Sobota, 7. december, 2019 | Meniny má Ambróz

V hokejovom derby na Považí vynikli gólmani, Dubnica uspela na Spiši

V Slovenskej hokejovej lige sa hralo 20. kolo.

Pov. Bystrica (v bielom) hrala so Žilinou.Pov. Bystrica (v bielom) hrala so Žilinou.(Zdroj: PB)

Dubnica odskočila bodovo súperovi, Pov. Bystrica na tretí pokus uspela proti Žiline.

Sp. N. Ves – Dubnica 2:6 (1:2, 1:2, 0:2)

Úvod patril domácim, ktorým pomohlo k tlaku aj vylúčenie hráča hostí, no Lakosil bol pozorný. V 9. min prešiel cez obranu Boldižár a dostal Spišiakov do vedenia. V snahe zvýšiť domáci stratili puk, Matejka prihral v 13. min Kristínovi a bolo 1:1. V závere tretiny hrali hostia presilovku 5:3, a keď už bol na ľade prvý vylúčený hráč, Jakúbek dal druhý dubnický gól – 1:2. Po prestávke začali domáci lepšie, no aj súper hrozil občasnými protiútokmi. V 31. min Hudák zaskočil Šima ľahkou strelou – 1:3 a do brány Spišiakov prišiel Nagy. O chvíľu signalizoval rozhodca vylúčenie dubnického hráča, no Havrila ho zrušil kontaktným gólom – 2:3. Odpoveď prišla o necelú minútu, keď si na Klimentovu prihrávku nakorčuľoval Jakúbek a nezaváhal – 2:4. Hostia hru kontrolovali a v 43. min Ďuriš pekným gólom zvýšil na 2:5. V presilovke Spišiaci nevyužili dve dobré šance a v 58. min po Homerovej prihrávke zvýšil na 2:6 Matejka.

Súvisiaci článok V Dubnici bolo viac gólov ako vylúčených Čítajte

Góly: 9. Boldižár, 32. Havrila – 19. a 33. Jakúbek, 13. Kristín, 31. Hudák, 43. Ďuriš, 58. Matejka.

Sp. N. Ves: Šimo (Nagy) – Boldižár, Alvo, Bdžoch, Cibák, Vantroba, Štefánik,Knižka, Semaňák – L. Novák, Vartovník, Kövér, Badalian, Koky, Ondov, Havrila, Halász, M. Findura, Bača, Ludányi, Polomský.

Dubnica: Lakosil – Homer, Švec, Košecký, Chatrnúch, Hefka, Trška, Fančovič, Dúžek –Hegyi, Matejka, Kristín, Klimenta, Nemček, Jakúbek, Kokavec, Ďuriš, Jakubík, Kanaet, Hudák, Bodnár.

Pov. Bystrica – Žilina 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)

Pri vylúčení Mokrohajského prešiel do útočného pásma Cíger, prihral Dmitirevovi a oslabení domáci išli do vedenia 1:0. Žilina o chvíľu dosiahla gól, ale ten pre vysokú hokeju rozhodca neuznal. Oba tímy mali výhodu presilovky, no do kabín išli panteri s jednogólovým náskokom. Na začiatku druhej tretiny mala Žilina obrovskú šancu, no nevyužila ani minútovú presilovku 5:3. Domácich výbornými zákrokmi podržal brankár Lamper. Po nevyužitej domácej presilovke hrlai v poloici zápasu hostia druhýkrát vo výhode o dvoch hráčov, lenže počas polminútovej výhody pre hostí Lamper odolal. Do konca druhej časti sa striedavo vylučovalo na oboch stranách, najväčšiu šancu mal domáci Mokrohajský, no koncovka mu nevyšla. V úvode záverečnej časti hostia výrazne pridali a v 43. min nekrytý Zahradník vyrovnal na 1:1. Panteri reagovali zlepšenou hrou a Mikoláš sa mal v bráne čo obracať. Pri Turanovej strele v 47. min stačil zasiahnúť, ale na Némethovu dorážku bol prikrátky – 2:1. Ďalšie šance na zvýšenie domáci nevyužili a súper sa stále nevzdával. Pri vylúčení Šefčíka v 58. min odvolali hostia brankára, ale gólovú šancu si nevytvorili a panteri sa po zlepšenom výkone zaslúžene tešili z trojbodového zisku.

Góly: 8. Dmitriev, 47. Németh – 43. Zahradník.

Pov. Bystrica: Lamper – Knudsen, Nahálka, Šefčík, Niník, Rodionov, Augustín, Pelech, A. Zlocha – Dmitriev, J. Zlocha, Cíger, Jakubec, P. Ligas, Drevenák, Mokrohajský, Rufati, Švantner, Turan, Krieger, Németh.

Žilina: Mikoláš – Surán, L. Dubeň, Nádašdi, Turian, Housa, Pišoja, Patlevič, Coma – Chlepčok, Minárik, Markovič, Rehák, Húževka, Ondruš, Macek, Prašil, Zahradník, Magdolen, Halama, Valášek.

8. Dotácie stlačili cenu ekologických Volkswagenov na minimum
  9. Aké vianočné darčeky nakúpiť a zaplatiť len za dva z troch?

V Dubnici padol jediný gól, panteri vzdorovali favoritovi

Slovenská hokejová liga pokračovala 24. kolom.

Pov. Bystrica (v bielom) hrala s Capitals Bratislava.

V Púchove bude futbalový medzinárodný turnaj mladších žiakov

Na Alexandra cupe bude štartovať osem tímov U 13.

Púchovčania (v červenom) postavia dva tímy.

Fotografie bábätiek z považskobystrickej a trenčianskej pôrodnice.

Ilustračné foto-

V Papradnianskej doline si doprajú

Pri hľadaní výhry bolo neúspešných pokusov viac. Ľudia však pomáhali nájsť niekoho, kto by mohol mať noviny. Nakoniec sme pomohli stavebnej partii.

Partiu mladých ľudí sme zastihli pri prerábke starého domu po prarodičoch v Stupnomn.