Štvrtok, 26. november, 2020 | Meniny má KornelKrížovkyKrížovky

Považskobystričania odrazili v závere odpor Hlohovca a sú už druhí

V hádzanárskej extralige sa hralo 9. kolo.

Gól Mariána Gardiana (vľavo) bol v Hlohovci víťazným. Gól Mariána Gardiana (vľavo) bol v Hlohovci víťazným. (Zdroj: ARCHÍV BARBORA TALAČOVÁ)

Domáci takmer zmazali päťgólové manko, hostí podržal brankár Kovačin

Hlohovec - Pov. Bystrica 26:27 (13:15)

Hosťom trvalo takmer päť minút, kým konečne prvýkrát skórovali. To už Hlohovec vyhrával 2:0. Po góle Ivanytsiu MŠK otočili v 7. min na 2:3, ale domáci potom neustále dokázali ich jednogólový náskok doťahovať až do stavu 5:5. Petričenko bol po šiestom góle vylúčený, no Ivanytsia uspel v oslabení – 5:7 (12. min). Dvojgólová náskok si hostia neustále udržiavali a na každý domáci gól odpovedali rovnako. V 23. min M. Briatka zvýšil na 9:12 a náskok mohol byť aj vyšší, no bojovní domáci do prestávky stiahli rozdiel na dva góly. Druhý polčas začala Sporta gólom, na ktorý reagoval Briatka – 14:16. Potom sa takmer päť minút hralo bez gólov a v 38. min po Briatkovej sedmičke viedli MŠK 15:18. Vallo trafil brvno, Briatku vychytal gólman a pri protiútoku rozhodcovia zobrali Bystričanom loptu. Hlohovec to využil a troma gólmi dotiahol na 18:18 (41. min). Briatka hosťom vrátil vedenie zo sedmičky a po prísnom vylúčení Ivanytsiu hostí trikrát podržal Kovačin. Burnazovič dvoma gólmi navýšil rozdiel na 18:21 a po góloch Briatku a Ivanytsiu v 51. min MŠK viedli 19:24. Gardian zvýšil na 20:25, no potom sa hosťom prestalo v útoku dariť. Strácali lopty, čo domáci využili a v 56. min znížili na 24:25. Kovačin zabránil vyrovnaniu po trháku Sporty a z protiútok skóroval Jurák – 24:26. Domáci znížili, no nebojácny Gardian dal na 25:27 a Cvičela sekundu pred koncom iba zmiernil prehru Hlohovca.

Súvisiaci článok Považskobystrickí hádzanári spoznali pohárových súperov Čítajte

HLOHOVEC: Kosák, Gálik - Cvičela 3, Péchy 4, Holdoš 7/1, Rakús 3, Kubrovič, Ševčík, Lutonský, Paloncy, Macek 1, Antala 6, Jankovič, Ľuba, Hajko 2, Pauk.

POV. BYSTRICA: Kovačin, Dobroň, Pčola – Bystrický, Ivanytsia 5, Maliar, Burnazovič 2, Petričenko 5, Jurák 2, M. Briatka 8/2, M. Štefina, Zábavčík , Urík, Vallo 2, E. Valášek, Gardian 3.

Sedmičky: 1/1 - 2/2.

Vylúčení: 0:5.

9. kolo: Modra - Šaľa 14:28, Prešov - Košice Crows 38:24, Topoľčany - N. Zámky 27:29, ŠKP Bratislava 28:21, Hlohovec mal voľno.

1. Rozbiehať biznis v čase korony? Ide to
  2. Máte nápad ako zlepšiť svoje okolie? Radi ho podporíme!
  3. Buďte v najlepšej spoločnosti!
  4. Za kvalitným vzdelaním nemusíte do sveta! Príďte na EkF TUKE
  5. Aj matematika sa dá skrotiť
  6. Zodpovedné podnikanie je témou aj pre slovenské spoločnosti
  7. Studujte v Praze ekonomii a business v angličtině
  8. Koronakríza: Ako vyzerá jeden deň operátorky infolinky?
  5. Zodpovedné podnikanie je témou aj pre slovenské spoločnosti
  6. Už tretí rok mení dm "Black Friday" na "Giving Friday"
  7. Koronakríza: Ako vyzerá jeden deň operátorky infolinky?
  8. Máte nápad ako zlepšiť svoje okolie? Radi ho podporíme!

Skromný hrdina z baráže o Euro. Šatka je v poľskom lechu lídrom

Dostal šancu vo veľkom zápase a nesklamal. Dubnický odchovanec ĽUBOMÍR ŠATKA vytvoril vo finále baráže o futbalové ME stopérsku dvojičku s Milanom Škriniarom.