Dubničania v nedeľu fasovali pod Dubňom

Trnava – Púchov
1:0 (0:0)
Gól: 66. Kriss 1:0.
Lepšie začali o záchranu bojujúci domáci, ale Kožuch v 2. a v 23. min proti Valachovi neuspel. V 28. min po Beliančinovej strele mal gól na kopačke Guľa, lenže mieril vedľa. V závere polčasu sa vyznamenal Valach po priamom kope Ujlakyho. Domáci sa snažili a v 66. min striedajúci Kriss po minúte na ihrisku trafil z hranice šestnástky presne – 1:0. Hostia už šance nemali, naopak, pri pokusoch Juhásza v 76. a Ujlakyho v 80. min bol úspešnejší brankár Púchova.
Trnava: Lipčák, Fall, Hrabal, Staňo, Ujlaky, Kopúnek (87. Hanzel), Ďuriš, Filip, Juhász (90. Šebík), Masaryk (64. Kriss), Kožuch). Púchov: Valach, Hricko, Brisuda, Vavrík, Jambor, Beliančin (87. Náther), Prokeš, Guľa (76. Škripec), Majerník, Besta (69. Demjan), Bakoš.
Ružomberok – Dubnica
1:2 (0:0)
Góly: 61. Ižvolt 0:1, 70. Švento 1:1, 86. Dovičovič 1:2.
Lepšie začali domáci, ktorí chceli konečne vyhrať, ale Šventove pokusy v dubnickej bráne neskončili. Prvú strelu mu v 11. min Perniš vyrazil a druhý pokus o štvrťhodinu letel ponad brvno. Dubničania odpovedali iba jedinou strelou Kopačku po polhodine hry, ale Mucha zasahovať nemusel. V druhom polčase začal Ružomberok náporom. Jendríšek v 49. min mieril najprv vedľa a o minútu mu strelu Perniš zneškodnil. Trénerovi Jankechovi potom vyšlo striedanie. V 60. min Ižvolt, ktorý bol na ihrisku asi minútu, z hranice šestnástky premenil Plevovu spätnú prihrávku. O desať minút sa dočkali aj domáci, keď aktívny Švento umiestnenou strelou vyrovnal. Domáci sa snažili strhnúť výhru na svoju stranu, ale v 86. min nechali obrancovia Dovičoviča, a šancou nepohrdol – 1:2.
Ružomberok: Mucha, Kozák (31. Ablancourt), Laurinc, Kotrys, Ďubek, Žofčák, Urban, Pospíšil, Švento, Jendríšek, Latiak (78. Mijič). Dubnica: Perniš, Pekárik, Adámik, Švestka, Pleva, Sokol (59. Ižvolt), Držík, Kopačka (66. Švikruha), Adam, Dovičovič, Straka (90. Škultéty).
Ďalšie výsledky 20. kola: Trenčín – R. Sobota 1:0, Inter – B. Bystrica 2:0, Žilina – Artmedia 0:1.
Žilina – Dubnica
5:0 (3:0)
Góly: 18. Doležaj 1:0, 32. Bartoš 2:0, 36. Gottwald 3:0, 50. Bartoš (11 m) 4:0, 74. Bartoš 5:0:
V 2. min ušiel Straka, ale trafil iba žrď. Žilina pridala, v 13. min hlavičkoval Belák do brvna, no v 18. min Doležaj parádne napálil loptu z priameho kopu asi z 25 m do siete. O tri minúty hlavičkoval do brvna Gottwald, v 32. min Minarčíkovu delovku Perniš vyrazil na roh a po jeho rozohraní bol na Bartošovu hlavičku krátky – 2:0. V 36. min Gottwald hlavičkou z ofsajdovej pozície zvýšil na 3:0. V 40. min Straka pálil tesne nad a polčasovú kanonádu zakončil Barčík ďalšou žrďou. Po Ižvoltovom faule premenil jedenástku Bartoš a bolo 4:0. Ten istý hráč po biliardovej akcii uzavrel skóre na 5:0.
Žilina: König, Čišovský, Krško, Doležaj, Minarčík (78. Staš), Barčík, Bažík (70. T. Ďurica), Štrba, Belák, Gottwald, Bartoš. Dubnica: Perniš, Pekárik (53. Švikruha), Adámik, Švestka, Zimen, Ižvolt, Kopačka (53. Tesák), Držík, Pleva, Adam, Straka.
Inter – Púchov
1:0 (0:0)
Gól: 77. Halenár 1:0.
Domáci sa nevedeli presadiť cez púchovskú defenzívu a hostia pohrozili strelami Bestu a Demjana. Najväčšiu šancu nevyužil v 34. min Halenár, keď mieril tesne vedľa. Druhý polčas začal Matador náporom, no znova potvrdil streleckú nemohúcnosť. V 51. min Besta trafil žrď, o dve minúty Bakoš prehodil brankára aj bránu a peknú strelu Škripca Krnáč zlikvidoval. Keď po faule na unikajúceho Labuna dostal Baláž červenú kartu, šance domácich klesli. Lenže o tri minúty krásnou falšovanou strelou zaskočil Valacha Halenár a Púchov prehral v týždni aj druhý zápas.
Inter: Krnáč, Petrán, R. Kunzo, Barmoš, Drahno (60. Chalupka), Horváth (77. Jurko), Paulík, Brezík, Baláž, Halenár, Tomčák (86. Šedivý). Púchov: Valach, Hricko, Majerník, Vavrík, Jambor, Besta (74. Beliančin), Prokeš, Guľa, Škripec (82. Šnegoň), Bakoš, Demjan (62. Labun). Ďalšie výsledky: Trnava – B. Bystrica 1:0, Artmedia – R. Sobota 2:0, Trenčín – Ružomberok 0:2.
10. R. Sobota 32 7 10 15 27:49 31
33. kolo 24. 5. o 17. h: Trenčín – Trnava, Ružomberok – Inter, Púchov – Žilina, Dubnica – Artmedia (25. 5.), R. Sobota – B. Bystrica. 34. kolo 28. 5. o 17. h: Trnava – R. Sobota, B. Bystrica – Dubnica, Artmedia – Púchov, Žilina – Ružomberok, Inter –Trenčín.