Piatok, 25. jún, 2021 | Meniny má TadeášKrížovkyKrížovky

Považskobystričania nedali poslednému tímu šancu

Hádzanárska extraliga pokračovala v stredu predposledným kolom základnej časti.

Považskobystričan Ivanytsia (vľavo v modrom) dal v Modre deväť gólov.Považskobystričan Ivanytsia (vľavo v modrom) dal v Modre deväť gólov. (Zdroj: JOZEF ŠPROCHA)

Napriek nízkemu počtu gólov Považskobystričania vyhrali rozdielom triedy

Modra - Pov. Bystrica 17:26 (9:16)

Považania nastúpili na palubovke posledného ako veľký favorit. Úvod patril domácim, ktorí viedli 1:0 a 2:1. Ivanytsia vyrovnal a Vallo dvoma gólmi posunul MŠK do vedenia 2:4. Modra kontrovala na 3:4, no hostia v 10. min zvýšili na 3:6. V 12. min Hidaši priblížil domácich na dvojgólový rozdiel – 5:7, no po góle Valla dal v rade tri góly Ivanytsia a Pov. Bystrica v 16. min vyhrávala 5:11. Modrania sa snažili, a keď za stavu 6:11 M. Briatka nepremenil sedmičku, dvoma gólmi znížili v 23. min na 8:11. Považania sa po ôsmich minútach bez streleného gólu presadili až v presilovke v 24. min Burnazovičom a Ivanytsia v 27. min zvýšil na 8:13, keď medzitým Vallo nepremenil sedmičku.

Súvisiaci článok Na Považí bol súboj vicemajstra s majstrom Čítajte

Filipov gól na 9:13 o niekoľko sekúnd bol posledným v prvom polčase z domácej strany, lebo do prestávky skórovali už iba trikrát hostia – 9:16. Po prestávke sa obaja súperi ťažšie presadzovali a hráči MŠK získali najvyššie vedenie 9:18 (37. min). Chrapko dvoma gólmi znížil na 11:18, no v 43. min hostia znova mali deväťgólový náskok – 12:21, ktorý v 51. min navýšili na najvyšší rozdiel 13:23. V závere Modra znížila na 16:24, no hostia si po deväťgólovej výhre upevnili druhú priečku.

MODRA: Ochaba, Čikarev – Lackovič 1, Hidaši 4, Púpava 1, Bolješík 1, Jurikovič 1, Stojka 2, Šimášek 1, Hirtl 1, Moravčík, Chrapko 2/1, Frno, Jančo, Karel 2, Eštok 1.

POV. BYSTRICA: Kovačin, Dobroň, Buday – Sloboda 2, Bystrický 3, Ivanytsia 9, Burnazovič 1, Petričenko 1, Jurák 1, M. Briatka 1, Urík 1, Vallo 3, E. Valášek 2, Gardian 2.

Sedmičky: 1/1 – 2/0.

Vylúčení: 3:3.

17. kolo: Prešov – Šaľa 23:22, ŠKP Bratislava – Topoľčany 30:22, N. Zámky - Košice Crows 34:29, Hlohovec mal voľno.

6. V 95-tom sme netušili, že dnes budú naše prístroje zachraňovať
  7. Čučoriedky - dokážu ochrániť váš zrak?
  10. Výber auta na lízing môže byť slobodnejší, ako ste si mysleli 2 966

Radí expert Lukáš Majerčák zo spoločnosti Intersport.

2 h
Obchádzková trasa v obci Stupné vyznačená na mape

V obci Stupné úplne uzavrú most na hlavnej ceste, ktorý je v havarijnom stave. Obchádzkové trasy pôjdu po miestnych komunikáciách, vyznačených na mape.

Vpravo Simon Jellúš, vľavo Samuel Hlavaj.

Odchovanec púchovského hokeja SIMON JELLÚŠ (20) si to namieril za oceán. Po štyroch rokoch vo švédskej juniorskej lige ide do univerzitnej NCAA.

Ilustračná foto

Pre Trenčiansky kraj platí výstraha prvého stupňa pre vysoké teploty, ktoré môžu byť nebezpečné pre zdravie a vznik požiarov.