Nedeľa, 29. november, 2020 | Meniny má VratkoKrížovkyKrížovky

V hádzanárskom šlágri nedohrali traja hráči + FOTO

V extralige mužov hostila Pov . Bystrica doma Košice.

Považskobystričania (v modrom) zastavujú útok Košíc.Považskobystričania (v modrom) zastavujú útok Košíc. (Zdroj: JOZEF ŠPROCHA)

Považskobystričania už bodovali s každým súperom v extralige.

Pov. Bystrica - Košice Crows 31:30 (17:16)

Košice boli jediným tímom, s ktorým Považania nezískali ani bod. Hostia boli nepríjemným súperom a stále vyhrávali o gól až do stavu 3:3. Vernarský potom chytil dve šance domácich a po góle Hruščáka bolo 3:5. Guzy v 10. min upravil na 4:6, ale Bystričania zásluhou Juráka a Ivanytsiu vyrovnali na 6:6. Košice opäť viedli 6:7, ale o minútu prvýkrát vyhrávali MŠK – 8:7. Vyrovnaný duel pokračoval, súperi sa strelecky striedavo presadzovali a Bystričnaom sa nedarilo získať väčší, než jednogólový náskok. Za stavu 12:12 Vernarský chytil Briatkovi sedmičku a v 26. min bolo 14:14. Záver polčasu lepšie zvládla Pov. Bystrica, ktorá zvýšila na 16:14 a Petričenko 300. gólom MŠK v sezóne upravil na 17:15.

Súvisiaci článok Pred odchodom do Ruska si Považskobystričania vylepšili náladu v Šali Čítajte

Päť sekúnd pred prestávkou sa presadil Šiška – 17:16. Po prestávke MŠK viedli 18:16 a 20:18, no chybami v útoku dovolili súperovi v 39. min vyrovnať na 21:21. Bojovalo sa o každú loptu, Bystričnaom sa podarilo získať po dvoch Kovačinových zákrokoch vedenie 24:22. Za stavu 25:24 sa dvakrát presadil nebojácny Gardian – 27:24 (46. min). Birdahič znížil na 27:25, Ivanytsia s Briatkom gólmi z krídiel zvýšili na najvyšší rozdiel 29:25 (50. min). Košice sa nevzdávali a znížili na 29:27, lenže Jurák dravým prienikom zakončil akciu gólom na 30:27. Hruščák s Antlom zdramatizovali záver – 30:29 (55. min). Domáci nepresne zakončili a hostia získali loptu, no Šiška zbytočným faulom bez loptu na Juráka si vyslúžil červenú a vzápätí modrú kartu. Jurák o chvíľu vybojoval dôležitú sedmičku, ktorú Vallo premenil – 31:29. Petričenko v snahe zabrániť rozohrávke inkasoval tretí trest a po červenej karte putoval do hľadiska. Antl priblížil Košičanov na rozdiel gólu, ale domáci v závere takticky držali loptu a po treťom faule hostia dohrávali bez Birdahiča, ktorý dostal ako tretí hráč v zápase červenú kartu. Pov. Bystrica tesný náskok udržala a súpera predstihla v tabuľke.

POV. BYSTRICA: Kovačin, Dobroň, Pčola – Sloboda, Bystrický, Ivanytsia 8, Maliar, Petričenko 3, Jurák 8, M. Briatka 2/1, M. Štefina, Zábavčík, Urík, Vallo 7/3, E. Valášek, Gardian 3.

KOŠICE: Vernarský, H. Müller - Hruščák 9/1, Šiška 3, Majirský 1, Guzy 5/1, Hriňák 4, Hájnik, Malic, N. Müller, Ľoch 5, Antl ml. 2, Ivanov, Birdahič 1.

Sedmičky: 5/4 - 3/2.

Vylúčení: 5:7, ČK: 59. Petričenko za 3 vylúčenia – 57. Šiška za hrubý faul + modrá karta, 60. Birdahič za 3 vylúčenia.