Komentáre 14. kola 6. futbalovej ligy.

T. Drblík (vpravo v žltom) z Udiče opäť dosiahol hetrik.T. Drblík (vpravo v žltom) z Udiče opäť dosiahol hetrik. (Zdroj: JOZEF ŠPROCHA)

V Udiči diváci videli sedem gólov, hetrik a dve jedenástky.

Košecké Podhradie – Papradno 2:1 (0:1)

V prvom polčase mali navrch hostia. Vypracovali si niekoľko veľmi dobrých príležitostí, no premenili iba jedinú v 21. min. Autorom vedúceho gólu bol J. Zboran. Domáci mali jednu gólovú šancu, no ostalo iba pri nej a polčas vyhrali hostia. Po prestávke začali hráči Košeckého Podhradia aktívne, získali prevahu a dobýjali bránu súpera, ktorý úspešne odolával až do 78. min. P. Staňo trafil krásne z priameho kopu a bolo vyrovnané. O štyri minúty sa k centrovanej lopte Hromadík nedostal a A. Turza ju poslal do siete – 2:1. O chvíľu po druhej žltej karte oslabil Papradno Pauk, ktorý uvidel červenú kartu a domáci vydreté víťazstvo udržali.

Góly: 78. P. Staňo, 82. A. Turza - 21. J. Zboran.

KOŠ. PODHRADIE: Floriš – J. Staňo, Švehla, Thier, P. Staňo (88. Čepák), P. Suchomel (61. Niko), A. Turza, P. Bagin, Ľ. Vlasatý, M. Puček, R. Suchomel.

PAPRADNO: Hromadík (83. P. Gardoň) – M. Trúchlik, J. Zboran, Tóth, Fujaček, Černošík, Kozáčik, Nemčík (62. Šmulík), Bulík, Pauk, Jeleník.

Súvisiaci článok Dolné Kočkovce stratili trojgólové vedenie, Streženice rozhodli v úplnom závere Čítajte

Visolaje – Dohňany 2:1 2:1)

Po opatrnom začiatku v 7. min Černoško v prvej šance neprihral presne a v 10. min po Jánoškovom úniku Brun trafil iba spoluhráča. V 12. min Baránkovu strelu do šibenice P. Behro bravúrne vyrazil. O dve minúty Galbavý s námahou vyrazil prízemnú Černoškovu strelu. Na druhej strane v 15. min Kujaníkovu strelu vyrazil P. Behro, no Černoško po úniku v 16. min krížnou strelou dostal hostí do vedenia. O tri minúty Strečko s L. Svečkom P. Behra neprekonali, no Strečko hlavou vyrovnal v 21. min na 1:1. V 23. min Baránkova šanca skončila rohom a v 25. min Novotný mieril vedľa. Strela P. Ziga v 28. min bola nepresná a v 30. min Černoško nepotrestal zlé vybehnutie Galbavého, keď prestrelil bránu. V 33. min Kujaník mieril tesne vedľa a o minútu po skrumáži Bulejčík dal na 2:1. Po rohu v 38. min Kujaník nastrelil hlavičkou brvno a v 43. min P. Behro zmaril sólový únik Strečka a L. Sviečka hlavičkoval nad. V 49. a v 51. min Kujaník vystrelil vedľa. Palme zachraňoval v 54. min pred Rosinom. P. Behro v 56. min zneškodnil Kujaníkovu strelu rovnako ako v 59. min Baránkovu a dorážka Strečka skončila vedľa. V 72. min Pazdera trafil žrď a odrazenú loptu poslal Bulejčík do druhej žrde. Bulejčíkovu strelu v 88. min vykopol z prázdnej brány Gajdošík.

Góly: 21. Strečko, 34. Bulejčík - 16. Černoško.

VISOLAJE: Galbavý – Mušák, Palme, Pazdera, L. Sviečka, Maroš Hrubo (62. Ďurica), Bulejčík, Novotný, Baránek, Kujaník, Strečko (88. Štrbáň).

DOHŇANY: P. Behro – D. Behro, Jánoško, A. Pavlis, D. Pavlis, Brun, P. Zigo, R. Rosina, D. Štrbák, Černoško, Bodzík. Adrián Demáček

Šebešťanová – Mikušovce 2:0 (1:0)

V prvom polčase sa domáci ujali vedenia v 17. min gólom Bielika, ktorý sa uvoľnil v šestnástke a strelou do horného rohu otvoril skóre. Hostia boli nebezpeční nastrelili brvno a v závere prvého polčasu mohli vyrovnať, keď Hladký neudržal prudkú strelu, ale dobiehajúci hráč Mikušoviec poslal loptu nad. V druhom polčase Šebešťanová ovládla dianie na ihrisku, hostia mohli ďakovať M. Gažovi, ktorý zmaril viacero výborných šancí. Zubek nevyužil tri príležitosti, úspešní neboli ani Mičúch s Bielikom. Výhru potvrdil v 67. min po faule na Bielika premenenou jedenástkou Martin Petrík – 2:0.

Góly: 17. Bielik, 67. Martin Petrík (11 m).

ŠEBEŠŤANOVÁ: Hladký – Bielik, Dánek (65. Útly), Mičúch, Martin Petrík, T. Šlesár, Číž (84. Fusko), M. Zboran (46. Martin Šesták), K. Petrík (46. Kvasník), Mikloš, Zubek.

MIKUŠOVCE: M. Gažo – R. Borovský, M. Eliaš, L. Budjač (70. Kobela), Cyprian, Janík, Gašpárek, J. Mojto, Matejička, D. Gašpar (87. Vršata), Kollman (78. S. Borovský).

Jasenica – Lysá 4:1 (1:0)

Zápas bol v prvom polčase vyrovnaný. Po zranení Borčického, ktorý sa zrazil s brankárom Fojtekom, prišiel na ihrisko A. Kňažko a v 41. min poslal odrazenú loptu zo siedmich metrov do siete – 1:0. Druhý polčas bol v réžii domácich. Po prieniku F. Šterdasa v 62. min M. Pavlík zvýšil na 2:0. Presadil sa aj ďalší striedajúci hráč Jozef Janáček, ktorý v 70. min po individuálnej akcii zvýšil na 3:0. V 76. min F. Šterdas v páde krásnou hlavičkou pridal štvrtý gól. Jasenica mala aj ďalšie šance, ktoré nevyužila. Hostia sa presadili až v nadstavenom čase, keď dal Macko čestný gól.

Góly: 41. A. Kňažko, 62. M. Pavlík, 70. Jozef Janáček, 76. F. Šterdas – 90. Macko.

JASENICA: P. Jánošík – Hlušek, T. Martinka, Kalaš, Moravík, Heldes (60. Jozef Janáček), F. Šterdas, Borčický (34. A. Kňažko), M. Pavlík, Adamík, Vadovský (71. Pecník).

LYSÁ: Fojtek (78. A. Vraník) – P. Kováč, Krajčoviech, Veteška, Prosnan, Maslák, Riedel, Drdák, Podhorec, Nošík (55. Cichák), Macko.

Dolné Kočkovce – Bolešov 0:1 (0:1)

Gólových šancí bolo ako šafránu. Prvú strelu vyslal v 11. min domáci Mišík, ale Martin Barták ju s námahou vyrazil. V 16. min vážnejšie zaútočili hostia a otvorili skóre, keď Sameš umiestnenou strelou prekonal Kováča. Ako sa neskôr ukázalo, bol to gól víťazný. Hru komplikoval silný vietor, ktorý bránil kombinačnej hre. V 35. min Veselý strieľal nad a v 36. min ponúkol J. Zapotoka šancu Mišíkovi na vyrovnanie ako na podnose, no ten z dvoch krokov kopol loptu vedľa. V 43. min Kováč zázračne vyškriabal Veselého hlavičku spod brvna. Po prestávke Mišík strieľal tesne vedľa a v 62. min priamy kop J. Zapotoku sa od múru odrazil na roh. V 83. min Mačina mohol poistiť výhru, ale prestrelil a v záverečná snaha domácich už žiadnu šancu nepriniesla.

Gól: 16. Sameš.

D. KOČKOVCE: M. Kováč – Šábik, Púpala, Hoppan, L. Chobot, Ondrašík, Michálek, Rybanský (77. M. Kováčik), J. Zapotoka (68. Crkoň), Kmošena, Mišík (65. Kvocera).

BOLEŠOV: Martin Barták – M. Štefánek (86. Ľ. Mojto), Sameš, Mačina (85. P. Burdej), Hasidlo (73. Kotras), Kvasnica, Prna, Veselý, Šišaj, J. Šatka (63. Hutyra), D. Barták. (KM)

Udiča – Streženice 4:3 (2:1)

Domáci po rýchlej akcii otvorili skóre T. Drblíkom v 17. min. V 20. min ušiel M. Drblík a po jeho páde nasledovala jedenástka, ktorú premenil T. Drblík – 2:0. O desať minút po dlhom pase Martina Lamža Michal šesták zo šestnástky znížil strelou do šibenice na 2:1.Nástup do druhého polčasu lepšie zvládli Udičania a v 52. min M. Drblík po kľučke na brankára zvýšil na 3:1. Hostia sa nevzdávali a striedajúci A. Hofierka, ktorý bol na ihrisku iba šesť minút, v 69. min strelou povedľa brankára zápas zdramatizoval – 3:2. V 78. min kopali domáci už druhú jedenástku, z ktorej po zákroku na M. Drblíka T. Drblík dosiahol hetrik – 4:2. Streženice sa snažili s výsledkom niečo urobiť, čo sa podarilo v 87. min po úniku Michalovi Šestákovi, ale Udiča tesnú výhru udržala.

Góly: 17. 20. a 78. T. Drblík (druhý a tretí z 11 m), 52. M. Drblík - 30. a 87. Michal Šesták, 69. A. Hofierka.

UDIČA: Štefánik – T. Drblík, Ignácik, Pacek, Harušinec, Melicherík, Šútorík, Mihálik (66. M. Hájek), M. Drblík, Hrkota (62. J. Trško), Habáň.

STREŽENICE: Mácsai – Struhárňanský (63. A. Hofierka), Ľ. Medňanský, Filiač, Trník, Martin Lamžo, Bernhauser, Rypák (88. Suder), Marián Loduha (68. M. Šlesár), Martin Vavrík (46. Miroslav Lamžo), Michal Šesták.

Sverepec – Tuchyňa odložené

Zápas sa po pohode klubov odohrá v nedeľu 10. 11. o 14. h.

8. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  10. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  1. Stravné pre živnostníkov teraz najvýhodnejšie
  2. Investície s fixným ročným výnosom od 6 do 8,25 %
  3. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
  4. Hygge ako životný štýl
  5. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.
  10. Ekologická móda? Slovenská firma dokazuje, že to ide 6 857

Za sobotu pribudlo 1 905 pozitívnych prípadov odhalených PCR testami a 103 úmrtí. V nemocniciach je momentálne hospitalizovaných 3 354 pacientov.

14m
Športová hala sa premenila na testovacie centrum

Počas soboty testovala väčšina obcí, v mestách boli desiatky odberových miest. Na sumárne výsledky z celého skríningu si musíme počkať, za sobotu sú však už známe.