Slovenská hokejová liga pokračovala 24. kolom.

Dubničania (v bielom) hrali v Trnave.Dubničania (v bielom) hrali v Trnave. (Zdroj: NOAM PHOTO)

Považskobystričania v streľbe veľmi nezaostával, no Martin ukázal vysokú efektivitu.

Trnava - Dubnica 3:4 pp (1:0, 0:1, 2:2 – 0:1)

V prvej tretine bol zápas vyrovnaný, súperi sa nedokázali presadiť. Až v 16. min bol úspešný Kamenický – 1:0. V druhej tretine hostia pridali, no nádejné pokusy Jakúbeka, Nemčeka a Lantoša kryl Bartozel. Lakosil mal práce menej, pokusom domácich chýbala väčšia presnosť. V 39. min po Kanaetovej prihrávke vyrovnal Hudák. V tretej tretine už po 47 sekundách zakončil sólo druhým gólom Kamenický – 2:1.Odpoveď prišla v 43. min, keď znova vyrovnával J. Matejka. V závere bol vylúčený Kanaet, ale Šedivý v oslabení dostal hostí do vedenia – 2:3. Trnava pridala a Mrava v 59. min poslal zápas do predĺženia. Dubnica najprv nevyužila presilovku, ale keď bol vylúčený ďalší domáci hrá, jedenásť sekúnd pred koncom dal víťazný gól Dubničanov Homer, ktorý bol jeho prvý v sezóne – 3:4.

Góly: 16. a 41. Kamenický, 59. Mrava – 39. Hudák, 42. J. Matejka, 58. Šedivý, 65. Homer.

Súvisiaci článok Považskobystrickí hokejisti dotiahli zápas až do nájazdov Čítajte

Trnava: Bartozel – Schmidt, Sliva, Klein, Burian, Mrázik, Jakab, Litavec – Bobál, Beták, Jurák, Kamenický, Hrbáčik, Mrava, Lukačovič, Lindeman, Šúry, Marguš, Ševčík, Szalay.

Dubnica: Lakosil – Homer, Švec, Hefka, Trška, Košecký, Fančovič, Dúžek, Plavecký – J. Matejka, Ďuriš, Kristín, Šedivý, Nemček, Jakúbek, Lantoš, Hudák, Kanaet, Klimenta, Bodnár, Prna.

Martin - Pov. Bystrica 11:2 (3:0, 6:1, 2:1)

Hostia začali smelo, niekoľkokrát ohrozili Gavaliera, ale aj Lamper viackrát ukázal svoj postreh. V 14. min domácim stačilo 14 sekúnd a Pokrivčák využil presilovku. O štyri minúty po prihrávke spoza brány trafil presne Poliaček a o minútu sa pred bránou najlepšie zorientoval Dírer – 3:0. Hostia v závre tretiny a domáce v úvode druhej zle striedali, ale presilovky ostali nevyužité. Panteri skúšali strelecké šťastie, no gól nedali, naopak, v 26. min Lamper neudžal tvrdú strelu Žiaka – 4:0 a v bráne ho vystriedal Kmošena. Ten si čisté konto udržal iba dve minúty, keď ho zblízka prekonal Paulíny. Cíger s J. Zlochom šance nevyužili a po Dmitrievovom faule Žiak v 30. min premenil trestné strieľanie – 6:0. O minútu zakončil únik gólom Rudzan a po Švantnerovej nevyužitej šanci Brezniak do odkrytej brány pridal v 33. min ôsmy gól. O 17 sekúnd ušiel Burzík a bolo 9:0. Hostia sa snažili o gól, zahodili šancu, ale po Cígerovej vyrazenej strele vrátil puk do siete J. Zlocha – 9:1. V úvode tretej tretiny Videlka využil presilovku – 10:1. Gavalier odolával pri šanciach hostí, ale po Švanterovej prihrávke ho v 49. min prekonal Drevenák – 10:2. Videlka po odrazenom puku od zadného mantinelu pridal jedenásty gól a v 60. min domáci traflii hornú žŕdku.

Góly: 26. a 30. Žiak, 41. a 55. Videlka, 14. Pokrivčák, 18. Poliaček, 19. Dírer, 28. Paulíny, 31. Rudzan, 33. Brezniak, 33. Burzík – 36. J. Zlocha, 49. Drevenák.

Martin: Gavalier – L. Matejka, Tabaček, Dvořák, Burzík, Šimon, Rusina, Babka, Themár – Videlka, Murček, Pokrivčák, Brezniak, Langhammer, Poliaček, Nauš, Jurášek, Žiak, Dírer, Paulíny, Rudzan.

Pov. Bystrica: Lamper (Kmošena) - Augustín, Nahálka, Šefčík, L. Ďurkech, Knudsen, Niník, Pelech, Rodionov – M. Dolinajec, J. Zlocha, Cíger, Drevenák, P. Ligas, Dmitriev, Mokrohajský, Rufati, Švantner, Krieger, Németh, Turan.

24. kolo: Sp. N. Ves - Bratislava Capitals 4:5 pp (2:1, 0:1, 2:2 – 0:1), Skalica – Topoľčany 0:2 (0:1, 0:0, 0:1), Žilina – Levice 4:2 (1:1, 3:0, 0:1),

1. Topoľčany 25 16 6 3 88:53 59

2. Capitals BA 25 17 5 3 133:62 57

3. Martin 26 14 6 6 110:73 53

4. Dubnica 25 12 4 9 89:86 43

5. Sp. N. Ves 26 12 4 10 99:89 42

6. Skalica 25 11 4 10 95:73 39

7. Žilina 25 10 2 13 68:79 33

8. Levice 25 10 2 13 87:103 32