Streda, 20. január, 2021 | Meniny má DaliborKrížovkyKrížovky

V hokejovom derby na Považí vynikli gólmani, Dubnica uspela na Spiši

V Slovenskej hokejovej lige sa hralo 20. kolo.

Pov. Bystrica (v bielom) hrala so Žilinou.Pov. Bystrica (v bielom) hrala so Žilinou. (Zdroj: PB)

Dubnica odskočila bodovo súperovi, Pov. Bystrica na tretí pokus uspela proti Žiline.

Sp. N. Ves – Dubnica 2:6 (1:2, 1:2, 0:2)

Úvod patril domácim, ktorým pomohlo k tlaku aj vylúčenie hráča hostí, no Lakosil bol pozorný. V 9. min prešiel cez obranu Boldižár a dostal Spišiakov do vedenia. V snahe zvýšiť domáci stratili puk, Matejka prihral v 13. min Kristínovi a bolo 1:1. V závere tretiny hrali hostia presilovku 5:3, a keď už bol na ľade prvý vylúčený hráč, Jakúbek dal druhý dubnický gól – 1:2. Po prestávke začali domáci lepšie, no aj súper hrozil občasnými protiútokmi. V 31. min Hudák zaskočil Šima ľahkou strelou – 1:3 a do brány Spišiakov prišiel Nagy. O chvíľu signalizoval rozhodca vylúčenie dubnického hráča, no Havrila ho zrušil kontaktným gólom – 2:3. Odpoveď prišla o necelú minútu, keď si na Klimentovu prihrávku nakorčuľoval Jakúbek a nezaváhal – 2:4. Hostia hru kontrolovali a v 43. min Ďuriš pekným gólom zvýšil na 2:5. V presilovke Spišiaci nevyužili dve dobré šance a v 58. min po Homerovej prihrávke zvýšil na 2:6 Matejka.

Súvisiaci článok V Dubnici bolo viac gólov ako vylúčených Čítajte

Góly: 9. Boldižár, 32. Havrila – 19. a 33. Jakúbek, 13. Kristín, 31. Hudák, 43. Ďuriš, 58. Matejka.

Sp. N. Ves: Šimo (Nagy) – Boldižár, Alvo, Bdžoch, Cibák, Vantroba, Štefánik,Knižka, Semaňák – L. Novák, Vartovník, Kövér, Badalian, Koky, Ondov, Havrila, Halász, M. Findura, Bača, Ludányi, Polomský.

Dubnica: Lakosil – Homer, Švec, Košecký, Chatrnúch, Hefka, Trška, Fančovič, Dúžek –Hegyi, Matejka, Kristín, Klimenta, Nemček, Jakúbek, Kokavec, Ďuriš, Jakubík, Kanaet, Hudák, Bodnár.

Pov. Bystrica – Žilina 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)

Pri vylúčení Mokrohajského prešiel do útočného pásma Cíger, prihral Dmitirevovi a oslabení domáci išli do vedenia 1:0. Žilina o chvíľu dosiahla gól, ale ten pre vysokú hokeju rozhodca neuznal. Oba tímy mali výhodu presilovky, no do kabín išli panteri s jednogólovým náskokom. Na začiatku druhej tretiny mala Žilina obrovskú šancu, no nevyužila ani minútovú presilovku 5:3. Domácich výbornými zákrokmi podržal brankár Lamper. Po nevyužitej domácej presilovke hrlai v poloici zápasu hostia druhýkrát vo výhode o dvoch hráčov, lenže počas polminútovej výhody pre hostí Lamper odolal. Do konca druhej časti sa striedavo vylučovalo na oboch stranách, najväčšiu šancu mal domáci Mokrohajský, no koncovka mu nevyšla. V úvode záverečnej časti hostia výrazne pridali a v 43. min nekrytý Zahradník vyrovnal na 1:1. Panteri reagovali zlepšenou hrou a Mikoláš sa mal v bráne čo obracať. Pri Turanovej strele v 47. min stačil zasiahnúť, ale na Némethovu dorážku bol prikrátky – 2:1. Ďalšie šance na zvýšenie domáci nevyužili a súper sa stále nevzdával. Pri vylúčení Šefčíka v 58. min odvolali hostia brankára, ale gólovú šancu si nevytvorili a panteri sa po zlepšenom výkone zaslúžene tešili z trojbodového zisku.

Góly: 8. Dmitriev, 47. Németh – 43. Zahradník.

Pov. Bystrica: Lamper – Knudsen, Nahálka, Šefčík, Niník, Rodionov, Augustín, Pelech, A. Zlocha – Dmitriev, J. Zlocha, Cíger, Jakubec, P. Ligas, Drevenák, Mokrohajský, Rufati, Švantner, Turan, Krieger, Németh.

Žilina: Mikoláš – Surán, L. Dubeň, Nádašdi, Turian, Housa, Pišoja, Patlevič, Coma – Chlepčok, Minárik, Markovič, Rehák, Húževka, Ondruš, Macek, Prašil, Zahradník, Magdolen, Halama, Valášek.

1. Capitals BA 20 14 4 2 103:53 46

2. Topoľčany 20 12 5 3 68:45 46

3. Martin 21 11 5 5 82:61 42

4. Dubnica 20 11 3 6 77:62 38

5. Sp. N. Ves 21 11 1 9 78:75 35