Utorok, 26. január, 2021 | Meniny má TamaraKrížovkyKrížovky

5. liga 27. kolo

Trenč. Stankovce – Sverepec 10:1 (5:0) Góly: Sedláček 3, Ďuďák, Brandís a Breznický po 2, Raček – Stacha. V stretnutí veľmi dobrej úrovne zo strany domácich dostali hostia riadny prídel, keď už v 17. minúte bolo 3:0, pričom druhý gól dal kapitán domác

Trenč. Stankovce
– Sverepec 10:1 (5:0)
Góly: Sedláček 3, Ďuďák, Brandís a Breznický po 2, Raček – Stacha.
V stretnutí veľmi dobrej úrovne zo strany domácich dostali hostia riadny prídel, keď už v 17. minúte bolo 3:0, pričom druhý gól dal kapitán domácich Raček pre neho nezvyčajne - ľavou nohou! Hostia aj napriek vysokej prehre sa snažili až do konca a čestný gól dali v 55. minúte. (vič)
Rybany - M. Lednice
4:2 (1:1)
Góly: 42. a 77. Rais 81. Valach 90. Horváth - 18. Hudek 90. Čelko (11 m).
Prvá vážnejšia šanca sa naskytla domácim v 13. minúte, keď po rohovom kope minuli súperovu bránu. Boli to však hostia, ktorí otvárali skóre, keď sa v 18. minúte po centri Hudek umiestnil hlavou loptu do brány. V 42. minúte domáci Rais vyrovnal stav stretnutia. Domácim sa podarilo skórovať opäť v 77. minúte, keď sa do streleckej listiny po druhý krát zapísal Rais. V 81. minúte po nevydarenej strele Horvátha z blízka doťukol Valach a domáci sa radovali po tretí krát. Hostia znížli po pokutovom kope v 90. minúte na 3:2, ale posledné slovo mali Rybany, keď už v nastavenom čase potvrdil víťazstvo Horváth. Rozhodoval Kolena, 120 divákov. M. Lednice: Rybárik - Tepličanec, Ľ. Vančo, J. Vančo, P. Vančo, Hudek, Miloš Lednický, Čelko, Dudek, Milan Lednický, J. Lednický.
Zemianske Kostoľany
– Pov. Teplá 3:2 (1:1)
Góly: Pružinec 3 – Sárinec, Janech, 80, Hajnala.
Úvod zápasu patril hosťom, ktorí sa ujali vedenia gólom Párinca už v 3. min. Futbalisti domáceho tímu si počas prvej časti stretnutia vypracovali niekoľko gólových príležitosti, využili však len jednu a to v 20. min Pružinec vyrovnal na 1:1. Diváci videli opäť množstvo gólových príležitostí, iba dve z nich však zužitkoval Pružinec. Považskoteplania zdramatizovali záver duelu, keď Janech v 86. min znížil na rozdiel jedného gólu, ale umnou hrou si domáci nenechali zobrať tri body a zaslúžene zvíťazili. POVAŽSKÁ TEPLÁ: Zábojník . Meheš, Urík, Hlušek, Barenčík, Jankejech, Mucha, Bauer, Šimík, Repáč, Sárinec, str.: Mičo, Janech, Barenčík.
Kanianka – Prečín
9:0 (4:0)
Góly: Nemec 2, Šušol, Rybár 2, Drahňovský, Mihalička, Kostolányi, Barborka, 200 divákov, rozhodoval Belanský.
Domáci futbalisti narazili na odovzdaného súpera, s ktorým si schuti zahrali a okrem gólov nastrelili ešte sedemkrát žrď. PREČÍN: Turčáni – Mojžišík, Políček, Raček, Sklenář, Ligas, Almasy, Birošík, Blaško, Michel, Šaradín, str.: Potecký.
H. Poruba - Krásno
6:0 (2:0)
Góly: 9., 50. a 53. Prostinák, 62. a 84. M. Živčic, 32. Meliš.
Proti poslednému celku tabuľky začali domáci zostra a už v 9. min po úniku Prostinák nedal bombou Obertovi šancu. Porubania boli lepší, no na ďalší gól čakali do 32. min, kedy Meliš exportnou strelou z priameho kopu trafil šibenicu. Tlak domácich pokračoval aj po prestávke a v rozpätí troch minút Prostinák dovŕšil hattrick a rozhodol o výsledku. Až po piatom góle sa osmelili aj hostia, no osamotený Švec zaváhal. V závere ešte domáci pridali šiesty gól a potvrdili zaslúžené víťazstvo. H. Poruba: P. Puček, Meliš, Buchta (Solík), Hofierka, Krajči, M. Staňo st. (R. Puček), Kozík, Jozefovič (Kvasnica), Prostinák, M. Živčic, A. Staňo. (sta)
Ďalšie výsledky: Podolie – Bošany 1:0 (0:0), V. Uherce - Brezová p/Br. 0:1 (0:0), Lehota pod Vtáčnikom – Trenčianske Jastrabie 1:3 (1:2).

10. Ekologická móda? Slovenská firma dokazuje, že to ide 7 276

Rodáčka z Orlového KRISTÍNA HAMÁROVÁ je nadšená cestovateľka. Spolu s kamarátkou Naďou vo svojej relácii Všesvet sprostredkúvajú zážitky a rady zo sveta.

8 h
Odberné miesto na covid.

Víkendové testovanie na ochorenie COVID-19 využilo v desiatich odberových miestach na území Púchova 5 869 ľudí.

16 h

Počas nedeľného testovacieho dňa prišlo výrazne menej ľudí. Viaceré obce však väčšinou testovali len počas soboty. POzitivita bola na podobnej úrovni ako v sobotu.

Mobilné odberové miesto v Domaniži

Obec Domaniža je jedinou v Považskobystrickom okrese, kde majú mobilné odberné miesto na antigénové testovanie. Využili ho už počas víkendového (23. - 24. 1.