V Dubnici bolo viac gólov ako vylúčených

Sumár 19. kola Slovenskej hokejovej ligy.

Dubnica (v bielom) si zmerala sily s Topoľčanmi. Dubnica (v bielom) si zmerala sily s Topoľčanmi. (Zdroj: NOAM PHOTO)

Považskej Bystrici sa proti nováčikovi opäť nedarilo.

Dubnica – Topoľčany 2:3 pp (0:0, 1:1, 1:1 – 0:1)

Proti nepríjemnému súperovi, ktorý ťahá dlhšiu sériu neporaziteľnosti, to Dubničania nemali jednoduché. V prvej tretiny boli obaja brankári neprekonateľní a zaujala iba pästná výmena medzi Kristínom a Kováčikom. Diváci sa dočkali gólu až v 29. min,. kedy Kompasa prekonal Matejka – 1:0. Polminútu pred druhou prestávkou sa tešili aj hostia a, keď vyrovnával Pätoprstý. Vstup do záverečnej tretiny vyšiel Topoľčancom a posila zo Slovana Miklík pri svojom debute v 42. min dal vedúci gól na 1:2. Dubnicu gól nepribrzdil v snahe a o dve minúty Matejka vyrovnal – 2:2. Jedinú presilovku v zápase pri Kokavcovom vylúčení hostia nevyužili, a keď gólmani odolali všetkým strelám, nasledovalo predĺženie. V 62. min sa presadil druhýkrát Pätoprastý a žochári si odviezli dva body.

Súvisiaci článok Považskobystričania rozhodli o výhre v Trnave až v závere Čítajte

Góly: 29. a 44. Matejka – 40. a 62. Pätoprstý, 42. Miklík.

Dubnica: Lakosil – Homer, Švec, Košecký, Chatrnúch, Hefka, Trška, Fančovič, Dúžek –Hegyi, Matejka, Kokavec, Klimenta, Nemček, Jakúbek, Kristín, Ďuriš, Jakubík, Kanaet, Hudák, Bodnár.

Topoľčany: Kompas – Ďurčo, Španko, Hřebíček, Kováčik, Bystričan, Hrudík, Bulák, Gergel – Pätoprstý, Miklík, Podstavek, Kluka, Lantoš, Bečka, Laššo, Uhnák, Pekarčík, Olejník, Kubek, Špankovič.

Levice - Pov. Bystrica 6:3 (4:1, 1:0, 1:2)

Domáci nováčik zápas zvládol lepšie, keď hostí prestrieľal dvojnásobným počtom striel. Už v 4. min otvoril skóre Tužinský a v 14. min J, Mihakík nechal Turana sedieť na trestnej lavici niečo necelú minútu – 2:0. V 17. min stačilo panterom 21 sekúnd na využitie presilovky, keď po spolupráci s Knudsenom a Jakubíkom skóroval Dmitriev – 2:1. Hostí sa snažili, no o dve minúty inkasovali tretí gól a sekundu pred prvou prestávkou pri vylúčení Rodionova J. Mihalík zvýšil na 4:1. V druhej tretine tempo poľavilo, hra sa vyrovnala a jediný gól dal v 35. min M. Novák – 5:1. Hostia sa nedokázali presadiť, až v 49. min pri presilovke po prihrávke J. Zlochu namieril presne Saboš – 5:2. Ďalší gól potrebný k zdramatizovaniu zápasu Bystričania nepridali, naopak, v 56. min inkasovali šiesty gól. Minútu pred koncom po Knudsenovej strele zmiernil prehru Krieger – 6:3.

Góly: 4. a 19. Tužinský, 14. a 20. J. Mihalík, 35. M. Novák, 56. Tábi – 17. Dmitriev, 49. Saboš, 60. Krieger.

Levice: Pavličko – Romaňák, M. Novák, Kuzma, Kohút, Šturdík, P. König, Bujanov, Kudrna – Tužinský, Klenko, Šarvaš, Kropotin, Mrázik, Vorobjev, Piačka, J. Mihalík, Tábi, D. König, Kosorín, Gubo.

Pov. Bystrica: Lamper (Kmošena) – Saboš, Nahálka, Augustín, Rodionov, Knudsen, A. Zlocha – J. Zlocha, Cíger, P. Ligas, Dmitriev, Jakubec, Drevenák, Rufati, Švantner, Krieger, Németh, Turan, Mokrohajský.

19. kolo: Martin – Skalica 2:1 (0:0, 1:1, 1:0), 40. Jurášek, 52. Videlka – 27. Štumpf, Bratislava Capitals – Trnava 3:4 (0:3, 2:0, 1:1), 27. Slovák, 31. Kalináč, 43. D. Hudec - 2. Ševčík, 11. Šúry, 13. Jurák, 44. Mrava, Žilina - Sp. N. Ves 2:1 (0:0, 1:1, 1:0), 39. Zahradník, 53. Rehák – 24. Ondov.

1. Topoľčany 19 12 4 3 66:44 44

2. Capitals BA 19 13 4 2 91:50 43

3. Martin 19 10 4 5 77:59 38

4. Dubnica 19 10 3 6 71:60 35

5. Sp. N. Ves 20 11 1 8 76:69 35

6. Skalica 20 8 4 8 72:60 30

7. Žilina 19 7 2 10 46:53 24

8. Levice 20 7 2 11 64:82 23