rohu hlavičkoval presne Kóňa - 2:1. V 44. min sa do listiny strelcov zapísal Svatík - 3:1. V 57. min šli Myjavčania do rýchlej kontry, Copko ideálne prihral Vávrovi, ktorý prestrelil bránu. V 61. min skúsil prekvapiť Rusznáka strelou zdiaľky Jorík. O dve minúty krížnu prihrávku pretavil na gól striedajúci Kochan - 3:2. Na opačnej strane Copko hlavou bránu tesne minul. V 69. min pálil spoza šestnástky Hlavna. Spečatiť víťazstvo Myjavy mohli v 83. min Miklovič a Pecha, ale skóre sa nemenilo.