Štvrtok, 25. február, 2021 | Meniny má Frederik(a)KrížovkyKrížovky

V Dubnici videli diváci dvadsať samostatných nájazdov

V Slovenskej hokejovej lige ostáva do konca základnej časti jedno kolo.

Dubnica (v bielom) si zmerala sily so Žilinou.Dubnica (v bielom) si zmerala sily so Žilinou. (Zdroj: NOAM PHOTO)

Považskobystričania dovolili mladým reprezentantom otočiť v závere zápas a proti Skalici mali strelecké suchoty.

HK 95 Pov. Bystrica - SR U 18 2:3 pp (0:1, 1:0, 1:1 – 0:1)

V prvej tretine sa hral vyrovnaný duel, mladí reprezentanti boli aktívnejší a v 14. min sa ujali vedenia po góle Jasenca. V závere prvej tretiny bol vylúčený Dmitriev, ale presilovku hostia nevyužili. V 27. min domáci zle striedali a o minútu fauloval L. Ďurkech. Slováci minútovú presilovku 5:3 nevyužili. Panteri mohli vyrovnať v dvoch za sebou nasledujúcich presilovkách, ale vyrovnať sa podarilo až pri rovnovážnom stave v 39. min Koreníkovi, ktorý dal svoj prvý gól medzi mužmi. V záverečnej časti mali domáci viac z hry a v 53. min sa ujali vedenia, keď v presilovke skóroval J. Zlocha – 2:1. Radosť trvalo iba trištvrte minúty, lebo Vaňo vyrovnal. V predĺžení začali lepšie hostia a v 62. min dal Petrovický víťazný gól.

Góly: 39. Koreník, 53. J. Zlocha - 14. Jasenec, 54. Vaňo, 62. Petrovický.

Pov. Bystrica: Lamper – L. Ďurkech, Augustín,Šefčík, Koreník, Knudsen, Saboš, Čykancev – Jakubec, J. Zlocha, Cíger, Krieger, Dmitriev, P. Ligas, Mokrohajský, Turan, Švantner, Rodionov, Rufati, Németh.

Súvisiaci článok Hokejisti Dubnice neinkasovali, panteri neskórovali Čítajte

SR U 18: Boľo – Petrovický, Š. Nemec, Ketner, Zubák, Jacko, Stripai – Ragan, Šimko, Rehák, R. Nemec, Petráš, Lukošik, Demek, Šramaty, Vaňo, Smidžár, Lipiansky, Jasenec.

HK 95 Pov. Bystrica – Skalica 0:2 (0:1, 0:0, 0:1)

V prvej tretine boli strelecky aktívnejší domáci, ale gól nedali. V 9. min využil presilovku pri vylúčení Urbánka Šmída – 0:1. Po prestávke pokračoval vyrovnaný zápas, súperi si veľa nedovolili a šancí bolo málo. V závere tretiny panteri nevyužili ani štvorminútovú presilovku. V 43. min Šmída zvýšil na 0:2 a domáci napriek snahe gól nedali a bodovo vyšli naprázdno.

Góly: 9. a 43. Šmída.

Pov. Bystrica: Lamper – L. Ďurkech, Šefčík, Augustín, Saboš, Knudsen, A. Zlocha, Rodionov, Mokrohajský – Jakubec, J. Zlocha, Ferenyi, Cíger, Dmitriev, P. Ligas, Krieger, Urbánek, Turan, Švantner, Krieger, Rufati, Németh.

Skalica: Ovečka – Horváth, Škápik, Mikéska, Janík, Hohl, Hílek, Moritz, Melicher – Okoličány, Šmída, Štumpf, Trnka, Jaša, P. Kotzman, D. Trenčan, Pulščák, A. Kotzman, Koziot, Ivičič, Dvonč.

MHK Dubnica - Žilina 4:3 sn (0:2, 1:0, 2:1 – 0:0, 1:0)

Úvod bol pre domácich šokom, keď v 2. min otvoril skóre tečovanou strelou Ondruš a v 3. min Gálik zvýšil na 0:2. Žilina nevyužila tutovky Prašila a Maceka Dubnica pridala, no Mikoláš odolával až do 33. min, kedy ho prvýkrát prekonal Kanaet – 1:2. Nemčeka vychytal Mikoláš, na druhej strane zaváhal Markovič. Jakubík, Lantoš ani Matejka v záverečnej časti neboli úspešní. Hostia udržiavali tesný náskok až do záverečnej päťminútovky. Pri vylúčení L. Dubeňa vyrovnal v 57. min Ďurina na 2:2. V tej istej minúte v priebehu piatich sekúnd boli vylúčení domáci obrancovia Hefka a Fančovič a hostia dostali výhodu presilovky 5:3. Po necelej minúte ju využil Markovič – 2:3. V závere domáci pritlačili a 29 sekúnd pred koncom po Lantošovej prihrávke pri power play nová posila Rajnoha vyrovnal na 3:3. V predlžení najprv spálil tutovku hosťujúci Ondruš, a keď domáci nevyužili minútovú presilovku a rozhodovalo sa v nájazdoch. Domáci po góloch Nemčeka a Ďurinu viedli po štvrtej sérii 2:1, no posledný žilinský strelec Minárik premenil, kým Hegyi nedal. Rozhodnutie prišlo až v desiatej sérii, kedy Kristín uspel, no Zahradník nie a Dubnica získala druhý bod.

Góly: 33. Kanaet, 57. Ďurina, 60. Rajnoha, nájazd Kristín - 2. Ondruš, 3. Gálik, 58. Markovič.

Nájazdy: Markovič 0:0, Nemček 1:0, Zahradník 1:1, Kristín 1:1, S. Rehák 1:1, Lantoš 1:1, Húževka 1:1, Ďurina 2:1, Minárik 2:2, Hegyi 2:2, Nemček 2:2, Markovič 2:2, Ďurina 2:2, Minárik 2:2, Trška 2:2, Nádašdi 2:2, Kanaet 2:2, Zahradník 2:2, Kristín 3:2, Zahradník 3:2.

Dubnica: Kutej – Homer, Fančovič, Rajnoha, Chatrnúch, Trška, Hefka, Dúžek, Plavecký – Nemček, Hegyi, Kristín, Klimenta, Ďuriš, Lantoš, Kanaet, Hudák, Matejka, Ďurina, Prna, Jakubík.

Žilina: Mikoláš – Pišoja, L. Dubeň, Nádašdi, Turian, Leško, Coma, Housa – Síkela, Húževka, Markovič, S. Rehák, Ondruš, D. Rehák, Macek, Prašil, Zahradník, Valášek, Minárik, Gálik.

35. kolo: Topoľčany – Levice 4:5 pp (1:0, 1:3, 2:1 – 0:1), 20. Laššo, 22. Miklík, 53. Pekarčík, 60. Jakúbek – 27. Vorobjev, 30. Šiška, 40. Tábi, 48. Tužinský, 64. König, Bratislava Capitals – Martin 3:1 (1:0, 1:0, 1:1), 2. Surovka, 28. Sloboda, 59. R. Varga – 55. Dírer, Sp. N. Ves - Trnava 5:1 (3:1, 0:0, 2:0), 3. a 60. Matej, 11. a 20. Havrila, 43. Vartovník - 6. Lindeman

4. MetLife spustila online nahlasovanie poistných udalostí
  5. Minulý rok boli v priemere ukradnuté takmer tri autá denne

16 h
Primátor Dubnice nad Váhom Peter Wolf pred vstupom do kaštieľa.

Pamiatku chce mesto zrekonštruovať.

Kristián Meszároš.

Vybral sa na skusy do Švédska. Pokračovateľ známeho hokejového rodu KRISTIÁN MESZÁROŠ (19) má za sebou tretiu sezónu v tamojšej druhej najvyššej juniorskej lige.

19 h

Obce v považskobystrickom okrese už majú systém testovania zabehnutý. Viaceré samosprávy majú zriadené trvalé odberové miesta. Prinášame zoznam s časovým harmonogramom testovania v celom okrese.