Pondelok, 30. november, 2020 | Meniny má Ondrej, AndrejKrížovkyKrížovky

Dubnici ušli tri body v závere, panteri gól nedali

V Slovenskej hokejovej lige začali boje v skupinách.

Ilustračné foto.Ilustračné foto. (Zdroj: PB)

Považskobystričanom nevyšiel súboj s konkurentom o ôsmu priečku, strata sa opäť zvýšila.

O 1. – 6. MIESTO

Martin - Dubnica 4:2 (0:0, 1:2, 3:0)

Hostia začali lepšie a Chatrnúch už v 3. min trafil žrď. Martinčania mali viac streleckých príležitostí, no obrana hostí v čele s Lakosilom všetky vyriešila. Domáci po prestávke nevyužili krátku presilovku, ale v 22. min bol Nauš úspešný – 1:0. Hosťom vyšla rýchla akcia v 26. min a Jakubík vyrovnal na 1:1. O tri minúty po spolupráci Hegyiho s Ďurinom Nemček do odkrytej brány dal druhý gól hostí – 1:2. O vyrovnanie sa neúspešne pokúšali Žiak, ktorého vychytal Lakosil a Burzík zblízka mieril tesne vedľa. Zvýšiť mohol v 41. min Hegyi, ale bránu minul, na druhej strane Lakosil zneškodnil Rudzanovu gólovú strelu. Domáci sa dočkali v 48. min, keď Žiak zblízka po Rusinovej prihrávke nezaváhal – 2:2. V presilovke domáci doplatili na zbrklosť a Dubničania odolali. V 56. min Šimon z ťažkého uhla prekvapil Lakosila – 3:2. Keď nebol úspešný Chatrnúch, v 59. min poistil výhru domácich Murček – 4:2.

Súvisiaci článok Dubnica uspela v Turci, panteri doplatili na zakončenie Čítajte

Góly: 22. Nauš, 48. Žiak, 56. Šimon, 59. Murček - 26. Jakubík, 29. Nemček

Martin: Krasanovský – Dvořák, Tabaček, Rusina, Burzík, Šimon, B. Ligas, Themár Melcher – Pokrivčák, Dírer, Poliaček, Rudzan, Murček, Nauš, Žiak, Jurášek, Paulíny, Melcher, Babka, Rešetár.

Dubnica: Lakosil – Homer, Fančovič, Košecký, Chatrnúch, Trška, Dúžek, E. Švec, Plavecký – Nemček, Ďurina, Hegyi, Matejka, Ďuriš, Lantoš, Kanaet, Hudák, Jakubík, Prna, Klimenta, Vachramejev.

1. kolo: Topoľčany – Skalica 4:3 sn1:0, 0:1, 1:2 – 0:0, 1:0), Bratislava Capitals – Sp. N. Ves 5:2 (3:0, 2:0, 0:2).

O 7. – 10. MIESTO

Levice - Pov. Bystrica 4:0 (2:0, 0:0, 2:0)

Hostia, ktorí v posledných troch zápasoch dali iba tri góly, v úvode nevyužili presilovku. Do vedenie dostal Levičanov v 13. min Cebák a domáci potom neuspeli v presilovke. Štyridsať sekúnd pred prestávkou Piačka zvýšil na 2:0. V druhej tretine bola hra vyrovnaná, hosťom sa strelecky nedarilo a Levice nevyužili dve za sebou nasledujúce presilovky. Keď do návratu vylúčeného Augustína chýbalo šesť sekúnd, v 51. min využil presilovku Beták – 3:0. Pamteri hrali v záver presilovku 5:3, a keď už boli na ľade štyria Levičania, v oslabení zvýšil v 56. min Piačka na konečných 4:0.

Góly: 20. a 56. Piačka, 13. Cebák, 51. Beták.

Levice: Gajan – Šturdík, Cebák, Bujanov, M. Novák, Kobolka, König, J. Štefanka, Kohút – Beták, Mrázik, Vorobjev, Hrušík, Klenko, Tábi, Piačka, J. Mihalík, Gubo, Adámik, Tužinský, Romanov.

Pov. Bystrica: Lamper – L. Ďurkech, Šefčík, Augustín, Nahálka, Saboš, Knudsen, A. Zlocha, Rodionov – Jakubec, J. Zlocha, Cíger, Drevenák, M. Dolinajec, P. Ligas, Mokrohajský, Švantner, Rufati, Krieger, Turan, Németh.

1. kolo: Žilina – Trnava 7:2 (0:0, 6:2, 1:0).

7. Žilina 38 15 6 17 114:118 54

8. Levice 38 13 5 20 125:144 46

9. Pov. Bystrica 39 9 6 24 95:148 35

10. Trnava 39 8 2 29 111:203 26