Streda, 25. november, 2020 | Meniny má KatarínaKrížovkyKrížovky

Dvojgólové vedenie Dubnici na Spiši nestačilo

Slovenská hokejová liga pokračovala zápasmi v skupinách.

Dubničanom (v bielom) v Sp. N. Vsi nestačilo na výhru ani dvojgólové vedenie.Dubničanom (v bielom) v Sp. N. Vsi nestačilo na výhru ani dvojgólové vedenie. (Zdroj: NOAM PHOTO)

Považskobystričanov nezlomilo ani štvorgólové manko a v závere skúšali hru bez brankára.

O 1. – 6. MIESTO

Sp. N. Ves - MHK Dubnica 3:2 pp (0:0, 0:2, 2:0 – 1:0)

V úvodnej tretine sa nedokázal presadiť ani jeden zo súperov. V 24. min potrestal chybu domácej obrany Ďuriš – 0:1. Spišiaci nevyužili presilovku a v 34. min Kanaet zvyšoval na 0:2. V závere tretiny hrala Dubnica presilovku 5:3, ale gól nedala. Domácim sa nedarilo ani v presilovkách prekonať Lakosila. V 50. min dostal domáci Knižka desaťminútový trest a o niekoľko sekúnd Košecký fauloval unikajúceho Kövéra. L. Novák z trestného strieľania netrafil dubnickú bránu, ale v 53. min Vartovník prestrelil Lakosila – 1:2. V 59. min fauloval Homer a o 22 sekúnd Vartovník pretlačil puk do siete – 2:2. V predĺžení bol vylúčený Košecký a presilovku využil v 63. min zblízka Fabian – 3:2.

Súvisiaci článok Dubnici ušli tri body v závere, panteri gól nedali Čítajte

Góly: 53. a 59. Vartovník, 63. Fabian - 24. Ďuriš, 34. Kanaet

Sp. N. Ves: Rabčan – Chovan, Fabian, Romaňák, Alvo, Boldižár, Chovanec, Knižka, Ondov – Kövér, Vartovník, L. Novák, Havrila, Václav, Matej, Štrauch, Halász, M. Findura, Nespala, Frič, Polomský.

Dubnica: Lakosil – Homer, Fančovič, Košecký, Chatrnúch, Trška, Dúžek, E. Švec, Plavecký – Nemček, Hegyi, Ďurina, Klimenta, Ďuriš, Lantoš, Kanaet, Hudák, Jakubík, Matejka, Prna, Silčenko.

2. kolo: Skalica – Martin 1:2 (1:1, 0:0, 0:1), Koziot – Poliaček, Rudzan, Topoľčany - Bratislava Capitals 2:4 (0:1, 0:0, 2:3), Jakúbek, Hřebíček - Surovka, Smolka, D. Hudec, Slovák.

O 7. – 10. MIESTO

Trnava - HK 95 Pov. Bystrica 7:4 (2:1, 2:1, 3:2)

Lepšie začali hostia a Turan v 4. min otvoril skóre – 0:1. Keď J. Zlocha nepridal druhý gól, v 6. min Ševčík vyrovnal na 1:1. V 13. min Kamenický dostal Trnavu do vedenia a v závere domáci nevyužili ani presilovku 5:3. V 24. min po Šefčíkovej prihrávke vyrovnal Rufati na 2:2. Radosť trvala iba polminútu, keď skóroval Kamenický, ktorý v 27. min dosiahol hetrik – 4:2. Panteri zvýšili aktivitu, no neboli úspešní. V 43. min prekazil aktivitu panterov Lindeman – 5:2, ktorý v 48. min v presilovke pridal aj šiesty gól. O dve minúty bol úspešný Knudsen – 6:3 a v 53. min po desaťminútovom treste nedohral zápas L. Ďurkech. Jakubec v 56. min znížil na 6:4 a Považskobystričania v závere skúsili hru bez brankára. Sekundu pred koncom trafil opustenú bránu Ševčík – 7:4.

Góly: 13., 24. a 27. Kamenický, 6. a 60. Ševčík, 43. a 48. Lindeman - 4. Turan, 24. Rufati, 50. Knudsen, 56. Jakubec.

Trnava: Bartozel – Schmidt, Burian, Klein, Lukačovič, Jakab, Šúry, Vidovič – Kamenický, Ševčík, Mrava, F. Hudec, Lindeman, Bobál, Dávid Baránek, Daniel Baránek, Grell.

Pov. Bystrica: Klinčúch (Lamper) – L. Ďurkech, Šefčík, Augustín, Nahálka, Saboš, Knudsen, Rodionov – Jakubec, J. Zlocha, Cíger, Drevenák, M. Dolinajec, P. Ligas, Švantner, Mokrohajský, Rufati, Turan, Krieger, Németh.

2. kolo: Žilina – Levice 1:2 (0:1, 1:1, 0:0), L. Dubeň – Kudrna, Beták.

7. Žilina 39 15 6 18 115:120 54

8. Levice 39 14 5 20 127:145 49

9. Pov. Bystrica 40 9 6 25 99:155 35

10. Trnava 40 9 2 29 118:207 29

SR U 18 12 1 1 10 21:58 5