Komentáre 15. kola 4. futbalovej ligy.

Domaniža (v modrom) lepšie zvládla susedské derby s Prečínom.Domaniža (v modrom) lepšie zvládla susedské derby s Prečínom.(Zdroj: ARCHÍV JOZEF ŠPROCHA)

Domanižu podržal brankár, Trebatice vyučovali nováčika z efektivity.

Prečín – Domaniža 0:2 (0:1)

Aj keď postavenie mužstiev v tabuľke je diametrálne odlišné, obaja súperi predviedli solídny výkon vzhľadom k nepriaznivému počasiu a terénu. Domáci tradične nevyužili prvú šancu, keď v 27. min K. Masaryka vychytal Zdurienčík. Hostia sa z protiútoku ujali vedenia Augustínom v 29. min. V ďalšom priebehu sa hralo od brány k bráne, po prestávke Prečín v snahe vyrovnať vrhol všetko do útoku. V 55. min Zdurienčík znova vychytal K. Masaryka. Prečínčania sa snažil niečo vymyslieť, no ich snaha končila na výbornom brankárovi a čerstvému otcovi Zdurienčíkovi. V najväčšej šanci trafil Pauer bočnú sieť a výhru hostí poistil v 77. min L. Čelko – 0:2.

Góly: 29. Augustín, 77. L. Čelko.

PREČÍN: Opat – Pauer, Herco (85. Aršič), K. Masaryk, Hybben (79. J. Košút), Vrábel, Hedera, Bubník, R. Lutišan, Blaško, Marián Gajdošík (85. Miloševič).

DOMANIŽA: Zdurienčík – Seko (68. Floriš), Braciník, Krčmárik, M. Kvaššay, Augustín, M. Košút (85. Masničák), Cúg, L. Čelko, K. Sádecký, T. Lednický (68. Socha). (MA)

Súvisiaci článok Domaniži na body stačil gól, Kvašov zlyhal v koncovke Čítajte

Kvašov – Trebatice 1:5 (1:3)

Domáci odohrali opäť jeden z nešťastných zápasov. Mali hernú prevahu, vypracovali si viacero gólových šancí, no strelecká produktivita bola slabá. Gól nedokázali dať ani z bezprostrednej blízkosti, kým súperovi vyšlo takmer všetko. Po vedúcom góle Machača zvýšil na 0:2 Masár, ktorú dorazil Suchánkom vyrazenú loptu do siete. O dve minúty po rohu vykresal nádej pre Kvašov Strapko kontaktným gólom, no spoluhráči s ak nemu nepridali a p chybe obrany v závere polčasu Bartošek zvýšil na 1:3. Obraz hry sa ani po prestávke nezmenil. Domáci nevedeli trafiť ani z najvyloženejšej šance, kým súper z dvoch striel vyťažil ďalšie dva góly a odviezol si tri body.

Góly: 29. Strapko - 13. a 54. Machač, 45. a 74. Bartošek, 27. Masár.

KVAŠOV: Ľ. Suchánek – A. Gorelka, Kresánek, Strapko, Kadlec (46. Bretschneider), Mikuška, Amrich (46. Petrovič), Bušík, F. Kováč, Beňo, R. Revák.

TREBATICE: Veselý – Bartošek, Matyáš, Hečko, Machač, Klačman, Jakubek, Masár, Šurin, Kirka, Ľ. Gajdošík (77. Chebeň).

Lehota p/Vt. – Partizánske 2:5 (0:1)

Úvod stretnutia bol vyrovnaný a bez šancí. Postupom času sa príležitosti striedali na oboch stranách a v 39. minúte po dorážke otvoril skóre Tomáš Obert – 0:1. O dve minúty neskôr sa domáci Benčat snažil zachrániť polčasový výsledok, ale jeho hlavička nenašla priestor brány. V úvode druhého polčasu Štefan Kučera rozjasal hŕstku fanúšikov Partizánskeho – 0:2. V 56. minúte pálil hosťujúci Barta, ale strelu vyrazil brankár Repiský. O minútu mali Lehoťania k dispozícii rohový kop, no po jeho akcii len lopta zaskákala medzi brvnom a čiarou. Za nepriaznivého stavu začali domáci viac pracovať v útoku a diváci videli vyrovnaný zápas. V 70. minúte opäť zaútočili hostia a po obrannom zákroku Miroslava Oršulu skončila lopta vo vlastnej sieti Baníka – 0:3. Brankár Tempa Partizánske Martin Gašparík zneškodnil každú strelu domácich, ale v 76. minúte sa to prelomilo, keď znížil Matúš Matuškovič – 1:3. Prešlo len päť minút a Tomáš Peciar znížil kontaktný gól – 2:3. Keď sa zdalo, že by zo zápasu mohla byť dráma, hostia z Partizánskeho premenili ešte dve šance, a to vďaka gólom Martina Janušku a Štefana Kučeru v závere zápasu. 232 divákov v závere jesennej časti sledovalo vyrovnaný a zaujímavý futbal, ale keďže sa hralo na góly, o niečo efektívnejší hostia do svojho autobusu pribalili aj tri body.

Góly: 76. Matuškovič, 80. Peciar - 48. a 87. Kučera, 39. Obert, 70. vlastný Oršula, 85. Januška.
LEHOTA P/VT: Repiský - Kodaj (60. Hlatký), Oršula, Peciar, Benko (64. Grigorio), Babašta, Kohút (46. Klochan), Kotula, Sobota, Matuškovič, Benčat.
TEMPO: Gašparík - Šakový, Křapka, Petreje, Januška, Kučera, Obžera (86. Slivka), Barta, Papranec, Obert (50. Olach), Beňuška.

Prievidza – Tr. Stankovce 1:5 (0:3)

Hostia mali v celom zápas jasnú prevahu. Boli futbalovejší po všetkých stránkach a zaslúžene zvíťazili.

Góly: 51. Martin Šlabjar - 8. a 52. Marcinát, 37. a 41. Vaško (1 z 11m), 67. Škvarka.
PRIEVIDZA: Bolfík - Jánošík, Spevár, Koryťák, Búry, M. Šlabjar, Filkorn, Kamdem (57. Šutinský), Mních (77. Píš), Gunda, D. Šlabjar (68. Škultéty).
TR. STANKOVCE: Zemanovič - Kvasnica, Čibík, Marcinát, Komorovský (76. Škultéty), Nosek, Škvarka (71. Svatík), Ďanovský, Repa, Ďuráči (67. Stano), Vaško.

Bánovce – Vrbové 1:2 (0:0)

Po výbornom výkone v D. Vesteniciach sa hral futbal na veľmi ťažkom teréne. V prvom polčase sa hralo prevažne len medzi šestnástkami bez šancí. Po zmene strán prvú vážnejšiu šancu chytá Korček. Hostia sa dostali do vedenia v 60. minúte po premenenej penalte, ktorej predchádzal zbytočný faul domáceho obrancu. Vzápätí mohol vyrovnať Kochan, ale v dobrej príležitosti triafa len do brankára a Zita prekopáva prázdnu bránku. V 65. minúte zahral striedajúci Nazar šikovne štandardku a Masarovič za pomoci obrancu hostí vyrovnáva na 1:1. Dôležitý moment ale prišiel v záverečných minútach, kedy po kontakte domáceho útočníka s hráčom hostí sa pískala penalta. Tú však hlavný rozhodca po minútovej debate a asistentom rozhodcu nepochopiteľne zrušil. Bánovce aj napriek tomuto verdiktu mali drvivý tlak, no hostia z náhodného protiútoku trestali gólom na 1:2 v 86. minúte. Domáci zaknihovali veľmi smolnú prehru. Bánovce po stretnutí cítia veľkú krivdu voči arbitrom zápasu, navyše počas jesennej časti ich minimálne v troch ďalších domácich zápasoch poškodili, čo už podľa funkcionárov MFC nie je náhoda...

Góly: 65. Masarovič - 60. Srnec (z 11m), 86. Kaman.

SPARTAK: Korček - Sipos, Tabak, Halás, Zelenák, Turoň, Masarovič, Kyselica, Laco (60. Nazar), Zita, Kochan.

MFK: Horváth - Šarudi, Virág, Kaman, Kusý, Srnec, Kurinec (76. Michálek), Macho, Troják, Dubovský (87. Šimor), Brezina. (MK)

Hlohovec – Dolné Vestenice 2:3 (0:2)

Hostia začali aktívnejšie, ale postupne sa do hry dostávali aj domáci. A práve keď sa zdalo, že by mohli so súperom hrať rovnú partiu, prišla vydarená akcia a Matiaško otvoril skóre – 0:1. Tesne pred koncom polčasu inkasovali domáci po chybe aj druhý gól, a zdalo sa byť rozhodnuté. Lenže mladý domáci celok v druhom polčase poriadne zabral a najskôr v 50. minúte strelou znížil Andrássy, aby v 64. minúte z penalty vyrovnal Veľký. Otvorený zápas však nakoniec strhli hostia v 83. minúte na svoju stranu Líškom.

Góly: 50. Andrássy, 64. Veľký - 19. Matiaško, 40. Hronec, 83. Líška.

Gbely – Jaslovské Bohunice 1:1 (0:1)

Gbely si v poslednom zápase jesene delili body s Jaslovskými Bohunicami. Hneď v úvode stretnutia si domáci vytvorili zopár sľubných šancí, no tie nevyužili. Skóre otvárali hostia, ktorí v 17. minúte po akcii z ľavej strany poslali center na Buchanca, ktorý stál na zadnej tyči, no domáci obranca si stečoval loptu do vlastnej brány – 0:1. Domáci sa snažili o vyrovnanie, to však v prvom polčase neprišlo. S pribúdajúcim časom stúpala aj nervozita na hracej ploche. Gbely sa snažili o vyrovnanie, no dočkali sa ho až v 79. minúte, kedy rohový kop zakončil z päťky Kučera na 1:1. Napriek snahe oboch mužstiev už ďalšie góly neprišli a skóre 1:1 sa nemenilo.

Góly: 79. Kučera – 18. Buchanec.

Boleráz – Častkovce 1:0 (0:0)

Hoci boli v prvom polčase hostia aktívnejší, do dobrej šance sa nedostalo ani jedno mužstvo. V úvode druhého dejstva však domácim vyšlo vysoké napádanie, lopta sa dostala k osamotenému Blaškovi, ktorý z hranice šestnástky otvoril skóre – 1:0. Hostia sa aj po góle snažili diktovať tempo, ale nedostali sa do žiadnej vyloženej šance, a tak na záver jesene utrpeli prvú prehru v sezóne.

8. Dotácie stlačili cenu ekologických Volkswagenov na minimum
  9. Aké vianočné darčeky nakúpiť a zaplatiť len za dva z troch?

V Púchove bude futbalový medzinárodný turnaj mladších žiakov

Na Alexandra cupe bude štartovať osem tímov U 13.

Púchovčania (v červenom) postavia dva tímy.

Fotografie bábätiek z považskobystrickej a trenčianskej pôrodnice.

Ilustračné foto-

V Papradnianskej doline si doprajú

Pri hľadaní výhry bolo neúspešných pokusov viac. Ľudia však pomáhali nájsť niekoho, kto by mohol mať noviny. Nakoniec sme pomohli stavebnej partii.

Partiu mladých ľudí sme zastihli pri prerábke starého domu po prarodičoch v Stupnomn.

FOTO+VIDEO: Autobus šoféroval Mikuláš, rozvážal deti do školy

Príjemné prekvapenie v autobuse mestskej hromadnej dopravy zažili cestujúci, keď sa spoza volantu na nich usmieval Mikuláš.

Jozef Fábry poňal svoj pracovný deň nápadito, prezliekol sa za Mikuláša.