Dubnica zakončila jeseň výhrou, Púchov neuspel na Liptove + FOTO

V 2. futbalovej ige sa hralo 17. kolo

Dubnica (V modrom) sa stretla doma so Žilinou B.Dubnica (V modrom) sa stretla doma so Žilinou B.(Zdroj: JOZEF ŠPROCHA)

Púchovčania prišli o vylúčeného hráča, Dubnica je druhá iba o skóre

Dubnica - Žilina B 1:0 (1:0)

V 5. min Levaiovu strelu vyrazil Volešák a potom boli nebezpečnejší hostia. V 17. min Digaňa s námahou vyrazil volej Filippova na roh a v 25. a v 31. min kryl tvrdé strely Farského a Gona. O dve minúty Knižka v dobrej pozícii mieril tesne vedľa. V závere polčasu domáci pritlačili a v 41. min sa medzi dvoma obrancami uvoľnil Dávidík a trafil presne k žrdi – 1:0. Po Petrákovom úniku Digaňa vytlačil v 48. min loptu nad a o šesť minút po Kuzmovej akcii Janco v gólovej pozícii mieril vedľa. Jancovu strelu v páde Volešák v 60. min vyrazil na roh a o chvíľu hlavičkoval R. Štefánek do brvna. Aj tretí pokus Janca gólom neskončil proti bol Volešák, ktorý v 71. min zmaril tutovku osamoteného Dávidíka. V závere pohrozil Farský, no Digaňa nepríjemnú strelu so šťastím vyrazil do bezpečia.

Gól: 41. Dávidík.

DUBNICA: Digaňa – Václav, Knižka, Švec, R. Štefánek, Dávidík (86. Párkáň), Gašpar, Janco (90. Hundák), Levai (67. Čurik), Kuzma, Vaculík.

ŽILINA B: Volešák – Suľa, Kopas, Minárik (58. Nagy), Barbora, Chríbik, Farský, Gono, Filippov (69. Kaprálik), Holáň, Petrák (58. Goljan).

Súvisiaci článok Púchovčania dali lúčiacemu sa kapitánovi víťazný darček + FOTO Čítajte

L. Mikuláš – Púchov 1:0 (1:0)

V 8. min Michlíkovu strelu vyrazil Gábriš. Domáci odpovedali nepresnými pokusmi, až v 18. in po centri Bartoša otvoril skóre Kačerík – 1:0. Piláta o chvíľu vychytal gólman, Václavík z dobrej pozície minul Strelčíkovu bránu, ktorý v 30. min zmaril šancu Bobčeka. V závere polčasu Michlík neprestrelil obranný val. V 50. min Púchovčania trafili brvno, potom pohrozil Kačerík, ktorý najprv mieril vedľa a v 65. min ho fauloval za cenu červenej karty Martinček. Oslabení hostia sa v závere dostali do šance, no D. Pilný hlavičkoval vedľa.

Gól: 18. Kačerík.

L. MIKULÁŠ: Gábriš – Janec, A. Krčík, Gerát, Václavík (72. Poruban), Bartoš (87. Lukáč), Staš, Nemergut, Lišivka, Kačerík, Bobček (62. D. Krčík).

PÚCHOV: Strelčík – Riška, Lacko, Michlík, Ozimý, Kopiš (70. Kvaššay), J. Pilát, Pišoja, D. Pilný, Martinček, Vlček (87. Mugove).

17. kolo: Trebišov – FC Košice 1:1 (1:0), 3. Matič – 87. Gáll, Petržalka – Bardejov 0:1 (0:1), 40. Maník, Šamorín – B. Bystrica 3:0 (0:0), 74. a 79. Čunta, 84. Rymarenko (66. Rymarenko nepremenil 11 – tku), Komárno – Ružomberok B 4:0 (2:0), 26. Domonkos (11 m), 31. Kneževič, 74. Krela, 86. Sandal, Skalica - Slovan B 3:1 (2:0), 16. Opiela (11 m), 39. Hollý, 84. Šebesta – 74. Tzovaras, Poprad – Podbrezová 1:2 (0:0), 75. Horváth – 49. a 90. Šulc.

8. Dotácie stlačili cenu ekologických Volkswagenov na minimum
  9. Aké vianočné darčeky nakúpiť a zaplatiť len za dva z troch?

V Dubnici padol jediný gól, panteri vzdorovali favoritovi

Slovenská hokejová liga pokračovala 24. kolom.

Pov. Bystrica (v bielom) hrala s Capitals Bratislava.

V Púchove bude futbalový medzinárodný turnaj mladších žiakov

Na Alexandra cupe bude štartovať osem tímov U 13.

Púchovčania (v červenom) postavia dva tímy.

Fotografie bábätiek z považskobystrickej a trenčianskej pôrodnice.

Ilustračné foto-

V Papradnianskej doline si doprajú

Pri hľadaní výhry bolo neúspešných pokusov viac. Ľudia však pomáhali nájsť niekoho, kto by mohol mať noviny. Nakoniec sme pomohli stavebnej partii.

Partiu mladých ľudí sme zastihli pri prerábke starého domu po prarodičoch v Stupnomn.