V Dubnici rozhodol o víťazovi jediný gól

Považská Bystrica (v červenom) hrala proti Žiline.Považská Bystrica (v červenom) hrala proti Žiline. (Zdroj: PB)

Považskobystričania nenašli recept na Žilinčanov, nepomohla ani penalta.

O 1. – 6. MIESTO

Dubnica - Sp. N. Ves 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)

V dôležitom dueli o štvrtú priečku nezačali Dubničania šťastne, keď v 6. min dostal Bodnár 2 + 10 minút a o minútu bol vylúčený aj Homer. Hostia presilovku 5:3 nevyužili a v 13. min pykali. Nemček vyviezol puk do útočného pásma, vymenil si ho s Ďurišom a prekonal Rosandiča – 1:0. V 14. min bol za faul na Václava vylúčený domáci Medek na 5 minút a do konca zápasu. Vyrovnať mohol Kövér, ale Lakosil zasiahol.

Súvisiaci článok V nájazdoch mali Považskobystričania lepšie nervy Čítajte

V úvode druhej časti domáci gólman zmaril šancu Jakúbeka a v 24. min pri presilovke nedokázal vrátiť Rosandičom vyrazený puk do siete Kristín. Pri početnej prevahe nedokázal skórovať ani Hudák a v 37. min v ďalšej presilovke úplne voľný Hegyi trafil iba brankára. V závere druhej časti dostal hosťujúci L. Novák desaťminútový trest za nešportové správanie. V 45. min sa Halász rútil sám na Lakosila, no ten ho vychytal. O štyri minúty po prečíslení Lantoš zblízka stroskotal na Rosandičovi, a keď v závere ani Kövér nedokázal dostať puk do siete, Dubničania dôležitú výhru udržali a vrátili sa na štvrtú priečku.

Gól: 13. Nemček.

Dubnica: Lakosil – Homer, E. Švec, Lee, Čakajík, Chatrnúch, Košecký, Fančovič, Luhový –Hudák, Hegyi, Lantoš, Nemček, Fabuš, Kristín, Klimenta, Kanaet, Ďuriš, Jakubík, Medek, Bodnár.

Sp. N. Ves: Rosandič – Fabián, Matúš Chovan, Romaňák, Ordzovenský, Knudsen, Knižka, Alvo, Boldižár – Kövér, Vartovník, L. Novák, Vorobjev, Jakúbek, Koky, Findura, Tyczynski, Piačka, Olejník, Halász, Václav.

O 7. – 10. MIESTO

Pov. Bystrica - Žilina 0:5 (0:3, 0:2, 0:0)

Domáci nastúpili bez J. Zlochu, ktorý nasledoval Cígera do Martinu a obrancu Knudsena, ktorý posilnil Sp. N. Ves. Už v 3. min dostal hostí do vedenia Macek – 0:1. Pri Valáškovej strele pomohla Klinčúchovi žrď a hostia nevyužili dve presilovky tesne za sebou. V 14. min Surán prudkou strelou od modrej čiary zvýšil na 0:2 a o dve minúty úplne voľný N. Gálik pridal tretí gól Žilinčanov. Drevenákovej strele o minútu chýbali centimetre a v 18. min sa po vzájomných potýčkach poriadne zaplnili trestné lavice. Bystričanom sa v druhej tretine nedarilo zakončenie a v 32. min pri presilovke vyšiel súperovi protiútok a Lampera prekonal v oslabení S. Rehák – 0:4. Rodionov inkasoval dva tresty a po minúte s i k nemu prisadol L. Ďurkech. Žilina presilovku 5:3 využila a v 35. min dal piaty gól v 35. min Minárik. Po Húževkovom faule mohol dať čestný gól panterov v 39. min Mokrohajský, ale z trestného strieľania Mikoláša neprekonal. V záverečnej časti sa zápas už iba dohrával, hostia vedenie kontrolovali a do góly nepadli ani v presilovkách. Domáci Turan si v 59. min okrem dvojminútového vylúčenia vyslúžil ešte aj desiatku.

Góly: 3. Macek, 14. Surán, 16. N. Gálik, 32. S. Rehák, 35. Minárik.

Pov. Bystrica: Klinčúch (Lamper) – Nahálka, L. Ďurkech, Augustín, Šefčík, Saboš, Niník – Drevenák, P. Ligas, Krieger, Rodionov, Švantner, Rufati, L. Bednár, Turan, Mokrohajský, Németh, Čykancev, Pelech.

Žilina: Mikoláš – Surán, L. Dubeň, Coma, Petrovický, Pišoja, Patlevič, Leško, Housa – Minárik, Húževka, Markovič, D. Rehák, Ondruš, S. Rehák, Macek, Prašil, Zahradník, N. Gálik, Valášek, Pjaták.

9. kolo: Levice – Trnava 5:4 pp (2:3, 1:0, 1:1 – 1:0).

4. MetLife spustila online nahlasovanie poistných udalostí
  5. Minulý rok boli v priemere ukradnuté takmer tri autá denne

Po snehu už niet takmer stopy.

Primátor Dubnice nad Váhom Peter Wolf pred vstupom do kaštieľa.

Pamiatku chce mesto zrekonštruovať.

Kristián Meszároš.

Vybral sa na skusy do Švédska. Pokračovateľ známeho hokejového rodu KRISTIÁN MESZÁROŠ (19) má za sebou tretiu sezónu v tamojšej druhej najvyššej juniorskej lige.

Obce v považskobystrickom okrese už majú systém testovania zabehnutý. Viaceré samosprávy majú zriadené trvalé odberové miesta. Prinášame zoznam s časovým harmonogramom testovania v celom okrese.