Sobota, 28. marec, 2020 | Meniny má Soňa

V zápase Brvnišťa nariadil rozhodca tri jedenástky

Komentáre 15. kola 5. futbalovej ligy.

Košeca (v modrom) zakončila jeseň domácou výhrou.Košeca (v modrom) zakončila jeseň domácou výhrou. (Zdroj: ARCHÍV PB)

Nováčik z Košece prezimuje na peknom šiestom mieste, Plevník nevyužil jedenástku ani presilovku

Košeca – Chocholná-Velčice 3:0 (1:0)

Na kvalitne pripravenom trávniku sa hral obojstranne slušný futbal. Domáci boli lepším tímom, vypracovali si viacero šancí, no do prestávky premenili iba jedinú. V 39. min Škrapko krásnou strelou spoza šestnástky otvoril skóre. Hostia dobre bránili, ale nevynechali šancu na ohrozenie domácej brány, kde však stál pozorný Kostka, ktorý si so strelami poradil. Ďalšie pokusy hostí boli nepresné. Košeca mala ďalšie šance, dva góly Mihalika neplatili pre ofsajd. V 79. O. Vraník z viac ako dvadsiatich metrov pridal druhý gól a zaslúženú výhru Košece potvrdil po rýchlej kombinačnej akcii v 88. min strelou do orkyrytej brány S, karlík, ktorý bol na ihrisku iba štyri minúty.

Súvisiaci článok Podmanín počas predĺženého víkendu bodoval v dvoch zápasoch Čítajte

Góly: 39. Škrapko, 79. O. Vraník, 88. S. Karlík.

KOŠECA: Kostka – Provazník, Dúžek, Mihalik, Országh, Kučo, Kameništiak (81. J. Tomanica), O. Vraník (84. S. Karlík), Škrapko, Batla, Štepanovič.

CHOCHOLNÁ: Köszeghy – Suchánek, Cingel, Tulpík, Lukša, Kováčik, Ozimý, Líška (80. Horňák), Sabadka, Juraj Tuhársky, Gavenda (51. Bretšneider).

Handlová – Plevník 4:1 (3:1)

Domáci futbalisti začali zápas ofenzívne a po niekoľkých nepresných zakončeniach v 5. minúte otvoril skóre Lukáš Lazar. Hostia však už v 8. minúte priamym kopom prekonali mladého brankára Petra Iláša a vyrovnali gólom Andreja Budaya. Futbalisti Handlovej však ešte do polčasu pridali ďalšie dva góly z kopačiek Tibora Bugára a Martina Baču, a tak Baníci išli na prestávku s dvojgólovým náskokom. Hneď na začiatku polčasu sa do vyloženej šance dostal Andrej Turančík, avšak z dobrej pozície minul bránku. Po hodine hry bol v šestnástke faulovaný hosťujúci hráč a Jozef Ondrejka inkasoval žltú kartu a následne druhú žltú a bol vylúčený. Pri realizácii pokutového kopu sa vyznamenal brankár Peter Iláš, ktorý hosťujúcemu Jozefovi Kušnierovi vystihol smer strely. Následne mali hostia, ktorí hrali "presilovku" o jedného hráča, pár sľubných šancí, ale nepodarilo sa im ich premeniť. V 79. minúte štvrtým gólom Handlovej upokojil vývoj zápasu Andrej Turančík a stanovil ním konečné skóre zápasu.

Góly: 5. Lazár, 26. Bugár, 40. Bača, 79. Turančík - 8. A. Buday.
HANDLOVÁ: Ilaš - Bublák, Bača (85. Haneš), M. Smidka (82. Bilčík), Izák, Turančík, Bugár, Toma, Drozd, Lazár (76. Rosival), Ondrejka.
PLEVNÍK: Motúz - Čižmárik, J. Kremeň, Butko, Martin Zelenák, T. Ďurkech (71. Nemčík), S. Buday, A. Buday, P. Ďurkech, Michal Buday, Kušnier (79. Marejka). Igor Belák

Tr. Turná – Horná Poruba 3:0 (1:0)

Pokiaľ si chceli udržať domáci kontakt so súperom, potrebovali bodovať naplno. V sychravom počasí boli lepším a aktívnejším tímom. V 41. min Trenčiansku Turnú tesne pred polčasovou prestávkou poslal do vedenia Michal Kováč. Po prestávke bola aktivita domáceho tímu odmenená dvoma gólmi. V 62. min pridal na 2:0 Hrubý a o sedem minút priniesol pokoj na kopačky domáceho celku Stronček. V závere zápasu si už Trenč. Turná vedenie postrážila a nebude zimovať posledná.

Góly: 41. Michal Kováč, 62. Hrubý, 69. Stronček.

TR. TURNÁ: Belák - Lipták, Michal Kováč (83. Orčo), Marek Kováč (28. Vašek), Stronček, Bečka, Matúš Kováč, Fabo (69. Hrušovský), Konečný (46. Hulaj), Hrubý (82. Ďuriš), J. Kováč.
HORNÁ PORUBA: Smolka - Marienka, Michal Galko, R. Staňo, Juríček (46. P. Pučkovica), Mynář, Papp, Hetflajš, A. Staňo, P. Dražkovec (46. F. Pučkovica), M. Staňo.

Uhrovec – Ladce 4:2 (2:0)

Domáci mali dobre rozohraný zápas, keď už po hodine hry viedli zaslúžene štvorgólovým rozdielom. Chvíľka nepozornosti a hostia v priebehu minúty strelili dva góly. V ďalšom priebehu sa ale domáci opäť vrátili k svojej hre a vedenie z rúk už nepustili.
Góly: 13. a 32. Pavlovič, 56. Vavro, 59. Lebid - 59. vlastný Škultéty, 60. M. Štrbák (11 m).

TJ: Flóro - Čabrák, Škultéty, Stuparič, Borcha, Cibula (64. Z. Botka), Vavro, Bežo, Pavlovič, Lebid, Pavelek (90. T. Botka).

LADCE: Pravda - J. Váň, Mutala, L. Rosina, Kučerka (76. Adamec), J. Pagáč, E. Mrážik (57. Baláž), Paulec (67. Kvasnica), J. Haluska, M. Štrbák, A. Kováčik.

Dežerice – Brvnište 2:3 (1:2)

V divokom zápase udelil hlavný rozhodca pred peknou diváckou kulisou pätnásť žltých kariet, dve červené a odpísal tri pokutové kopy. Hostia po dvoch penaltách šli do vedenia na ťažkom teréne 0:2, domáci znížili v 31. minúte. Domácim sa podarilo po faule vyrovnať z penalty. S pribúdajúcimi minútami sa stav terénu zhoršoval, hosťom vyšla akcia a v 81. minúte strieľajú rozhodujúci gól – 2:3.
Góly: 31. Valíček, 62. Mrocek (11 m) - 21., 26. a 81. (prvé dva z 11 m) Jamečný.

OFK: Grman - Černoš (73. Luković), Poštrk, Mášik, Čahoj, Benca (61. Raffay), Dráb (46. Bujna), Bodocký, Ďurček, Mrocek, Valíček.

SLOVAN: Šustek - Mário Zelenák, Klabník (90. Pšurík), Kolembus, Decký (71. P. Chovančík), Jamečný, Hrbek (87. Ľ. Hároník), Mário Háronik (90. A. Slámka), Lončík, E.Slámka, Ofori.

Zem. Kostoľany – Kanianka 0:0

Už v 5. min Daubner pekne zacentroval, no Mišeje zo šiestich metrov nastrelil len Pipíšku v bráne hostí. O päť minút neskôr opäť Mišejeho strela zo 14 metrov mierila do hosťujúceho brankára. V 18. min Daubner z priameho kopu z 20 metrov mieril iba do spojnice Pipíškovej brány. V 25. min prišla spolupráca Daubner- Mišeje, ale posledne menovaný z piatich metrov prestrelil bránu. O päť minút na to Malíkovu vyrazenú strelu zo šestnástky nevedel Čičmanec z dvanástich metrov upratať do brány hostí. Poslednú veľkú šancu prvého polčasu nepremenil Šimurda, keď jeho hlavička skončila iba v rukách brankára. V druhom polčase už domáci nemali toľko šanci. Za zmienku stojí iba strela Martinusíka v 58. min a šanca Mišejeho, ktorý pri samostatnom nájazde mal už obhodeného aj Pipišku, ale v rozhodujúcom okamihu spadol. Hostia z Kanianky musia byť veľmi spokojní s bodom a domáci môžu ľutovať stratu dvoch bodov.

ZEM. KOSTOĽANY: Zvalo - Málik, Orság, Hulini, Pavkeje, Bátora, Šimurda, Martinusík, Mišeje, Čičmanec (74. Mokoš), Daubner (85. Dado).
KANIANKA: Pipíška - Pekár, Strečanský (90. Radošinský), Vážan, Hvolka, Mokrý, Šagát, Šnirc, Hianik, Marko, Veselý. František Maslonka

Podolie – Veľké Uherce 3:2 (1:1)

Úvod patril domácemu mužstvu, ale veľká šanca Behúla zostala nepremenená. V 13. minúte po rohu zakončoval Pagáč, ale jeho strela nemala potrebnú razanciu. Hostia sa do prvej šance dostali v 18. minúte, ale ich zakončeniu chýbala presnosť. V 30. min sa už hostia radovali keď sa po sérii domácich nepresnosti presadil Cíger. Domáci sa z inkasovaného gólu rýchlo otriasli a o už o 6 minút sa radovali z vyrovnania, keď sa presadil Behúl. V 40. minúte sa peknou strelou v ťažkej situácie snažil Kováča prekvapiť Kerak, ale minul. V 55. min sa hostia opäť ujali vedenia, keď sa s prispením teču presadil z trestného kopu znova Cíger. V 72. minute bol v čistej príležitosti faulovaný Pyšný a Pagáč nariadený pokutový kop bezpečne premenil. Domácim sa bod málil a svojou bojovnosťou sa neustále snažili strhnúť víťazstvo na svoju stranu. To Podoliu priblížil Kerak, keď sa najlepšie zorientoval v skrumáži a prestrelil Kováča. Do konca zápasu sa už nič podstatné neudialo, a tak si domáci po najbojovnejšom výkone v sezóne zaslúžene pripísali tri body.

Góly: 36. Behúl, 72. Pagáč (z 11m), 78. Kerák - 30. a 55. Cíger.
PODOLIE: Fabián - Uhlík, Pyšný (88. Hlaváč), Drexler, Pagáč, Behúl (62. Bobocký), Ohrablo, Hirjak (31. Kerák), Čechvala, Gajdošík (90. Gúčik), Mašán.
VEĽKÉ UHERCE: P. Kováč - Jankula, Košík, Cíger, Beliansky, Kundala, R. Kováč, Mano, Greguška, Valter, Škoda (83. Maťašeje).