Utorok, 20. október, 2020 | Meniny má VendelínKrížovkyKrížovky

5. liga 27. kolo

Trenč. Stankovce – Sverepec 10:1 (5:0) Góly: Sedláček 3, Ďuďák, Brandís a Breznický po 2, Raček – Stacha. V stretnutí veľmi dobrej úrovne zo strany domácich dostali hostia riadny prídel, keď už v 17. minúte bolo 3:0, pričom druhý gól dal kapitán domác

Trenč. Stankovce
– Sverepec 10:1 (5:0)
Góly: Sedláček 3, Ďuďák, Brandís a Breznický po 2, Raček – Stacha.
V stretnutí veľmi dobrej úrovne zo strany domácich dostali hostia riadny prídel, keď už v 17. minúte bolo 3:0, pričom druhý gól dal kapitán domácich Raček pre neho nezvyčajne - ľavou nohou! Hostia aj napriek vysokej prehre sa snažili až do konca a čestný gól dali v 55. minúte. (vič)
Rybany - M. Lednice
4:2 (1:1)
Góly: 42. a 77. Rais 81. Valach 90. Horváth - 18. Hudek 90. Čelko (11 m).
Prvá vážnejšia šanca sa naskytla domácim v 13. minúte, keď po rohovom kope minuli súperovu bránu. Boli to však hostia, ktorí otvárali skóre, keď sa v 18. minúte po centri Hudek umiestnil hlavou loptu do brány. V 42. minúte domáci Rais vyrovnal stav stretnutia. Domácim sa podarilo skórovať opäť v 77. minúte, keď sa do streleckej listiny po druhý krát zapísal Rais. V 81. minúte po nevydarenej strele Horvátha z blízka doťukol Valach a domáci sa radovali po tretí krát. Hostia znížli po pokutovom kope v 90. minúte na 3:2, ale posledné slovo mali Rybany, keď už v nastavenom čase potvrdil víťazstvo Horváth. Rozhodoval Kolena, 120 divákov. M. Lednice: Rybárik - Tepličanec, Ľ. Vančo, J. Vančo, P. Vančo, Hudek, Miloš Lednický, Čelko, Dudek, Milan Lednický, J. Lednický.
Zemianske Kostoľany
– Pov. Teplá 3:2 (1:1)
Góly: Pružinec 3 – Sárinec, Janech, 80, Hajnala.
Úvod zápasu patril hosťom, ktorí sa ujali vedenia gólom Párinca už v 3. min. Futbalisti domáceho tímu si počas prvej časti stretnutia vypracovali niekoľko gólových príležitosti, využili však len jednu a to v 20. min Pružinec vyrovnal na 1:1. Diváci videli opäť množstvo gólových príležitostí, iba dve z nich však zužitkoval Pružinec. Považskoteplania zdramatizovali záver duelu, keď Janech v 86. min znížil na rozdiel jedného gólu, ale umnou hrou si domáci nenechali zobrať tri body a zaslúžene zvíťazili. POVAŽSKÁ TEPLÁ: Zábojník . Meheš, Urík, Hlušek, Barenčík, Jankejech, Mucha, Bauer, Šimík, Repáč, Sárinec, str.: Mičo, Janech, Barenčík.
Kanianka – Prečín
9:0 (4:0)
Góly: Nemec 2, Šušol, Rybár 2, Drahňovský, Mihalička, Kostolányi, Barborka, 200 divákov, rozhodoval Belanský.
Domáci futbalisti narazili na odovzdaného súpera, s ktorým si schuti zahrali a okrem gólov nastrelili ešte sedemkrát žrď. PREČÍN: Turčáni – Mojžišík, Políček, Raček, Sklenář, Ligas, Almasy, Birošík, Blaško, Michel, Šaradín, str.: Potecký.
H. Poruba - Krásno
6:0 (2:0)
Góly: 9., 50. a 53. Prostinák, 62. a 84. M. Živčic, 32. Meliš.
Proti poslednému celku tabuľky začali domáci zostra a už v 9. min po úniku Prostinák nedal bombou Obertovi šancu. Porubania boli lepší, no na ďalší gól čakali do 32. min, kedy Meliš exportnou strelou z priameho kopu trafil šibenicu. Tlak domácich pokračoval aj po prestávke a v rozpätí troch minút Prostinák dovŕšil hattrick a rozhodol o výsledku. Až po piatom góle sa osmelili aj hostia, no osamotený Švec zaváhal. V závere ešte domáci pridali šiesty gól a potvrdili zaslúžené víťazstvo. H. Poruba: P. Puček, Meliš, Buchta (Solík), Hofierka, Krajči, M. Staňo st. (R. Puček), Kozík, Jozefovič (Kvasnica), Prostinák, M. Živčic, A. Staňo. (sta)
Ďalšie výsledky: Podolie – Bošany 1:0 (0:0), V. Uherce - Brezová p/Br. 0:1 (0:0), Lehota pod Vtáčnikom – Trenčianske Jastrabie 1:3 (1:2).
16. Krásno 26 2 0 24 21:96 6

1. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  2. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.
  3. Home (ale aj) Office
  4. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
  5. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
  6. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  7. Pravá strana Dunaja môže vďaka Inchebe získať novú tvár
  8. Zelená Bratislava
  9. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové
  10. Znečistenie riek už možno nebude možné zastaviť
  1. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
  2. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  3. Zelená Bratislava
  4. Pravá strana Dunaja môže vďaka Inchebe získať novú tvár
  5. Ruža zmeny
  6. Úpravy automobilov pre ZŤP
  7. No Finish Line v Bratislave sa presúva do virtuálneho priestoru
  8. Mladí ľudia vstupujú do druhého piliera už aj cez internet
  10. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?

Nedostupná kultúra môže poznačiť budúce generácie

Deti a mládež si postupne odvyknú od kvalitnej kultúry.

Bude FK Dubnica prepúšťať? Švec: Prišli sme o vyše 150-tisíc

Exkluzívny pohľad do vnútra dubnického futbalu.

Peter Švec pózuje s Marekom Kuzmom, jedným z lídrov Dubnice, ktorí ostali aj po minulej sezóne.
Rodák z Považskej o historických tituloch aj korone, ktorú prekonal.

Tomáš Frolo, poctivý robotník, ktorý sa nehral na hviezdu

Poctivý robotník v obrane. Rodák z Považskej Bystrice TOMÁŠ FROLO (38) sa nikdy nehral na hviezdu, napriek tomu dokázal to, o čom môže väčšina hokejistov iba snívať. Dva finálové štarty v Plzni a Litvínove pretavil v historické tituly pre svoje tímy.

Tomáš Frolo v drese bratislavského Slovana.