Podmanín sa dočkal prvej jarnej výhry Ilava – Ladce 2:0 (2:0)

Podmanín sa dočkal prvej jarnej výhry
Ilava – Ladce
2:0 (2:0)
Domáci hrajúci v pohode začali náporom a už v 8. min P. Pagáč dal hlavou úvodný gól. Tento aktívne hrajúci útočník bol v 29. min faulovaný v šestnástke a jedenástku bezpečne premenil na druhý úspech Ilavy. Hostia dostali rovnakú výhodu v 36. min po ruke domáceho hráča, ale P. Porubčan bravúrne vyrazil Patkov pokutový kop. Domáci mohli skóre zvýšiť, ale P. Pagáč ani Staňo nedokázali namieriť medzi žrde. Po Staňovej strele pomohlo brankárovi hostí brvno. V závere Ilava pritlačila, ale séria rohov k ďalšiemu gólu neviedla. Ilava: P. Porubčan, Poliak, Šedo, Pilát, Puček (Cabaj), Šatka, Staňo, Hlavatý (Ptáček), P. Pagáč (Brunovský), E. Pagáč, Gašpar. Ladce: D. Porubčan, Šedík, Vyhnička, F. Váň, Michal Habánek (Hudec), Koštialik, Jamrich, Patka, Hromka, Mrážik (J. Pagáč), Ľ. Porubčan (Marián Habánek).Pred 80 divákmi rozhodovali Monček, Pagáč. ŽK: Poliak, Hudec. (om)
Plevník – Udiča
1:1 (0:1)
Lepšie začali hostia, keď najprv v 2. min Remiš z dvoch krokov prestrelil bránu. Ten istý hráč trafil v 11. min brvno a pri odrazenej lopte bol najrýchlejší Udičan Oravec, ktorý otvoril skóre. V 20. min mal Remiš znova smolu, keď nastrelil brvno. Jedinú šancu Plevníka v 40. min mal Gaňo, no bránka bola preňho príliš malá. V druhom polčase sa domáci výrazne zlepšili a snažili sa o vyrovnanie. Lenže gól neprichádzal. Nakoniec sa predsa len dočkali, v 78. min po rohu dôrazný Dodek presnou hlavičkou vyrovnal. Obrovskú trojbodovú šancu mal v 90. min najlepší hráč Krátky, lenže v poslednej chvíli mu do strely stihol skočiť Dodek.
Plevník: Čupec, Kremeň, Dodek, Turčáni (Butko), Adamčík, Hozdek, Tamáši, J. Tomaník, F. Ďurkech, Gaňo, Gardian (M. Ďurkech). Udiča: I. Chochel, P. Chochel, Krátky, Mikula (Ištok), Havránek, Oravec, Macháček (Milák), Cigánik, M. Gašpárek, Doblej, Remiš (T. Gašpárek). Pred 100 divákmi rozhodovali Strýček, Ivaniš, F. Kováč. ŽK: P. Chochel, M. Ďurkech. (lej)
Pruské – Beluša
2:2 (0:1)
Hostia začali aktívne a v 11. min po Petríčkovom sólovom úniku viedli. Potom sa šance striedali na oboch stranách. Dôležitým momentom bola červená karta, ktorú za hru rukou mimo šestnástky dostal v 26. min brankár Beluše Gombár. Nahradil ho Vričan a ten sa vyznamenal v 33. min, keď chytil strelu P. Machalu. V 39. min mal najprv šancu Tomanica a na druhej strane o chvíľu netrafil Kačenka. Záver polčasu priniesol niekoľko závarov pred bránou Beluše, ale skóre sa nemenilo. Pruské po prestávke pritlačilo, S. Košík v 50. min mieril vedľa a v 60. min jeho krásnu strelu Vričan vytlačil na roh. Po faule v šestnástke premenil Vlasatý v 70. min pokutový kop, no Prušťania sa tešili iba niekoľko sekúnd. Rýchly Boháčik ihneď po rozohraní zvýšil na 1:2. V 78. min sa konečne presadil S. Košík a umiestnenou hlavičkou vyrovnal. Pruské už štvrtýkrát po sebe doma nevyhralo. Pruské: Ľ. Suchánek, T. Košík, M. Suchánek, Vlasatý, M. Suchánek, Majerík, Minárik, P. Machala, M. Šatka, S. Košík, Tomanica. Beluša: Gombár, Kralovič, Hlúbik, Vričan, Huňačka, Kačenka, Kubena, Ciesar, Petríček, Bednár, Boháčik. Pred 100 divákmi rozhodovali Tanuška, Ondráš, Faltejsek. ŽK: Petríček, P. Machala, V. Suchánek. ČK: Gombár. (bol)
Pov. Bystrica – Brvnište
1:1 (0:1)
Domáci nastúpili v slávnostnom opare postupu o 5. ligy. Prvý rázne vypálil v 3. min Martinka, ktorý odchádza na študijný pobyt do USA. O minútu nastrelil brvno brány Ravenu Vališík. V 29. min pekne vystrelil jeho spoluhráč Miniarik, no Smataník bol pozorný. V 38. min dal Vališík z priameho kopu z 22 metrov nádherný vedúci gól Brvnišťa. V 65. min vyrovnával kanonier Mišutka. O šesť minút zasahoval J. Čapliar pred Mišutkom. V závere dostal duel dramatický náboj, keď najprv v 77. min J. Čapliar chytil Hybbenovi penaltu. V závere už gól nepadol a súperi si body podelili. Pov. Bystrica: Smataník, Gardian, Ištok, Martinka (Kukučka), M. Gáborík, Hluško (V. Barbosa), Hybben, Kostelanský, Masaryk (Vaštík), Mišutka, J. Gáborík). Brvnište: J. Čapliar, Ecker, Šamaj, B. Čapliar, M. Čapliar, Vališík (Šištík), Miniarik, Koreník, J. Barbosa, Šlesár (Fusko), Hároník (Čvirik). Pred 90 divákmi rozhodovali Milčík, P. Stratený, M. Stratený. Ján Borčányi
Podmanín – Prejta
2:1 (2:1)
Domáci začali po dlhšom čase v zostave s oboma bratmi Sovíkovcami aktívne a už v 5. min Vrábel s námahou chytal pokus I. Sovíka. O dve minúty si na center nabehol Michal Kolek st. a zblízka otvoril skóre. Hostia nebezpečne hrozili, no Vysocký ani Porubčan šťastie nemali. V 13. min prenikol po krídle Mišutka a zvýšil na 2:0. Ten istý hráč mohol v 21. min zvýšiť, ale bránu prestrelil. V sieti neskončil ani pokus Jozefa Kostelanského a na druhej strane lopta preletela popred odkrytú domácu bránu. V 42. min Porubčan pekne prehodil domáceho brankára a znížil. Po zmene strán tempo upadlo a oba celky sa spoliehali na brejky. Dobre hrajúci Mišutka nepremenil dve dobré šance a rovnako dopadol aj Jozef Kostelanský st. U hostí nevyužil šancu na vyrovnanie v závere Marienka. Podmanín: Jozef Kostelanský ml., Michal Kolek ml., Michal Kolek st., P. Kostelanský, Pilár (Michalík) Jozef Kostelanský st., Valášek, Guniš, Mišutka, M. Sovík (Gardian), I. Sovík. Prejta: Vrábel, Uhlík, Žiaček, Palček, Ronec, Bagin, Bušík, Mutala (Duras), Vysocký, Porubčan, Marienka. Pred 50 divákmi rozhodovali Kameník, Weissabel. ŽK: I. Sovík. (jš)
Papradno – Borčice
2:4 (0:3)
Prvý polčas sa hral v réžii hostí, ktorí maximálne dokázali využiť obrovských trhlín v obrane, ktorá vôbec nepomohla gólmanovi Hromadíkovi. Zápas sa lámal v 20. min, keď Černošík krásnou strelou tesne minul žrď brány súpera. O minútu Išiel Paška sám na Hromadíka a v 22. min nechala sólový únik zakončiť obrana Kasenčáka – 0:2. Ďalší gól padol v 40. min, kedy sa po rohu presadil zle bránený Kuric. V druhom polčase domácim vyšiel nástup. V 50. min F. Kozáčikovu nádhernú bombu Martinák vyrazil na domáci hráč vrátil loptu hlavičkou do siete. V 56. min Peter Babiar znížil na rozdiel gólu a vyrovnanie viselo vo vzduchu. Lenže v 69. min ušiel Sedláček a bolo 2:4. Ani snaha v závere Papradnu body nepriniesla. Papradno: Hromadík, Truchlík, Zboran, F. Kozáčik, J. Balušík, P. Balušík (Vachalík), Klabník, Černošík (Chrapko), Počiatek, Peter Babiar, Nemčík (Španihel). Borčice: Martinák, Paška, Suchý, Kuric, Solín, Rác, Košťál, Kočka (Tomanica), Kasenčák (Mazáň), Sedláček, Vraník. Pred 300 divákmi rozhodovali Dobrodenka, Jakúbek, Kováčik. ŽK: Klabník, Rác, Kuric. (zdu)
Horovce – Dulov
1:2 (1:0)
Domáci začali derby vo veľkom štýle, keď v 3. min po rohu v skrumáži poslal loptu do siete Gatial. O dve minúty mal šancu Baláž, ale Lukáč kryl. Najlepší hráč polčasu Gatial potom spálil dve tutovky. V 10. min osamotený netrafil a v 13. min po najkrajšej akcii si štyrikrát vymenil loptu s Prekopom, no ten vystrelil tesne vedľa. O chvíľu trafil Novosad Lukáča. Ďalšiu domácu šancu zahodil v 39. Gatial a v rovnakom štýle pokračoval aj v 50. min, kedy jeho strelu zastavilo brvno. O päť minút po Kučovej chybe Baláž rozjasal Dulovčanov – 1:1. V 60. min sa zrazili Kučo s Mojtom a obaja museli nedobrovoľne opustiť ihrisko. V 75. min center M. Cíbika preletel popred dulovskú bránu, no nenašiel sa nikto, kto by ho usmernil do siete. Rozhodnutie padlo v 83. min, keď sa v trme.vrme najlepšie zorientoval Dzurko a zabezpečil hosťom tri body. Horovce: Lukáč, Kučo (M. Cíbik), F. Kováč, Štefanec, Gereg, Svorada (D. Mišún), Janíček, M. Siekel, Prekop, Gatial, T. Kováč (V. Siekel). Dulov: Rafaj, Vozár, Dzurko, Mikoláš, Lazor, M. Cíbik, Novosad, Pfeffer (Troška), Pažitný, Baláž, Mojto. Pred 600 divákmi rozhodovali Turčan, Marušinec, M. Mazán. ŽK: V. Siekel, Dzurko, Pfeffer. (keb)

1. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  2. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  3. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
  4. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  5. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  6. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  7. Magazín SME Ženy už v predaji
  8. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
  9. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?
  10. UNIQA preberá dôchodkové fondy AXA, pre klientov sa nič nemení
  1. Moringa a Ginkgo - pomocníci z prírody
  2. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  3. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  4. O prenájom auta majú čoraz väčší záujem aj malé firmy. Ušetria
  5. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  6. Magazín SME Ženy už v predaji
  7. SPS ukončí rok miliónovými investíciami
  8. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?

Podcast je náhrada miestneho rozhlasu

Správy z miestneho rozhlasu patria roky ku koloritu slovenských miesta obcí.

Jednou z hlavných výhod podcastov je, že ich môžete počúvať, keď vám to vyhovuje,“ povedal Jaroslav Kizek z agentúry M KREO.

Obce v okrese Považská Bystrica si pomohli sami

Prípravy na testovanie finišujú. Armáda má v rukách koordináciu, no mnoho vecí si obce museli zaobstarať sami.

Andrej Torda, prednosta Okresného úradu v Považskej Bystrici
Duša Behu okolo Dulova Anton Dobrodenka behá celý život

Bežecký figliar z Dulova. Tváril sa, že nevládze, potom pridal

V malej obci Dulov býva väčšinu roka pokoj a ticho. Tretiu októbrovú nedeľu to tu ale žije, ide sa tradičný Beh okolo Dulova. Ten tohtoročný, slávnostný, sa však neuskutočnil. Dušou tohto podujatia je človek, ktorý vždy behával, beháva a behať bude, dokedy to pôjde, Anton Dobrodenka.

Dulovčania postavili pamätník Behu okolo Dulova. Druhý sprava Anton Dobrodenka.

Celoplošné testovanie: Fakty, pokyny, odporúčania, najčastejšie otázky

V sobotu a nedeľu sa na celom Slovensku uskutoční prvé kolo celoplošného testovania, ktoré má za cieľ pomôcť zachytiť skryté ohniská nákazy a spomaliť šírenie koronavírusu. Odberné miesta budú otvorené 31. októbra a 1. novembra 2020 od 7. - 22. h.