Utorok, 12. november, 2019 | Meniny má Svätopluk

Podmanín počas predĺženého víkendu bodoval v dvoch zápasoch

Komentáre 14. kola 5. futbalovej ligy.

Horná Poruba (v zelenom) hrala so Zemianskymi Kostoľanmi.Horná Poruba (v zelenom) hrala so Zemianskymi Kostoľanmi.(Zdroj: ONDREJ MIŠECH)

Brvnište potrestalo vylúčení hostí dvoma gólmi, na výhru to nestačilo. Pruské hľadá strelca jedenástok.

Brvnište – Uhrovec 2:2 (2:2)

Domáci zaváhali v 1. min, kedy trojica hráčov nechala vystreliť Pavelka – 0:1. V 15. min dostal červenú kartu brankár Kolárik, ktorý fauloval pred šestnástkou Deckého. V 29. min vystihol zlú rozohrávku Vavro a sólo zakončil druhým gólom. Brvnišťania sa snažili a o štyri minúty Mário Hárioník zblízka znížil. V 40. min Jamečný z priameho kopu vyrovnal na 2:2. Oslabení hostia začali lepšie druhý polčas, domáci hru vyrovnali, no strelecky sa im vôbec nedarilo. V záverečnom nápore mali tri dobré šance, no ani v jednom prípade si lopta cestu medzi žrde nenašla.

Góly: 33. Mário Hároník, 40. Jamečný - 1. Pavelek, 29. Vavro.

BRVNIŠTE: Šustek – A. Slámka (62. M. Chovančík), Mário Zelenák, Klabník (78. Ľ. Hároník), Kolembus, Decký (69. P. Chovančík), Jamečný, Hrbek, E. Slámka, Mário Hároník, Lončík.
UHROVEC: Kolárik – Pavelek (90. Botka), R. Škultéty, Zajac, Stuparič, Borcha, Baniat (90. Kušnier), Vavro, Bežo, Cibula (15. Kulišek), Lebid (87. Čabrák).

Ladce - Pruské 2:1 (0:1)

V 7. min Pravda vytlačil Habšudovu strelu na roh a Kučerka v 11. min po rohu hlavičkoval vedľa. V 25. min A. Kováčik nastrelil hlavičkou žrď. Po chybe domácej obrany P. Lukáč v 33. min dostal hostí do vedenia 0:1. Cez prestávku si domáci hráči zobali k srdcu slová trénera Bútoru, ktorý vyhlásil, že ak prehrajú, odchádza. Už v 47. min Kvasnica vyrovnal. V 51. min Kováčik mieril vedľa, v 58. min Baláž netrafil bránu, no o minútu L. Rosina po akcii Baláža s Mojtom dal druhý gól Ladiec. Potom ešte domáci Kováčik netrafil bránu a na druhej strane P. Lukáč prestrelil bránu.

Góly: 47. Kvasnica, 58. L. Rosina – 33. P. Lukáč.

LADCE: Pravda – Mutala, L. Rosina, Kučerka (79. Paulec), J. Pagáč, Kvasnica (83. Adamec), J. Haluska, M. Štrbák, M. Mojto (69. E. Mrážik), A. Kováčik (89. Michal Majtán), Baláž.

PRUSKÉ: Býček – Šedo, P. Suchánek, R. Tomanica, Branický, Mikula, M. Vlasatý (80. Kňažek), Palkech (71. Šagát), Habšuda, Bér, P. Lukáč. Ferdinand Gach

Súvisiaci článok V Brvništi a v Podmaníne sa rozhodlo v posledných minútach Čítajte

Podmanín - Tr. Turná 3:1 (1:0)

V 4. min otvoril skóre po rohu Blažek 1:0. O minútu unikol J. Sovík, no Chochlík bol pozorný. Hostia boli nepríjemní, neustále hrozili, ale do vyložených šancí sa nedostávali. V 27. min T. Kostelanský kryl nebezpečný pokus Konečného. V 47. min po dlhom sóle zvýšil na 2:0 Martin Gardian – 2:0. Vašek z priameho kopu v 67. min znížil, ale v 72. min P. Ciki Kostelanský po prihrávke R. Sovíka poistil domácu výhru.

Góly: 4. Blažek, 47. Martin Gardian, 72. P. Ciki Kostelanský – 67. Vašek.

PODMANÍN: T. Kostelanský – P. Kostelanský, Martin Gardian, F. Otradovec, Blažek, P. Ciki Kostelanský, M. Hrnčík, R. Sovík, Král (41. Michal Gardian), J. Sovík (87. A. Kostelanský), T. Pilár (21. Maroš Majtán – 74. M. Brigant)).

TR. TURNÁ: Chochlík – Lipták, Marek Kováč, Bečka, Vašek (79. Orčo), Hulaj, Matúš Kováč, Fabo (56. Ďuriš), Hrubý (70. Stronček), J. Kováč, Konečný (65. Hrušovský).

Horná Poruba - Zem. Kostoľany 2:1 (0:0)

Úvod vyšiel hosťom, do šancí sa dostali Mišeje v 2. a v 6. min a Liptaj v 9. min. Ich strely vychytal Smolka. Domáci odpovedali nepresnými strelami Galka a Hetflajša v 14. a v 17. min. Hostia sa ľahko dostávali do šancí, v 30. min ušiel Čičmanec, ale trafil iba Smolku a rovnako skončila šanca Mišejeho v 39. min. V 43. min R. Staňo z priameho kopu prestrelil bránu. V 55. min mali domáci šťastie, keď hostia na trikrát nedokázali dotlačiť loptu do siete. P. Dražkovec našiel v 67. min Mynářa, no ten hlavičkovala vedľa a M. Staňo zblízka minul bránu. V 74. min Ranuša prihral Mynářovi, a ten nekompromisne skóroval – 1:0. O päť minút Prekopovu strelu po sóle Zvalo vyrazil na roh, po ktorom P. Dražkovec pridal hlavou druhý gól. V 90. min Mišeje po úniku strelou do opačného rohu znížil na 2:1.

Góly: 74. Mynář, 79. P. Dražkovec – 90. Mišeje.

H. PORUBA: Smolka – Marienka, Michal Galko (20. M. Staňo), R. Staňo, Mynář (90. Juríček), Papp, Hetflajš (86. T. Dražkovec), Kojtal (89. P. Pučkovica), Ranuša, A. Staňo (61. Prekop), P. Dražkovec.

ZEM. KOSTOĽANY: Zvalo – Šimurda (46. Orság), Hulini, Výškrabka, Málik, Pavkeje, Martinusík, Mišeje, Daubner, Čičmanec (69. Dado), Liptaj. Ondrej Mišech

Plevník – Košeca 3:0 (3:0)

Hrdinom zápasu bol domáci Andrej Nemčík, ktorý bol pri všetkých góloch. Po faule na neho premenil Michal Buday jedenástku, o osem minút sa zapísal sám do streleckej listiny a v 21. min prihral na tretí gól Kušnierovi. Hostia sa snažili ohrozovať Motúza väčšinou strelami z diaľky, no ten bol pozorný. Plevník mohol po prestávke pridať štvrtý gól, no výborne hrajúci A. Buday po sóle cez troch obrancov stroskotal na Kostkovi. Plevník vyhral zaslúžene, keď dokázal premeniť šance.

Góly: 6. Michal Buday (11 m), 14. Nemčík, 21. Kušnier.

PLEVNÍK: Motúz – Slaninka, J. Kremeň (88. Michal Hrubo), Butko, Martin Zelenák, P. Ďurkech (74. Marejka), A. Buday, Michal Buday (82. Brigant), S. Buday, Nemčík, Kušnier (69. L. Pajger).

KOŠECA: Kostka – J. Barkáč, Provazník, Dúžek, Mihalik, Országh, Kučo, Malovec (62. J. Tomanica), Kameništiak (76. Karlík), Škrapko, Štepanovič.

Chocholná-Velčice – Dežerice 2:0 (2:0)

Domácim súboj proti ašpirantovi na prvé miesto veľmi dobre. Chocholná-Velčice šla do vedenia po polhodine hry, keď sa presadil Tuhársky. O dve minúty neskôr pridal druhý gól Sabadka. Hostia sa síce snažili, ale proti dobre fungujúcej obrane súpera sa nedokázali poriadne presadiť. Body napokon zostali doma zaslúžene.

Góly: 31. Tuhársky, 33. Sabadka.
CHOCHOLNÁ-VELČICE: Köszeghy - Suchánek, Cingel, Tulpík, Lukša, Sabadka, Ján Tuharský, Adamčí (56. Brlej), Kováčik, Ozimý, Juraj Tuhársky (85. Gavenda).
DEŽERICE: Grman - Černoš, Benca (46. Koreň), Poštrk, Mášik (83. Raffay), Filo, Dráb (61. Briššák), Bodocký, Ďurček (78. Luković), Mrocek, Valíček.

Kanianka – Podolie 4:0 (2:0)

V 5. min faulovali Strečanského v šestnástke a brankár Pipíška dal na 1:0. Po góle Kaniančania diktovali tempo hry a vytvárali si šance, ktoré najprv Strečanský a neskôr Mokriš zahodili. V 33. min brankár Fabián zle rozohral, lopty sa zmocnil A. Hvolka a ponad neho utešenou strelou zvýšil na 2:0. Po prestávke Kanianka diktovala tempo hry a prichádzali aj šance. Na druhej strane netreba zabúdať, že aj domáci gólman Pipíška podržal zákrokmi mužstvo. V 51. min Mokriš zacentroval na hlavu dorastenca Šagáta a bolo 3:0. Od 63. min hrali domáci oslabení o vylúčeného Ľ.a Baláža po druhej žltej karte, no na ich hre to vôbec nebolo vidieť. V 80. min ušiel A. Hvolka a povedľa vybiehajúceho gólmana pridal na 4:0.

Góly: 5. T. Pipíška (z 11m), 33. a 80. Adam Hvolka, 51. J. Šagát, R: Igor Vyletelka, 100 divákov, ČK: 63. Ľudovít Baláž
KANIANKA: Pipíška - Kôstka, L. Baláž, Pekár, Strečanský (25. M. Hvolka), Vážan, A. Hvolka, Mokrý, Šagát, Ľ. Baláž, Šnirc (74. Hianik).
PODOLIE: Fabián - Uhlík (67. Kerák), Pyšný, Drexler, Pagáč, Behúl, Ohrablo, Hirjak (78. Marek Gúčik), Čechvala, M. Gajdošík, Bobocký (82. Martin Gúčik).
Martin Pipíška

V. Uherce – Handlová 6:1 (2:0)

Domáci sa ujali vedenia v 10. min, presadil sa Kováč po prihrávke Belianskeho. Na 2:0 zvyšoval Kundala z pokutového kopu. V 50. minúte Mano vysunul R. Kováča – 3:0. Hostia zápas zdramatizovali v 55. minúte utešenou strelou A. Turančíka. Domáci aj naďalej dominovali, Cíger strelou k tyči zvýšil na 4:1. Na 5:1 zvyšoval hetrikom Kováč, keď zužitkoval prihrávku Jankulu. Na konečných 6:1 upravoval Košík, ktorého pätičkou vysunul najlepší hráč na ihrisku R. Kováč.
Góly: 10., 50. a 79. R. Kováč, 35. Kundala (11 m), 61. Cíger, 90. Košík - 55. Turančík.

TJ: P. Kováč - Jankula, Košík, Cíger, Beliansky (76. Maťašeje), Kundala, R. Kováč, Preťo (68. Súlovský), Mano, Greguška, Šorec (64. Škoda) .

MFK: Madarász - Bublák (79. Haneš), Bača, Martin Smidka (77. Valach), Izák (33. Hirka), Turančík, Bugár (74. Rosival), Toma, Drozd, Ondrejka, Mário Smidka (55. Lazár).

Predohrávka 15. kola:

Pruské – Podmanín 2:2 (1:2)

Už v 7. min domáci Jáňa nepremenil jedenástku a z protiútoku trafil R. Sovík brvno. Hostia boli lepší a v 10. min po rohu otvoril skóre P. Gardian – 0:1. V 26. min po Škultétyho prihrávke zvyšoval J. Sovík zblízka na 0:2. O osem minút domáci vykopávali loptu z prázdnej brány, no po chybe obrany v 43. min P. Lukáč znížil na 1:2. Po prestávke mali domáci prevahu, no gól nedali. Hostia hrozili z brejkov, no P. Gardian dvakrát neuspel. Nasledoval trest, keď v 68. min striedajúci Bér hlavičkou po rohu vyrovnal. Hostia nevyužili ďalšie šance a v 90. min dostali červené karty Jáňa resp. Kubiš za vzájomné napadnutie.

Góly: 43. P. Lukáč, 68. Bér - 10. P. Gardian, 26. J. Sovík.

PRUSKÉ: Rajník – Goga, Šedo, R. Tomanica, Šagát (46. Ďuriš), Branický, Palkech (46. M. Vlasatý), Kňažek (46. Bér), Habšuda, Jáňa, P. Lukáč.

PODMANÍN: T. Kostelanský – P. Kostelanský (55. M. Hrnčík), Martin Gardian, F. Otradovec, Blažek, Škultéty, P. Ciki Kostelanský (70. Kubiš), R. Sovík, P. Gardian (88. T. Pilár), Král, J. Sovík.

1. V. Uherce 14 10 1 3 41:18 31

2. Handlová 14 10 0 4 46:28 30

3. Brvnište 14 8 4 2 23:12 28

4. Dežerice 14 8 3 3 32:18 27

5. Uhrovec 14 8 2 4 27:23 26